[Osobnost] Milada Horáková – Oběť justiční vraždy socialismu zemřela za svobodu a přesvědčení

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milada Horáková nás může inspirovat především svou nesmírnou odvahou, morální narovnaností a bojem za pravdu a svobodu. Se vztyčenou hlavou se postavila proti nenávistné ideologii, nespravedlnosti a politické zlovůli a byla ochotná za svoje přesvědčení i zemřít. Za to jí nepochybně právem náleží obdiv a úcta nás všech. V dnešním článku si vzpomeneme na hrůzy totality a na zinscenovaný soudní proces, jehož účelem bylo vyvolávat strach, manipulovat a rozšířit mezi lidmi třídní nenávist.

Odpůrkyně komunismu

Většina z nás se problémům vyhýbá. Nechceme se pouštět do nepříjemností a tak raději přejdeme nějakou tu lehkou nespravedlnost, urážku či pochybení ze strany učitelů, úředníků a dalších lidí, kteří zastávají úřední pozice. Je to logické, tito lidé mají určitou pravomoc, kterou by případně mohli zneužít. Jenže do jaké míry je možné se chovat takovým způsobem, aniž bychom riskovali, že se situace vymkne kontrole? Příběh o justiční vraždě Milady Horákové a dalších politických odpůrců komunismu nechť je především výstrahou nám všem před servilností, konformitou a rovněž před ztrátou paměti.

Vítěz bere vše

Během druhé světové války se bojovalo o území. Nacisti postupně obsazovali Evropu a namířili si to i do Ruska. Američané stáli bokem, dokud si neuvědomili, že vítěz bere vše. Konec války je tak spojen s porcováním Evropy, kterou si pyšní zachránci mezi sebe rozdělili, jako by šlo o samozřejmost. Vznikl kapitalistický západ a socialistický východ. Sověti měli zřejmě strach ze zkušených kolonizátorů a tak se na hranicích stavěly zdi, ploty a tahaly ostnaté dráty. Tento strach přerostl v paranoidní hledání nepřítele ve vlastních řadách a zastrašování lidí. Po celém východním bloku probíhaly politické procesy s odpůrci režimu.

Zločiny komunistů v Československu

Komunisti se snažili vytvořit obraz, ve kterém si „pracující lid” žádá přísné tresty pro jejich politické odpůrce. Součástí tohoto obrazu bylo neustálé velebení socialistického zřízení a tzv. „lidově demokratické” republiky, přičemž kdokoli by s tímto zřízením nesouhlasil, mohl být velmi snadno označen za vlastizrádce, špiona, nepřítele lidu atd. a hrozilo mu sociální vyloučení, mučení, napadání jeho rodiny a přátel, vězení a dokonce i smrt.

Propaganda a manipulace

Šířila se nenávist a strach mezi tzv. pracující lid (součástí propagandy o třídních nepřátelích byly mimochodem i obraty jako „nemakačenky a nepracující”). Režim manipuloval masy zhypnotizovaných lidí, kteří věřili lžím a propagandě. Toho využili nejen křiváci, kteří rychle pochopili, že z podpory strany získají osobní prospěch, ale i různí psychopati a sadisti, kterým dělalo dobře někoho týrat. Mezi metody používané během výslechu StB a ve vazbě patřilo fyzické i psychické týrání, vyhrožování, odepírání spánku…

Za nejnechutnější však považuji fakt, že do celé té manipulace byly vtahovány malé děti ve školách. Používaly se např. tzv. pětiminutovky, během kterých učitelé svým žákům papouškovali, co se psalo v novinách o Miladě Horákové a mnoha dalších nepřátelích socialismu, přičemž se kladl důraz na to, aby dětem vštípili, že jsou to velezrádci, špioni a teroristé a že si zaslouží tvrdé tresty. Děti se ve školách učily šířit propagandu, chodily vylepovat propagandistické plakáty atd. Pokud jste četli antiutopický román 1984 od Orwella, jistě si v této souvislosti vzpomínáte na pasáž o manipulaci dětí, kterým se vymyly mozky tak důkladně, že dokonce udávaly vlastní rodiče.

Leták KSČ z roku1938

Monster proces

Účelem politického procesu s Miladou Horákovou a dalšími odpůrci komunismu bylo zmanipulovat masy a zastrašit všechny, kteří se zmanipulovat nedají. Nešlo o prokazování skutečností a už vůbec ne o spravedlnost. Vše bylo předem pečlivě připraveno a doslova zinscenováno (měli dokonce jakousi „režijní knihu”), jako by šlo divadelní představení, ve kterém prokurátoři i obžalovaní pouze sehráli své role. Obžalovaní byli za tímto účelem předem zpracováváni, mučeni a zlomeni, aby vypovídali tak, jak se to režimu hodilo. Je třeba si uvědomit, že jim šlo nejen o holý život, ale báli se i o rodinu. Pokud se někdo od své role odklonil, ihned byl přerušen, seřván či dokonce vyveden ze soudní síně a přiveden k „rozumu”.

