[Osobnost] Jaromír Jágr – Snil o tom, že se stane nejlepším hokejistou na světě

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Hokejové úspěchy, na kterých se Jaromír Jágr podílel, jsou dnes již legendární. Dnešní osobnost se zúčastnila několika velkých momentů České republiky, potažmo celého Československa, ve kterém se Jágr v roce 1972 narodil. Jeho příběh je především o motivaci, skálopevném odhodlání a poctivém tréninku, díky kterému si splnil svůj sen, stát se nejlepším hokejistou na světě, nebo přinejmenším nejlepším evropským hráčem, který kdy hrál v NHL.

V minulém díle jste se dočetli: Jack byl nadšený, jeho pomalé telefonické připojení zvolna pracovalo a on ukázal svým hostům, že internet existuje.

Jaromír Jágr

Všechno co kdy chtěl, bylo hrát hokej. Jeho největším snem bylo, stát se nejlepším hokejovým hráčem na světě. Bruslit ho naučil jeho táta již v 5 letech. Když však jako malý kluk hrával s kamarády, nebylo to na ledě. Podobně jako mnozí z nás, kdo jsme na hřištích na ulici hrávali „hokej”, používali i oni tenisák. Tato hra je velmi zábavná, jeho však naprosto pohltila a předurčila ho k tomu, aby dokázal něco neobyčejného.

Jaromírovi rodiče měli hodně práce, proto v dětství trávil hodně času se svou babičkou. Tehdy u nás panoval totalitní komunistický režim. Tato doba ho zřejmě hodně poznamenala. Sám vzpomíná, jak jeho rodině zabavili pole a statky a dědu zavřeli do vězení. Jak jste se mohli dočíst v některém z článků o Miladě Horákové či Janu Werichovi, tzv. období Pražského jara bylo určitým nádechem naděje a zdravého rozumu.

To vše sice ukončil v srpnu 1968 vpád sovětských vojsk, ale přesto jde o významnou součást našich dějin. Jarda toto číslo nosí hrdě na svém drese zřejmě jako památku na svého dědečka, který ve stejném roce zemřel ve vězení, ale především jako připomínku povstání proti totalitní komunistické vládě.

Národní hrdost

Spojitost hokeje a významných událostí pro naši národní hrdost má svou logiku. Hokej je pro většinu z nás něco víc než jen sport. V momentech, kdy se našemu týmu podařilo zvítězit na Olympiádě nebo na Mistrovství světa, se náš národ semkl a všichni jsme pocítili určitou sounáležitost, která je pro nás všechny pochopitelně velmi důležitá.

To se týká jak Čechů, tak i Slováků. Ostatně není to tak dávno, kdy se naši rodiče a prarodiče mohli společně radovat z úspěchů československého národního hokejového týmu, který pravidelně získával medaile na ME i MS.

Vždy je lepší, když za národy bojují sportovci na světových soutěžích, než aby bojovaly armády a umírali lidé. Hokej má u nás úžasnou tradici a právem by mohl být nazýván naším národním sportem. Česko i Slovensko jsou poměrně malé země, proto je úžasné, když se jedné z nich podaří zvítězit i nad těmi největšími (nejen hokejovými) obry, jako je Kanada či Rusko a získat zlato.

Nejlepší hráč na světě

Peníze nikdy nebyly pro Jágra hlavní motivací. Jak ale sám říká, vždy si nějakou motivaci potřebuje najít, protože ta je velmi důležitá a bez ní by si to chodil jen „odbruslit”, což by nebylo profesionální. Jarda se velmi poctivě věnuje tréninkům i mentální přípravě. V době kdy už začínal stárnout začal zjišťovat, že aby mohl nadále hrát s těmi nejlepšími na světě, musí trénovat více.

Rád si hru užívá, proto často trénoval mnohem více než ostatní. Trénoval 4 hodiny denně, chodil trénovat i v noci. Před zápasem se poctivě připravuje a často chodí na stadion, když je ještě prázdný a věnuje se psychické přípravě. Také prý na těle nosil těžká závaží, a to i během méně důležitých utkání, aby se připravil na NHL. Díky tomu všemu měl před ostatními často náskok, a hru si tak mohl vychutnat.

Jeho motavací bylo stát se nejlepším hráčem na světě. Mezi nejsilnější momenty, které sám popisuje v rozhovorech s novináři, patří především zážitky se spoluhráči či přivítání fanoušků po zisku medailí. Právě na tyto zážitky bude po skončení své kariéry vzpomínat. Během ní se stal týmovým hráčem, který již tolik netouží po individuálních výsledcích a oceněních, ale ze všeho nejvíc se soustředí na úspěch celého týmu.

Závěr

Týmových i osobních úspěchů zažil celou řadu a v příštím díle si ty největší připomeneme, včetně zlata na Olympiádě v Naganu v roce 1998 a dvou zlatých mistrovství. Samozřejmě neopomeneme ani úctyhodnou kariéru v NHL, díky které Jaromír Jágr již navždy patří k těm nejlepším hokejistům všech dob. Můžeme pouze konstatovat, že si svůj sen splnil.

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jarom%C3%ADr_J%C3%A1gr
https://www.nhl.com/player/jaromir-jagr-8448208
https://sport.aktualne.cz/jaromir-jagr/l~i:keyword:5097/?redirected=1533388660
https://zivotopis.osobnosti.cz/jaromir-jagr.php
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_hokejov%C3%A1_reprezentace

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
rudla

I když je JJ super, pokud si nekoupil jediný BTC tak ten článek tu nemá co dělat.

TKadlec

Přesně, je to pěkný že na sobě makal, ale je to mimo mísu.
Za chvíli se tady budou vyměňovat recepty Ládi Hrušky.

Astalavista

kdo sem chodí kvůli takovým článkům? Když si budu chtít přečíst něco o osobnostech typu Jágr nebudu chodit na kryptomagazín, sorry, tohle je mimo mísu

spot_img