Druhý hack tohoto roku? KYC data jsou fake! – Binance má důkazy

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Nedávno krypto-komunitou otřásl druhý velký letošní hack. Po Cryptopii se prý hackerovi s přezdívkou ExploitDOT podařilo získat KYC (Know Your Customer –systém identifikace zákazníků) data prominentních burz s kryptoměnami. Tento hack byl však od počátku zpochybňován, a tak jsme se rozhodli předběžně o něm neinformovat.

ExploitDOT následně zveřejnil několik obrázků lidí, kteří drží papír s nápisem Binance a občanský průkaz. Celý hack tak získal na důvěře.

Návod na použití burzy Binance

Mohlo by vás zajímat: Během hacku burzy Cryptopia se hackerům podařilo ukradnout 16 milionů dolarů! – Přečtěte si podrobnou analýzu hacku

Realita, nebo fake news?

Problém je v tom, že v originálním oznámení zmíněného hackera není o burze Binance žádná zmínka!

Navíc, obrázky nemohou být z Binance KYC systému, protože burza do každého obrázku v rámci svých bezpečnostních procesů zabudovala skrytý vodoznak. Ten však na fotografiích poskytnutých hackerem chybí.

Binance všechny fotky ukládá na zabezpečené servery v zašifrované podobě, a tak je v případě úniku dat nemožné je použít. Tedy, pokud nemáte správný priv. klíč.

Bitfinex také nebyl hacknutý

O něco později se ozvala i burza Bitfinex, která také nezaznamenala, že by někdo prolomil jejich digitální ochranu.

„Chceme ujistit naše zákazníky, že Bitfinex celou situaci sleduje a na naší platformě jsme nezaznamenali žádný bezpečnostní incident […]“

Dobrý pokus

V každém případě, ze strany „hackera“ šlo o skvělý pokus vymámit od nicnetušících kupců peníze za prodej ukradených dat. Rychlá reakce burz mu však plán překazila.

Rok 2019 – rok hacků

Podobných pokusů bude pravděpodobně pouze přibývat. Krypto-burzy jsou notoricky známé svým slabým zabezpečením. Rozhodně NEDOPORUČUJEME používat pochybné mini-burzy jen proto, abyste si mohli koupit nějaký coin. Raději si vytvořte účet na nějakém DEXu (návod najdete tady).

My v Kryptomagazínu našim čtenářům dlouhodobě doporučujeme Coinbase Pro. Nulové poplatky, kvalitní služby, rychlý web a v poslední době i docela dobrý výběr coinů. Sledujte nás na Facebooku.

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře