16.03.20 Technická analýza akcií společností Microsoft a AMD – Fed snížil sazby o 1 p.b. a obnovil QE!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak se stalo to, co se již nějakou dobu očekávalo. Fed zase snížil sazby a obnovil jeden ze svých monetárních nástrojů, kterým je kvantitativní uvolňování (QE). Díky QE chce Federální rezervní banka dodat do trhu likviditu v objemu 700 miliard USD. Je to ohromné číslo. A tohle není jenom případ Fedu, protože se samozřejmě očekává, že ostatní centrální banky budou následovat. Jeden z radních ČNB, Aleš Michl, chce už navrhnout snížení úrokových sazeb v tuzemsku a asi se tak i stane.

Nebude na výběr, neboť v globálu patříme mezi region, kde máme sazby spíše vyšší. Nezbývá tedy nic jiného než snižovat, aby ty tzv. nůžky nebyly příliš rozevřené. Každopádně, v rámci dnešní analýzy se podíváme na akciové trhy s akciemi AMD a Microsoft. Dle mého osobního názoru jsou tu lehko rozpoznatelné klíčové hladiny a struktura trhu je pro mé oči zajímavá.

Aktuální situace na 1D TF akcií AMD

analýza AMD

Prvně se podíváme na trh s AMD a uvidíme, jak moc dlouho bude graf ještě aktuální, neboť markety budou brzy otevírat. Já osobně očekávám další pokles, protože obchodování v premarketu vypadá docela hrozivě a investoři evidentně považují tak extrémní snížení sazeb za zoufalství. Krátkodobé očekávání je tedy negativní. Vraťme se ale konkrétně ke grafu, kde máme trh s akciemi AMD. Osobně tam vidím, že je trh v korekční struktuře ABC a právě jsme v té poslední korekční vlně C. Díky poslednímu projevu Trumpa z pátku jsme měli těsně před zavřením trhu pumpu, což jsem už říkal v sobotní analýze. Ztráta AMD činila k lokálnímu low skoro 35 %, což je za více jak tři týdny ohromná ztráta.

Něco se sice povedlo umazat, ale jakmile se trhy otevřou, tak očekávám bearish gap. Premarket prostě nevypadá dobře a evropské trhy jdou od rána taktéž k šípku. První zajímavá hladina je u akcií AMD 34,34 USD. Dle historické price action by zde mělo dojít minimálně k odrazu. Jestli úroveň snadno padne, tak to znamená obrovský problém. V takovém případě je další relevantní úroveň až 27,47 USD. Pamatujete ještě, jak se akciové trhy sypaly na podzim 2018? Tehdy se cena akcií AMD propadla o 50 % během cca pěti týdnů. Z toho můžeme implikovat, že prostor pro další pád tu rozhodně je.

Aktuální situace na 1D TF akcií Microsoft

analýza microsoft

Nyní se podíváme na trh s akciemi Microsoftu. Celková ztráta od historického maxima po lokální low je cca 27 %. Kolem cenové úrovně 136 USD se nachází silné supportní pásmo, od kterého se kurz moc hezky odrazil, a tím se část předchozích ztrát umazala. Jak ale vyplývá z předešlého textu, tak je dosti pravděpodobné, že se po uvedenou supportní hladinu brzy podíváme. A to dost možná už během dnešního obchodního dne. Další významné pásmo se nachází kolem levelu 125 USD.

Trh s akciemi Microsoftu je docela stabilní a myslím si, že by se cena pod 125 USD vůbec nemusela dostat. Microsoft má v podstatě monopol a i při globální ekonomické krizi prostě jejich OS všichni potřebovat budeme. Nedá se ničím v podobné cenové kategorii nahradit.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou na obou trzích v podobné situaci. Křivka indikátoru má v podstatě za sebou double bottom a nekonal se díky tomu propad pod 30 bodů. Nicméně jestli mám pravdu a dojde po otevření marketu k bearish gapu, tak se asi pod těch 30 bodů tyto trhy podívají. Co se týče MACD, tak zde je zřejmé, jak moc silné negativní momentum poslední 3-4 týdny je.

Závěr

Já si ještě rozhodně nemyslím, že je zrovna výborný čas na nakupování akcií. Je sice pravda, že pokles byl tak extrémně dynamický, že i vzpamatování se z této situace může mít podobný průběh. Co jsem tak sondoval na sociálních sítích, tak je dost lidí netrpělivých a už začínají vstupovat do pozic na dlouhodobě držení. Někteří si dokonce na to berou i úvěry (fakt se tím pár lidí chlubí).

Samozřejmě se počítá s tím, že budou své pozice následně ředit. Ale i tak bych řekl, že by bylo moudré počkat. Zatím totiž nemáme zprávy o tom, že krachují společnosti. Až to začne, tak to bude nepěkný domino efekt. Jeden krachující podnik může znamenat následný krach dalších pěti podniků. Zkrátka nám ještě chybí data, která nám technická analýza ještě neposkytne.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img