[Osobní rozvoj] Dnes je první den vašeho nového života

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milí čtenáři, s radostí vám představujeme úplně nový formát článků, který obohatí rubriku Bohatství. Již jsme si zvykli na to, že se celý svět točí okolo peněz a nám nezbývá, než se přizpůsobit, pokud nechceme žít jako někdo, kdo peníze navenek odmítá, ale zároveň kvůli nim celý život tvrdě pracuje. Peníze však nejsou bohatstvím, ale pouhým prostředkem a každý nový den vám nabízí možnost se rozvíjet a nový start.

Opravdové bohatství

Skutečně bohatí lidé nemají svůj nejcennější majetek v penězích. Obvykle ani v aktivech, které vlastní a kde své bohatství uchovávají. Ano, je to vydobyté dědictví, které jednou předají svým potomkům. Pro někoho může být velmi překvapivé, že to nejcennější, co svým dětem předají, nejsou aktiva ani peníze.

Tím nejcennějším jsou znalosti a zkušenosti, které jejich potomkům umožní rodinné bohatství spravovat a především pak zajistí, že i kdyby přišli o vše, tak dokážou začít od nuly. Že dokážou vše získat zpět i od úplného dna a vybudovat své bohatství od začátku. Opravdové vzdělání je ve skutečnosti tím úplně nejcennějším, co můžeme svým dětem předat.

Osobní rozvoj

Jistě už začínáte chápat, kam tím mířím. Ano, jde o osobní rozvoj. Vaším nejcennějším majetkem je to kým jste a co dokážete předat. V žádném případě se vám nesnažím říct, že peníze nejsou důležité. Peníze jsou víc než potřebné a byla by velká chyba je odmítat. Stejnou chybu by však udělal ten, kdo by se soustředil pouze na peníze a zapomínal na to, co doopravdy chce.

Život je především cesta a její cíl není to nejpodstatnější, o co v životě jde. Mnohem zásadnější je to, kým se během této cesty stanete. Ať už se vám daří plnit své sny, nebo jsou pro vás ještě velmi vzdálené, nikdy byste neměli zapomenout na to, kdo jste a kým se chcete stát.

Nový den

Ve skutečnosti však nemusíte dělat vůbec nic. Nemusíte přijmout všechny ty, mnohdy stresující, myšlenky a názory ohledně toho, co byste měli dělat. Jen vy rozhodujete o tom, co uděláte, kdy to uděláte a jakým způsobem. Vy víte nejlíp, jestli to vůbec chcete udělat. Nový den je každý den, protože každý den je šance na to, změnit sebe i svůj životní styl.

Nezáleží na tom, co bylo včera. Tohle je zcela zásadní pro osobní rozvoj, a proto to právem patří do úvodního článku na toto téma. Než vůbec budete uvažovat o tom, že použijete kteroukoli z metod, které vám postupně představíme, tak se zamyslete nad tím, že nic z toho dělat nemusíte. Je to jen na vás, stejně jako je pouze na vás, zda chcete dělat cokoli jiného.

Nový den nabízí šanci na to, odstranit ze svého světa to, co tam z jakéhokoli důvodu mít nechcete. Je to také příležitost k tomu, změnit sám sebe k lepšímu. Včerejšek změnit nelze, ale bez ohledu na to, co bylo včera, můžete změnit to, kým budete zítra. A jediný den, kdy to lze udělat, je dnes. Nadpis tohoto článku tedy nelhal. Jedině dnešek je prvním dnem vašeho nového života.

Dovolujeme si vám nabídnout: [Osobnost] Jaroslav Dušek – 5 dohod, které změní váš život k lepšímu

Závěr

Jen velmi málo lidí žije skutečně šťastný a bohatý život, ale každý z nás se může rozhodnout, že dnes prožije dokonalý den. Za celý náš tým vám přeji, aby to byl nejen nový den, ale i úplně nový start. V následujících dílech se můžete těšit na celou řadu metod, které lze použít k osobnímu rozvoji. Jak už ale víte, i v tomto případě je jen na vás, jestli to uděláte.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img