Může problémy jako korupce a devastování státu zastavit technologie kryptoměn – blockchain?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Korupce je problém, který měl přinejmenším v minulosti značně negativní vliv na naše životy. Všichni máme jistě v živé paměti některé korupční kauzy a vládní aféry, které se provalily na veřejnost. Kromě toho všichni vidíme, že současný systém nestojí na příliš pevných základech. Politici mají být jakýmsi výběrem těch nejkompetentnějších. Místo toho to však mnohdy vypadá, že jim jde pouze o vlastní prospěch a veškerou energii a snahu spotřebují v konkurenčním boji mezi sebou. Blockchain do budoucna přináší určitou příležitost, jak to zastavit.

Úvodem

Každý z nás má svůj vlastní důvod, proč se začal zajímat o kryptoměny a stal se součástí kryptokomunity. Motivace mnoha z nás však může být velmi podobná. Chceme se finančně osvobodit a snad i napomoct tomu, aby se díky kryptoměnám mohli osvobodit také další lidé. Blockchainová technologie může díky decentralizaci a důvěryhodné technologii přinést, přinejmenším po ekonomické stránce, doslova revoluci a změnit svět k lepšímu a svobodnějšímu.

Blockchain

Jak všichni víte, blockchain díky své decentralizaci zaručuje, že jakákoli informace do něj zapsaná zde již zůstane, a to ve zcela neměnné podobě. To přináší velkou důvěru a ověřitelnost, díky čemuž si každý může být jistý, že jakýkoli proces využívající decentralizovanou kryptoměnu, založenou na blockchainové technologii, je zcela prokazatelně nezmanipulovaný a řekněme „čistý.”

Kryptoměny tuto vlastnost využívají pro své projekty, díky kterým se tato revoluce postupně šíří prakticky do všech odvětví ekonomiky, včetně státního sektoru, kde obecně panuje největší korupce, manipulace informací a technologický pravěk. Kryptoměny díky své technologii na tom mohou leccos změnit. Další vlastností, která má právě pro řízení státu obrovskou hodnotu, je transparentnost.

Korupce, rozkrádání, devastování

Co si budeme nalhávat, vlády často pracují spíše pro svůj vlastní prospěch, než pro své občany, od kterých si za svou práci nechají královsky platit. Obě naše země, tedy Česká republika i Slovensko, si v tomto směru prošly mnohým. Za dob prezidenta Masaryka jsme byli velmoc. Zdecimovaly nás však války způsobené politiky a politický diktát, ať už byl z kterékoli strany.

Když jsme zařadili článek o popravené Miladě Horákové, tak se našli i lidé, kteří se snažili nás pošpinit. Fakt, že jsme informovali o zločinech komunismu, byl pro ně dokonce i po tolika letech od revoluce nepřijatelný. Všichni však víme, co zde komunisté za dob totality napáchali a jaká stigmata nám po sobě zanechali.

Pokud naši vlastní politici hledí více na své vlastní zájmy, než na nás, jak na tom asi budeme, pokud o nás budou rozhodovat politici z jiných zemí? Moc dobře asi ne. Naše historie je toho plná, stále přicházel někdo, kdo nás chtěl ovládat. Ať už to byli Sověti, Němci, Američané, či kdokoli jiný. Za sebe můžu říct, že jsem hrdý na všechny velké osobnosti, které se postavily na odpor nespravedlnosti. Někteří z nás by raději zemřeli za pravdu, než se jen nečinně dívat na to, jak naši zem ovládají zrádci a ničemové. Říkáte si, dobře, ale jak tento kousek pasuje do naší skládačky? Hned se k tomu dostaneme.

Transparentnost rozhodovacích procesů

Zde se dostáváme zpět k jedné obrovské výhodě a potenciálnímu přínosu blockchainu, a tím je transparentnost. Díky této vlastnosti, ve spojení se zmiňovanou důvěryhodností dat, může být decentralizovaná technologie kryptoměn mocným nástrojem, který doslova navrátí moc do rukou lidí. Způsobů, jak by to celé mohlo fungovat, je více. Já vám dnes neřeknu, který je ten pravý, ale můžu uvést příklad.

Všichni platíme daně a někteří z nás chodí k volbám. Prostřednictvím voleb dáváme svoji moc do rukou lidí, kteří by měli rozhodovat v našem zájmu. Často ale zjišťujeme, že jsou peníze z daní rozkrádány, nebo že je s nimi plýtváno. Zde se již dostáváme k jádru tohoto článku a tomu, proč je blockchain tak skvělý.

Díky transparentnosti by tato technologie mohla vytvořit úplně nový nástroj k výběru daní. Veškeré finance by mohly být pod neustálým dohledem nás všech. blockchain by mohl také umožnit společné rozhodování o použití těchto prostředků. Na blockchainu by mohly fungovat volby, nebo bychom díky němu mohli zmodernizovat stát a o mnoha věcech rozhodovat sami.

Závěr

Blockchain má potenciál zastavit rozkrádání a devastování státu zkorumpovanými vládami. Stačilo by ho využít jen k odkrytí toku státních financí, ke státním zakázkám a všem souvisejícím procesům. Potenciál této technologie dokonce sahá ještě mnohem dál a pro státy představuje skutečný nástroj v boji proti korupci. Dnes jsou podobné úvahy jen sci-fi, ale to byl telefon v hodinkách kdysi taky, a vidíte…

-Kytka

Co číst dále?

[HODL] Top 3 úrovně, kde má největší smysl dokupovat Bitcoin v roce 2019

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mone

K tomu ti co rozkradají nikdy nepřistoupí a budou proto tuto technologii škodit i když by vůbec nemuselo jít o finanční zaměření ale opravdu jen ta transparentnost a kontrola.

spot_img