Mobilní kryptotěžba – alternativa ke klasické těžbě

3.8
(6)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Svět kryptoměn každoročně obohacuje spousta inovativních projektů, které rozhodně stojí za povšimnutí. I když se ne každý projekt stane z dlouhodobého hlediska úspěšným, mezi kryptoměnami s mobilními těžebními schopnostmi začíná pomalu, ale jistě, růst konkurence. Electroneum, Pi Network, MIB Coin a Phoneum bojují o své místo na výsluní.

Electroneum (ETN)

Tato kryptoměna již existuje nějaký ten pátek, byla vytvořena v roce 2017. Jejím cílem je získat hromadnou adopci zaměřením se na mobilní publikum a uživatele chytrých telefonů. Za dobu své existence získalo Electroneum 3 miliony registrovaných uživatelů, což není nezanedbatelné číslo.

Mobilní aplikace byla dobře přijata a je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS a určitě vždy bude existovat prostor pro další vylepšení. Na rozdíl od dalších projektů, zabývajících se mobilní kryptotěžbou, tak jediné Electroneum vydalo také fyzický mobilní telefon. Není jasné, zda ostatní projekty mají v plánu něco podobného, ale tato myšlenka se jeví spíše nepravděpodobnou.

electroneum                                                  electroneum

Samotná aplikace je velice jednoduchá a přehledná a nijak výrazně nezatěžuje baterii telefonu. Na počátku musíte samozřejmě projít registrací a rovněž si musíte v této aplikaci aktivovat peněženku splněním pěti jednoduchých úkolů, za které získáte bonus v podobě několika mincí ETN. Každých sedm dní je potřeba miner obnovit a svou odměnu do peněženky stahujete po dosažení 100 ETN.

Pi Network (PI)

Ačkoli na svých stránkách tým kolem Pi Network tvrdí, že se jedná o první digitální měnu, která se těží na telefonu, není to ani zdaleka pravda. Tento projekt byl totiž spuštěn v březnu roku 2019. Již v červnu téhož roku přesáhl počet aktivních uživatelů hranici 100 000. Popularita této kryptoměny rostla i nadále a v listopadu 2019 dosáhl počet aktivních uživatelů magickou hranici 1 milionu.

Hlavním cílem vývojářů bylo vytvoření jednoduché a pohodlné platformy, a to způsobem, který nevyčerpá baterii telefonu. To je provedeno prostřednictvím upraveného Stellar protokolu, což je podrobněji popsáno ve white paperu projektu. Aplikace pracuje na zařízeních s operačním systémem Android i iOS.

pi network

Důležité je zdůraznit, že počet vytěžených mincí nezávisí na výkonu zařízení. Proto může být tato mince zajímavá pro kohokoli, kdo chce rozšířit své portfolio kryptoměn. Těžba je mimo jiné závislá i na množství doporučených uživatelů. Je to dobrá volba pro zdroj pasivního příjmu a dlouhodobou investici.

MIB Coin (MIB)

Zkratka MIB znamená Mobile Integrated Blockchain. Jedná se o síť blockchainu, která je postavena na smartphonech. Záměrem týmu je vyloučení nákladného těžebního zařízení, jako je CPU, GPU nebo ASIC a zabránění monopolizace kryptoprostoru konkrétními entitami nebo státy. Tým doufá, že distribuovaný mobilní blockchainový systém umožňuje nízkonákladovou a vysoce efektivní síť blockchainů.

Pokud chcete zahájit mobilní těžbu, je potřeba stáhnout MIB wallet a aplikaci pro systém Android nebo iOS a poté zahájit těžbu v některém z poolů. Poolů je opravdu velké množství a nebude asi žádným překvapením, že většina z nich je v Asii. Pak už jen stačí zvolit jeden ze způsobů těžby – low, med nebo high a stisknout START MINING.

mib miner                                        mib miner

Když jsem zkoušel tuto aplikaci, volil jsem vždy zlatou střední cestu – med. I přesto za malou chvíli zahřeje miner vaši baterii na poměrně vysokou teplotu. O tuto těžbu je také poměrně velký zájem, a tak příjmy nebudou nijak oslnivé. Ačkoli jsem zkoušel těžit na mobilu Honor 20, což určitě není žádné „ořezávátko“, za hodinu těžby bylo vytěženo cca 1,5 MIB, což při současném kurzu není žádný šlágr.

mib wallet

Phoneum (PHT)

Jak už napovídá samotný název Phoneum, jedná se o kryptoměnu určenou pouze pro mobilní zařízení. Uživatelům umožňuje vydělávat mince prostřednictvím těžební infrastruktury založené na cloudu – Cloud Earning PHT. Abyste získali své PHT, nevyžaduje aplikace otevřené nebo spuštěné pozadí. Aby nedošlo k přerušení těžby, dostanete vždy po 7 dnech upozornění na obnovu mineru. Miner je k dispozici pro Android i iOS. Konečným cílem týmu je využívání této měny pro aplikace a hry.

phoneum                                       phoneum

Phoneum ovšem není, na rozdíl od třech předešlých kryptoměn, pouze o mineru, který zapnete a nemusíte se o nic dalšího starat. Tento ekosystém má také svou vlastní základní hru Crypto Treasures, která je rovněž k dispozici pro Android i iOS. Po této základní hře postupně vznikly i hry další, jako Crypto Planet, CO2 Game a Crypto Connect 3.

A to je to, co Phoneum odlišuje od konkurentů a také to, co mě na této kryptoměně baví.

Závěr

Kryptoměna Electroneum, která vznikla již v roce 2017, má jistě před svými pronásledovateli mírný náskok. Hodně uživatelů se také přiklání právě k této kryptoměně. Vzhledem k tomu, že mě nebaví pouze kliknout na start a spustit miner, preferuji jednoznačně kryptoměnu Phoneum, kde si mohu zahrát i doprovodné hry a získat určité množství různých kryptoměn.

V dalších článcích se proto zaměřím na bližší seznámení s touto kryptoměnou a rovněž na popis doprovodných her, které tým kolem PHT vytváří.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Jedině ELECTRONEUM. 👍

Mkk

Pí je jednička

spot_img