Tak byla vytvořena fiktivní realita, která byla následně zfanatizovanými novináři odprezentována veřejnosti s patřičnými komentáři, které dokreslovaly celkový obraz o úžasně fungující socialistické republice, jejíž pracující lid Milada Horáková svou rozvratnou činností zradila a plánovala uvrhnout do války či jakkoli jinak poškodit. Přestože se za svoji vlast postavila i během 2. světové války, kdy ji i jejího manžela nacisti uvěznili a hrozil jí trest smrti, tak se komunisté neštítili ji dokonce označit za spojence Hitlera. Udělali zkrátka cokoli, aby v lidech vyvolali strach a nenávist.

Trest smrti

Milada Horáková byla v roce 1950 popravena (společně s dalšími třemi odsouzenými z její „skupiny”) po dlouhém a vyčerpávajícím vyšetřování a na základě rozsudku, který byl, jak se později ukázalo, určen již dávno před koncem vykonstruovaného procesu. Poprava byla provedena primitivním dlouhotrvajícím oběšením a údajně trvala až 15 minut. Proti vraždám odpůrců komunistické strany vystoupila celá řada zahraničních osobností (např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Roosevelt) a dokonce i několik odvážlivců z Československa.

Milada Horáková si zachovala důstojnost a odešla smířená a se vztyčenou hlavou. Přestože její spoluvězenkyně tvrdila, že na cele propadala v dlouhotrvající pláč, končící nervovými záchvaty, u soudu ani na poslední návštěvě své rodiny na sobě nedala nic znát a pevnou rukou napsala těsně před popravou několik krásných dopisů své rodině a známým.

A nyní krátkým úryvkem z dopisu, napsaného 3 hodiny před popravou, uctíme její památku:

„Mám Vás tolik, tolik ráda. Líbám Vás a tisknu. Jsem v mysli a modlitbách jen a jen u Vás. Hrála jsem to snad špatně, ale myslela jsem to poctivě. To mi můžete věřit. Jsem pokorná a odevzdaná do vůle Boží – tuto zkoušku mi určil a já jí procházím s jediným přáním: abych splnila zákony Boží a zachovala své čestné lidské jméno. Neplačte – neteskněte moc – je mi to takhle lepší než pozvolna umírat. Dlouhou nesvobodu už by mé srdce nevydrželo. Takto se rozletím, zase do polí a luk, strání a k rybníkům, na hory i v nížiny. Budu zase nespoutaná, a ten klid a mír. Dejte mi ho – bylo toho tolik, co bylo nutno překonávat – chci už jít. Nebraňte mi svým nářkem. Musíte teď žít také za mne. Líbám Vás, líbám. S Bohem”

Zdroje:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10153697395-proces-h/
http://www.vira.cz/Texty/Clanky/milada-horakova-slova-pred-popravou.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Komunismus_v_%C4%8Cesku
https://www.osobnosti.cz/milada-horakova.php
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_Hor%C3%A1kov%C3%A1

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
43 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Gabriela

Kto sa už len môže tešiť na článok o Havlovi, najznámejšiemu alkoholikovi a smilníkovi, s prepitou psychikou, ktorého si nevážili ani jeho spoludisidenti, aj keď niektorí sa priživili na jeho “balíčkoch” zo zahraničia. Je to choré.

Rob

Vy jste ho musela určitě znát osobně.

naivechildischDr.

Je to velmi dobré, že jste si vzpomněl na tuto osobnost, která se postavila bolševickému vraždění a zvůli státu v této době, která se jiným způsobem tomu blíží.

Stanislav H.

Podle komentů vidím, že toto bylo publikováno již před rokem. Nevadí mi recyklace znovuoprášeného článku, ale když jdu na web se zaměřením na krypto, nutně nepotřebuji číst plevelné články, byť jsou jakkoliv historicky přínosné. Na oddychovku se sám podívám dle svého na cokoli zájmového, není nutné čtenáře násilně nutit „odpočinout si u odpočinkových témat“. Dle zkušeností spíše nabývám dojmu, že jde pouze o cíl zaujmout nějakým neobvyklým titulkem pro nalákání čtenářů z vyhledávače. Ale to v dnešní době moc nepůjde, bohužel většina omladiny mlátící prstem do dotykových špionážních paskvilů o Horákové nic neví (prý: „co že to je za zpěvačku?) a ti starší ji mají načtenou již od převratu.

Btw: Komančové jsou stále u moci, jejich strana nebyla zakázaná. A to je problém.. Ta hnusná vlastizrádná zabijácká komunistická svoloč která ničila naše sny, zemi, budoucnost, a dehonestovala hospodářství ve prospěch ruska nebyla potrestána a nikdy nebude. Ve světě – zvláště v západních zemích jsou v šoku z toho, že tyhle parazity máme ve vládě. Je to stejné, jako by u nich vládla fašistická strana s znovuoprášenými pohlaváry, kteří se za svou minulost ani neomluví. Komunistická strana měla být po listopadu okamžitě zakázána bez ohledu na vnitrostátní intriky (předání moci). Proč ? Nejen kvůli zločinům, které napáchali, ale dnešní mládež je lehce manipulovatelná a jednou nám ty třešničky mohou opět přerůst přes hlavu… Desítky let komunističtí tatínkové vychovávají své synáčky, aby se rozrostli do „demokratických stran“ a dosáhly opět na koryta ve vládě. Zadařilo se jim. Dnes jsou levičáci všude, prosazují šmírácké zákony a usilují o to samé co komančové – mít každou svou ovečku pod palcem a ždímat ji, dokud nechcípne.

Rob

Na druhou stranu právě proto, že mladí lidé, zajímající se o kryptoměny (podle vašeho tvrzení) neznají příběh Milady Horákové, je publikace podobných článků nejlepší příležitostí pro seznámení se s touto osobností prostřednictvím jejich oblíbeného webu, ikdyž se úzkému spektru tématu kryptoměn vzdalují. A právě proto, že Kryptomagazín se v naprosté většině orientuje na kryptoměny a blockchain a paralelně ve stejném období také vyšlo několik nových tematických článků, přičemž opravdu nikdo nikoho nenutí klikat na článek o Miladě Horákové, kvituji to. A víte proč hlavně? Protože je to pro mnohé také jedinečná příležitost dozvědět se něco o tématu, které by je vůbec nenapadlo vyhledávat. Kdyby například televize nebyla v naprosté převaze retardovaná, pořídil bych si jí okamžitě právě proto. Když se člověk nic nedozví mimoděk, tak stejně netuší, co má hledat. Čím méně zajímavostí víte, tím méně jich vyhledáváte. A to je problém internetu, který by televize mít nemusela, kdyby se ovšem shrnutí povahy většiny programů nedalo nazvat jedním slovem ženského rodu, počínajícím písmenem “s”.

Bohumil

tady je problém v tom že vraždu , nezpůsobil režim ale lidé!!! za všechny politické vraždy ,odsouzení ,kriminály může člověk , ti horlivci kteří se mstili , nebo zakrývali svoji minulost z války a nebylo jich málo !a jsou takoví i dneska , lidé si dokáží všechno převrátit ku obrazu svému , tehdy i dnes !

Bohumil

jsem celý život bezpartijní, na mne psali taky jak na každého na zvláštní úkoly , ty měl každý podnik , taky lidi kteří k tomu sloužili , zas to bylo o lidech kteří se k tomu propůjčili , pak honem převlekli kabát a jsou opět u koryt , člověk člověku škodí !!

LENKA

ano je třeba pokračovat v těchto příspěvcích, aby nikdo nezapomenul na to, co se zde dělo za zrůdnosti!

Piero Bertoldo

Ano pokracujte protoze na tuto osobu nesmime zapomenout.A snad jednou i KSCM bude ilegalni doufam.V ceske zemi uz nesmi prijit diktatura te bylo uz dost.

Dáda

neříká se nezapomenuli, ale nezapomněli. pane redaktore (paní redaktorko)

Drahomíra Samková

Děkuji za připomenutí této úžasné ženy, která dokázala se ctí a statečně setrvat až do hrozné smrti, kterou ji uchystali její nepřátelé. To, co tato žena dokázala by nemělo být nikdy zapomenuto protože, takových hrdinů nemá naše vlast tak moc, a proto bychom si jich měli opravdu vážit. Milada Horáková je pro mě stejná hrdinka jako byl Jan Hus nebo Jan Palach.

Karel NYKL

Milada Horakova .general Heloiodor PIKA adalši ,tyto osobnosti nesmi byt nikdy zapomenuty ,jen mne mrzi že za jejich smrt nebyl nikdo potrestan ani karel vaš ktery pokojně zestarnul v domově duchodcu a užival si duchodu .Je třeba neustale připominat jak zrudy komunizmus a komunisti jsou ,a ti dnešni nejsou o nic lepši .

ZDENĚK

Pokračujte jen tak dál

Jirka

Kde jsou popsany zlociny kapitalismu od roku 1989 na vsech lidech?

andy

Nedávno jsem četl komentář jednoho člověka na novinkách.kde psal.žr vypátral kdo byla Horáková-členka nacistické strany Vlajka.po válce byla ve skupině která to ozbrojená chtěla vtrhnout na hrad s cílem zavraždit prezidenta???to je historický fakt.hodně pamětníků toto potvrdilo.takže pište pravdu.jak to doopravdy bylo.ne jen A ale i B

Tora85

Co ze je 30 od revoluce? Ze chce aby se o ni psala pravda? Nejenom ty pozitivni reci havlisticke ideologie? Ze spolupracovala s gestapem a udavala cechy? A spoustu dalsiho? Je smutne ze i 30 po revoluci se dela jen ideologie a ne pravda.

pietro

Opravdu neuvěřitelné….. To, že pár odvážných osobností v těžké době trvá na dodržování pravdy, nenechá se zločineckým režimem zmanipulovat ke lži a to i za cenu vlastní popravy je dle Vás havlistická ideologie???

Rob

Jj, to je patrno hlavně z jejich dopisů a její zjevné moudrosti, jak byla zlou a udavačskou ženou, která pracovala asi přímo pro Hitlera, co? Jen hlupák a blbec si to může myslet. Kdo vám tohle nalil proboha do hlavy.

Radek Dintar

Máme spoustu zajímavých osobností naší historie, jejichž osudy a zásluhy by měly býti připomínány. Díky a pokračujte i nadále.

pietro

MH = úžasná osobnost! Díky Kytko.

Mirek

A co má tento článek společného s kryptomenou?

Mirek

A proč to sem tedy dáváte?

Stanislav H.

Jako nápad možná dobré, ale k “obohacení” si čtenář zajisté najde svou cestu. Nemusí nutně na webu o kryptu číst historii i když je svým způsobem prospěšná.

Dokud nebude komunistická strana oficiálně zakázaná, budeme v západních zemích stále k smíchu, že jsme takovou svoloč pustili zpět do vlády. Zločinecké strany včetně té fašistické byly vždy zakázány, jen v čechách máme nějaké vyjímky. Argumentace, že by se stejně jen přejmenovali a pokračovali v komančírně je nesmyslná. Je velký rozdíl, když se strana jmenuje např “posrané rudé třešně” a když hrdě nese odkaz na minulost s názvem ” Komunistická strana” s vnucovaným dodatkem “Čech a Moravy”. Komančové se smějí, jak jim všechno krásně prošlo a ještě mají stále svou výsostnou nezničitelnou železnou stranu. Jejich opona může v budoucku opět spadnout. “Šak vy nás nezakážete, na to nemáte gule” říkají. Tleskám jim, zločinecká strana stále u moci… jak ironické. Fašouni jim závidí a dnešní mladá “degenerace” o tomhle průseru ani neví.

Smrad táhnoucí se z ruska se v naší jinak krásné zemi dosud nevyvětral.

Mirek

Naposledy jsem byl nechtěně obohacen o pár monoklů když jsem se zastal jedné slečny, kterou obtěžovala particka černochů kdoví odkud, od té doby si již vybírám jak se budu obohacovat. Tento web sleduji jen kvůli kryptoměnam, články týkající se jine tematiky vyhledávam na jiných stránkách. Koukám že si budu i na kryptoměny muset najít jiný web.

Rob

Hledal byste také článek o Miladě Horákové? Pokud ne, tak jste nyní obohacen. Klikat na článek jste nemusel, že ne?

Rob

Asi… Aby to tady bylo?

Hodler

Nepochopil jsem, jaký vliv má M.H. na BTC….????

Rob

Přesto může být zásadní.

Stanislav H.

Podle komentů vidím, že toto bylo publikováno již před rokem. Nevadí mi recyklace znovuoprášeného článku, ale když jdu na web se zaměřením na krypto, nutně nepotřebuji číst plevelné články, byť jsou jakkoliv historicky přínosné. Na oddychovku se sám podívám dle svého na cokoli zájmového, není nutné čtenáře násilně nutit “odpočinout si u odpočinkových témat”. Dle zkušeností spíše nabývám dojmu, že jde pouze o cíl zaujmout nějakým neobvyklým titulkem pro nalákání čtenářů z vyhledávače. Ale to v dnešní době moc nepůjde, bohužel většina omladiny mlátící prstem do dotykových špionážních paskvilů o Horákové nic neví (prý: “co že to je za zpěvačku?) a ti starší ji mají načtenou již od převratu.

