[Polední zprávy] • Bitcoin Cash a Bitcoin SV rostou kvůli halvingu • Jack Dorsey věnuje 1 mld. USD na boj proti koronaviru • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Zdá se, že celkový optimismus ze začátku týdne se začíná z trhů vytrácet. Průmyslový index Dow Jones ztratil dalších zhruba 900 bodů, takže Wall Street pokračuje v propadu v důsledku pokračující pandemie koronaviru. Kryptotrhy také zaznamenaly menší propad cen, až na BCH a BSV, které rostou v očekávání halvingu odměn. Sledujte naše dnešní články a TA pro aktuální informace.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: EOS a LINK, ETH a LTC a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

BCH a BSV začnou s halvingem dříve, než Bitcoin. U Bitcoin Cash by mělo k půlení odměn dojít dnes, cena BCH již roste a za posledních 24 hodin získala cca 7 %. Poměr BCH/BTC se také zvyšuje a dosahuje nejvyšší úrovně od 7. března. Zítra nebo ve čtvrtek dojde k půlení odměn u BSV. Kryptoměna BSV však zatím funguje ještě lépe než BCH, protože za posledních 24 hodin vyskočila o cca 13 %.

CEO Twitteru a zakladatel společnost Square, Jack Dorsey, založil nový fond s názvem Start Small LLC, zaměřený na boj proti COVID-19. Fond obdrží od Dorseyho dar ve výši 1 miliardy dolarů, což je zhruba 28 % jeho majetku. Po zvládnutí pandemie se fond zaměří na zlepšování zdravotnictví a vzdělávání pro dívky. Zprávu sdílel prostřednictvím Twitteru.

CEO Virgin Galactic, Chamath Palihapitiya, během rozhovoru pro Morgan Creek hovořil o svých investicích a mimo jiné také řekl, že cena Bitcoinu může dosáhnout milionu dolarů, nebo také padnout k nule, nicméně také řekl, že každý by měl mít 1 % svých aktiv v bitcoinech, protože se jedná o „fantastické zajištění“.

V lednu 2019 došlo k hacku kryptoburzy Cryptopia, který vedl ke ztrátě přibližně 30 milionů dolarů. Krátce po hacku Cryptopia v květnu 2019 potvrdila, že se chystá do likvidace, přičemž likvidátorem je firma Grant Thornton. Ve své nedávné aktualizaci stavu Cryptopia informovala na Twitteru o rozsudku, který v jejich případě padl: „Soudce vynesl rozsudek: za prvé, kryptoměny jsou „majetkem“ podle definice uvedené v zákonu o společnostech z roku 1993 a zadruhé, … kryptoměny jsou majetkem vlastníků účtů a nejedná se o aktiva společnosti.“ Tento rozsudek by mohl být průlomový v oblasti kryptoměn v USA.

Kryptoburzy, banky

Decentralizovaná kryptoburza Bisq zastavila obchodování až do odvolání kvůli „kritické bezpečnostní chybě“. Očekává se, že kryptoburza Bisq vydá aktualizaci své aplikace „během několika hodin“. Mezitím burza doporučila uživatelům, aby neposílali žádné prostředky protistranám, pokud aktivně obchodují.

Blockchain a technologie

V tiskové zprávě ze dne 7. dubna firma Social Finances (SoFi) oznámila, že podepsala dohodu o zaplacení 1,2 miliardy USD za Galileo Financial Technologies. Společnost Galileo zaznamenala rostoucí poptávku od doby, kdy v září 2019 zahájila na platformě SoFi Invest kryptoobchodování za nulové poplatky. SoFi je fintech firma, známá svým pozitivním postojem ke kryptoměnám.

Mining

Valarhash, čínský provozovatel těžby bitcoinů, stojící za Bytepoolem a 1THash těžebními pooly, ukončil podle místních zpráv v pondělí provoz Bytepoolu. V prosinci 2019 společnost Bytepool přispívala více než 4 % veškerého hashovacího výkonu. Valarhash otevřel Bytepool a 1THash v srpnu 2019 poté, co spustil těžební zařízení v Čcheng-du, provincii S‘-čchuan, částečně poháněné hydroelektrárnou.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: