Svoboda – patřil jí novoroční ohňostroj v Praze, zaslouženě?

0
prskavka

Věc, za kterou stojí za to bojovat, i kdyby vás to mělo stát všechno bohatství světa? Bez svobody by byl život nesnesitelný. I zlatá klec je stále klecí a život v kleci za moc nestojí. Proto si svoji svobodu nenechte nikým vzít. Váš život patří jen vám samotným, nepatří škole, vládě, státu, ba ani rodičům či jiným lidem. Je váš a je na vás, jak s ním naložíte.

Novoroční ohňostroj jako připomínka revoluce a svobody

V historii lidí se dokola opakovala období, kdy byla svoboda do značné míry omezena. Ať už si příznivci totalitních režimů říkají co chtějí, trvám na tom, že revoluce je to nejlepší, co naši zem od roku 1968 potkalo. Jak jsme se znovunabytou svobodou naložili, je už věc druhá, ale važme si toho, že ji máme. Letos to bude již 30 let a není divu, že byl novoroční ohňostroj za 1,7 mil. Kč v Praze inspirován právě svobodou. Trval 10 minut a byl rozdělen na 5 částí: Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda.

Pokud chcete vědět, proč si právě číslo 68 dal na dres Jaromír Jágr, přečtěte si tento článek.

Svobodný život

Co je bohatství bez svobody? Vždyť právě svobodný život je tím, proč o finanční hojnost usilujeme a sníme. Je to stav finanční svobody, kdy člověk může dělat to, co by chtěl. Kdy se nemusí ohlížet na materiální zábrany a zlaté klece. Až budete jednou staří a budete vzpomínat na mládí, už bude možná pozdě něco měnit.

Proto se vždy nestačím divit, jak může někdo odmítat peníze. Vidím kolem sebe spoustu zlomených lidí a je mi to líto. Jak někdo může každý den vstávat do práce, kde ho to nebaví, zničit si fyzické i psychické zdraví, nijak výrazně si nepolepšit a ještě ke stejné chybě nutit své děti?

Svoboda

Nechci skončit v ekonomickém otroctví po uši v dluzích. Nechci se řídit podle cizích norem a vyhovovat vynuceným představám druhých. Dojímá mě, jak jsou někteří lidé ztracení. Sám nejsem zdaleka dokonalý, ale snažím se být lepší. Ze všeho nejvíc však myslím na svobodu. Nehodlám ustoupit požadavkům lidí, kteří nerespektují svobodu druhých, protože věřím, že svoboda je důležitější než 99 % věcí, kterým se přikládá pozornost.

Máme tu nový rok 2019. V tomto roce bych vás chtěl vyzvat k následujícímu. Myslete na to, zda jste svobodní. Jestli to, co děláte, je to, co skutečně chcete dělat. Zda jste opravdu tím člověkem, kterým jste si vždy přáli být a jestli žijete tak, jak jste vždy chtěli. Zda děláte svobodně taková rozhodnutí, která vás vedou tam, kam se toužíte dostat. Najděte svoji svobodu a zvolte si, kým budete za rok, až zase oslavíte Nový rok. Rozhodněte se ale sami, do ničeho vás nenutíme, je to jen na vás.

Inspirace

Vystupte z krabice své mysli a podívejte se na okolní svět s odstupem. Podívejte se na svůj život bez předsudků. Hledejte své sny a buďte obzvlášť zvědaví. Co všechno děláte jen proto, že vás to tak někdo naučil, byť vy sami byste to třeba chtěli mít jinak? Inspirujete se úspěchem a bohatstvím, nebo vás ovlivňuje strach a přizpůsobivost. Inspiraci bychom měli hledat u těch, kteří dokázali to, co si my sami přejeme. Inspirace patří svobodným, kteří ji mohou využít.

Rozvíjejte svobodně svá nadání a sny, protože nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit. Kdybychom se stále jen přizpůsobovali, hrstka vykuků by nás připravila o vše, co máme. Jsou věci, které si za peníze nekoupíme, pokud o ně přijdeme. Patří mezi ně rodina, zdraví, charakter, mír a nebo právě svoboda.

Závěr

Svoboda je právo každého z nás na to, zařídit si svůj život podle sebe. Nikdo nemá právo řídit životy druhých. Říkám vám svůj názor, ale je na vás, co si budete myslet. Nemusíte se mnou souhlasit, stejně jako nemusíte chodit do práce.

Možná to zní až příliš odvážně, ale pravdou je, že ve skutečnosti opravdu nemusíte dělat nic, co nechcete. Ke svobodě však patří také zodpovědnost za svá slova a činy. Je to podobné jako s kryptoměnami. Není žádná „banka”, která by vás omezovala, ale ani tu není „banka”, která by váš vklad pojistila. Pokud budete chtít, máte vše jen ve svých vlastních rukou. K tomu je zapotřebí špetka odvahy a sebevědomí.

-Kytka

Co číst dále?

Slepičí úlet, kryptopranostika a přání, že je to ten dosud nejlepší, ať není jen zdání!

Zdroj:
https://www.novinky.cz/

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na