[Návod] Jak těžit Electroneum na počítači

22

2Naposledy jsme pro vás vypracovali návod, jak těžit Electroneum na mobilním telefonu. Mnohé z vás toto téma zaujalo, a proto se budeme Electroneu věnovat i v dalším článku.

Návod k mobilnímu mineru najdete v tomto článku.
Pokud vás zajímají podrobnosti o mobilním mineru pro Electroneum, odpovědi najdete zde.

Těžit Electroneum na laptopu? Proč ne

Mobilní miner představuje převrat v tom, že lidé mohou získat své první mince, aniž by disponovali super výkonným hardwarem, nebo za něj utratili svoje těžce vydělané peníze. Je to levné a rychlé řešení a nijak to neomezuje výkon vašeho telefonu, což patří mezi největší výhody tohoto mineru. Smartphone ale není jediný přístroj, který má doma každý a používá ho prakticky dennodenně. Mám nyní na mysli naše laptopy, notebooky, či klasické stolní počítače. A právě na tato zařízení se zaměříme dnes.

Počítače jsou hlavním hnacím motorem blockchainu společnosti Electronum. Právě na nich se vykonává potvrzování transakcí a tím pádem i skutečná těžba. Narozdíl od mobilní těžby, kde dochází jen k její simulaci. Z tohoto důvodu je i rychlost těžení na počítačích o hodně vyšší než na smartphonech. V dnešním článku si ukážeme návod na jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak začít těžit Electroneum na vašem osobním počítači.

Miner pro úplné začátečníky

Pokud nemáte žádné zkušenosti s těžbou, nejlepším začátkem pro vás bude využití opravdu jednoduchého těžebního softwaru od společnosti Electroneum. Tento miner je kompatibilní se všemi základními operačními systémy, jako jsou Windows, Linux a Mac. Je opravdu velmi jednoduchý a na rozdíl od běžných minerů, které využívají rozhraní příkazového řádku, technici Electronea pro něj vytvořili grafické rozhraní. Na těžbu přes tento miner se využívá procesor vašeho počítače.

Pokud byste chtěli zkusit těžbu na grafické kartě, podívejte se na tento článek.

Jak začít

Software si stáhnete na stránce downloads.electroenum.com. Najdete ho v levém horním rohu stránky pod názvem „Beginner’s Pool Mining Software“.

Tento konkrétní software je určený jen pro operační systém Windows. Pokud používate jiný operační systém, sjeďte na stránce níž a vyberte si ten, který je kompatibilní právě s tím vaším.

Poznámka:

Může se stát, že vám antivirový program stahovaný soubor přesune do karantény, případně Google Chrome zablokuje jeho stáhnutí. Nemusíte mít obavy, software je ověřený a absolutně bezpečný. V případě blokování Google Chromem, klikněte na ikonu „Menu“ v pravém horním rohu (ikona s třemi tečkami pod sebou), přejděte na příkaz „Stáhnuté“ a daný soubor potvrďte příkazem „Ponechat nebezpečný soubor“.

Stáhnutý soubor otevřete a nainstalujte. Po instalaci se vám objeví na ploše ikona s názvem electroneum poolminer. Poslední dvojklik na ikonu a je to!

Nastavení mineru

Před vámi je hlavní okno mineru. V tomto bodě je nevyhnutelné vytvořit si peňěženku, na kterou se budou vaše vytěžené mince připisovat. Návod na vytvoření peňěženky najdete v tomto článku. Adresu peněženky následně zkopírujete a vložíte do řádku, ve kterém je napsáno Insert your ETN wallet here.

# of Threads

Tady zadáte počet jader vašeho počítače. