[HODL] Top 3 úrovně, kde má největší smysl dokupovat Bitcoin v roce 2019

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milí čtenáři, uplynulý týden byl velmi zajímavý a máme tu celou řadu novinek a zpráv. Na 3 nejdůležitější se společně ještě jednou podíváme a krátce si je shrneme. Nebude chybět ani pohled na kryptomarket z dlouhodobého hlediska a Top 3 úrovně pro případný příkup. Je tady čtvrtá neděle v tomto roce a s ní i další díl týdeníku pro dlouhodobé investory do kryptoměn – HODL.

Investuj chytře!

V nedávném článku (zde) jsem mimo jiné vyjádřil svůj názor, že bychom se měli více zamýšlet nad tím, jaké rady si vzájemně předáváme. Jsem rád, že tento článek vzbudil jak pozitivní (spíše u našeho slovenského publika), tak i negativní ohlasy. Důležité je, abychom si všichni byli vědomi toho, že za to, do čeho a jakým způsobem investujeme, jsme zodpovědní pouze my sami.

Veškeré informace, které čtete ať už v mých článcích (které publikuji pod jménem Kytka), nebo obecně na Kryptomagazínu, neslouží jako investiční poradenství. Vždy je jen na vás, podle jakých názorů či informací se budete řídit. Připadá mi zbytečné to zmiňovat v každém díle (resp. každém článku). Proto bych byl rád, abychom to všichni vnímali jako obecně známou věc.

Kde přikupovat Bitcoin? (Top 3 úrovně)

Nyní se ale již podívejme na to, co nám dělá Bitcoin. Ten se zatím dle očekávání posouvá do strany. Aktuálně je tak jeho cena asi 400 dolarů nad loňským dnem (cca 3200 USD). V tuto chvíli se většina z nás zabývá otázkou, zda si již Bitcoin našel své LOW, nebo půjde ještě níže. Já jsem již dříve vyjádřil názor, že by se hodleři v tuto chvíli měli obrnit trpělivostí, držet se svého plánu a využívat výhod strategie postupných příkupů.

Jak už jsem zmínil v tomto díle, v roce 2019 by nás mohla čekat dlouhodobá konsolidace, vyjdeme li z toho, jak se graf BTC choval v minulosti. To však neznamená, že bychom krátkodobě nemohli klesnout ještě níž. Kde tedy přikupovat?

Níže vám nabízíme Top 3 hypotetické úrovně, kde se přibližně nacházejí supporty a proto jde o ideální hodnoty, na kterých má největší logiku dokupovat Bitcoin, pokud by tam Bitcoin klesl. Čísla jsou orientační, na různých burzách a grafech se budou lišit.

3200 – 3000

První úrovní je support pod loňským LOW, který je nám aktuálně nejblíže. Je dost pravděpodobné, že na něj ještě alespoň jednou narazíme, proto jde o první důležitou úroveň, kde má pro hodlera smysl naplánovat příkup Bitcoinu. Je možné, že Bitcoin níže nepůjde, ačkoli se většina traderů přiklání spíše k poklesu (včetně Reného a IX.. z Tradingu11).

2800 – 2700 (2400)

Tato úroveň se zdá být jen o kousek níže, přesto ji nemůžeme vynechat, protože se právě zde nachází další důležitý level. Hodně z vás se možná právě zde chystá hledat případné dno BTC. Náš trader René se nedávno vyjádřil, že by jako reálnou úroveň viděl až 2400 dolarů. Zda tam Bitcoin dojde samozřejmě v tuto chvíli nikdo neví, ale pokud by se tak stalo, tak jde o další velmi dobrý bod pro postupné přikupování.

1800 – ?

Poslední úrovní je cca 1800 dolarů, resp. cokoli níže. Z mého úhlu pohledu jde již o tak nízkou sumu, že nechci ani spekulovat o propadu pod tuto úroveň. Jednoduše řečeno si to neumím a ani nechci představovat. Domnívám se, že pokud by se Bitcoin na hodnoty okolo 1800 dolarů za jednotku skutečně dostal, tak tam moc dlouho nevydrží a půjde zpět nahoru, směrem k výše zmíněným hodnotám. Proto bych právě zde hledal jakousi „poslední linii obrany”.

TOP 3 zprávy – fundament

Jen velmi krátce bych ještě shrnul největší novinky uplynulého týdne. Největší zprávou je stažení žádosti o VanEck SolidX Bitcoin ETF. Burza CBOE se z taktických důvodů rozhodla pro vytvoření nové žádosti.

Jde o logický krok, vzhledem k neustálému odkládání ze strany SEC, jehož zaměstnanci nedávno navíc dostali nucenou dovolenou v souvislosti s úsporným režimem vlády USA, kterým chce prezident USA Trump uvolnit prostředky na vybudování zdi na hranicích s Mexikem. Tato zpráva neměla praktiky žádný vliv na kurz BTC.

Samsung

Pro masovou akceptaci kryptoměn by bylo velkým pozitivem, kdyby se potvrdily spekulace ohledně toho, že se Samsung chystá do svého nového telefonu přidat vestavěnou kryptopeněženku (viz tento článek). To by mohlo zvýšit pozitivní vnímání kryptoměn širokou veřejností a také vést k jejich příchodu do kryptosvěta.

Hacky burz

Po nedávném hacku burzy Cryptopia, který vedl k obrovské ztrátě především Etherea a erc-20 tokenů, jsme tu měli také zprávu o úniku KYC dat uživatelů dalších burz, především Binance. Ta se nově vyjádřila, že jde o podvrh a k žádnému úniku nedošlo. Přesto se otevírá otázka, do jaké míry je bezpečné někam odesílat tak citlivá data, jako jsou kopie našich osobních dokumentů.

Závěr

Přeji vám hezký zbytek neděle a příští týden se opět můžete těšit na další díl HODLu, týdeníku pro dlouhodobé investory do kryptoměn.

-Kytka

Co číst dále?

Bitcoin bude lámat rekordy – pouze 7 dní nás dělí od nejdelšího bear marketu v historii kryptoměn!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Vzhledem tomu že Bloomberg napsal že jsme dosáhli dna bojím se že se chystá poslední střepaní hejlu. Ale analýza cen je dokonalá osobně si myslím že se už pod 3000 nedostaneme a ceny 1800 a níže jsou scifi. Ale stát se to může nic méně souhlasím i s rychlou otočkou. Takže za mně dobrý článek. Neobchoduji btc.jen ho beru jako 1jednu z indicií pro obchodování a i když jsem na pozicích pro nákup btc ale na nesmyslných pozicích a nepočítám že by se mi pozice někdy seply.

Lofas

Zjednodušeně píšeš že by se hodleři v tuto chvíli měli obrnit trpělivostí, držet se svého plánu a využívat výhod strategie postupných příkupů…….TO JE TEDA ZAS PĚKNÁ PTÁKOVINA z jedné stránky tu píšete že to padne na 1200 usd v průběhu roku tak snad pro hodlera je 100% jistot to prodat všechno a nastavit si BUY na těch 1 200 usd a má 100% zisk a místo 1 bitcoinu budu vlastnit 3.Přeci to na 100% klesne každý jouda to tvrdí v analýze jak tam vidí ty čáry tak to musí být pravda .

Petr

Kdyby kdokoli věděl kde bude dno ano bylo by to to nejjednodušší..Ale protože vše je pouhá spekulace je třeba si najít strategii jak nakoupit za nejnižší cenu . To že se trefiš dno má tak 5% úspěchu . Rozdělení nákupu se tomu dnů přiblížíš. A jediný kdo zde předpovídá na kryptomagazínu +- 1200usd je xixao tento článek psal kytka . Je dobře že kryptomagazínu tady dává protichůdné názory je na tobě který si vybereš a kterým se budeš řídí.

spot_img