Btw: Komančové jsou stále u moci, jejich strana nebyla zakázaná. A to je problém.. Ta hnusná vlastizrádná zabijácká komunistická svoloč která ničila naše sny, zemi, budoucnost, a dehonestovala hospodářství ve prospěch ruska nebyla potrestána a nikdy nebude. Ve světě – zvláště v západních zemích jsou v šoku z toho, že tyhle parazity máme ve vládě. Je to stejné, jako by u nich vládla fašistická strana s znovuoprášenými pohlaváry, kteří se za svou minulost ani neomluví. Komunistická strana měla být po listopadu okamžitě zakázána bez ohledu na vnitrostátní intriky (předání moci). Proč ? Nejen kvůli zločinům, které napáchali, ale dnešní mládež je lehce manipulovatelná a jednou nám ty třešničky mohou opět přerůst přes hlavu… Desítky let komunističtí tatínkové vychovávají své synáčky, aby se rozrostli do “demokratických stran” a dosáhly opět na koryta ve vládě. Zadařilo se jim. Dnes jsou levičáci všude, prosazují šmírácké zákony a usilují o to samé co komančové – mít každou svou ovečku pod palcem a ždímat ji, dokud nechcípne.

Stanislav H.

Výše uvedený koment jsem dal nahoru-na začátek komentářů, nechápu, proč byl přesunut dolů. (Aby ho komančové nečetli? 🙂

Hodler

Nepochopil jsem, jakou souvislost má M.H. s BTC…????????????

Rob

Že nechápete souvislost nutně neznamená, že není. 😉

Pavel

Děkuji, zajímavý příspěvek. Těším se na další podobné.

Franta

Tak zrovna Milada Horáková nebyla žádné neviňátko, ale česká nacistka. Před válkou byla obdivovatelkou „německého národního socialismu“. Fascinovala jí Hitlerova schopnost vyhladit nezaměstnanost a obrovský podíl žen v institucích nacistického Německa. Před uvězněním bojovala houževnatě o to, aby umožnila českým ženám členství v nacistických organizacích protektorátu.
Byla konfidentkou jak Gestapa tak Státní bezpečnosti – SD (Sicherheitsdienst). Spolupracovníkem Gestapa nebo Abwehru mohl být kdejaký hlupák, ovšem zahraniční spolupracovníci pro SD byli vybíráni velmi opatrně a to z obzvlášt spolehlivých kruhů. Nacisté jí vedli pod krycími jmény „Králová“ a „Pěkná“ Po uvěznění byla nastrčena v Terezíně k pravým odbojářům, kde byla infiltrována jako volavka a pak je udávala. Ve vězení měla úzké styky s esesáckými dozorci: SS-Rottenführer Theodor Hohaus (vedoucí skladu – kompetentní pro výdej potravin a léků), tak jako SS-Scharführer Josef Sternkopf (vedoucí dílen – kompetentní k používání gastronomických a lékařských zařízení). Po válce jim oběma poskytla alibi o slušném zacházení s vězni.

Zdroj: https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=400662

Pan Contras

Místopředsedkyně spolku přátel SSSR, nepřijata do KSČ ač hoštěna v roce 1947 v Moskvě a to protože si to nepřála s. Hodinová – Spurná, feministka a socialistka vezoucí se na vlně tzv. Košockého programu …. V roce 1918 přehodila smyčku přes mariánský sloup. … Žádná hrdinka, ale neschopná vyzvědačka a kariéristka, kterou chytili, ale zároveň tak neschopná, že neprozradila nic, za co by měla viset.

Otto
Hodnocení článku :
     

Za prvé nechápu, co tento článek dělá tady. A když už, tak by bylo dobré dopodrobna probrat její činnost a věznění-nevěznění za protektorátu. Každému podle zásluh a ne dělat z někoho svatého jen proto, že se to hodí. V paranoidních padesátých letech bylo jistě hodně nevinných obětí a dělo se to jak na Západě tak i na Východě.Ale po těch dnes ani pes neštěkne. Většina lidí nepotřebuje umělé ikony.

Ferrero Rocher

To budete vytahovat tento clanek rok co rok ? Myslim ze to sem ani nepatri,nejaka politika a diskuze je zatrolena.

spot_img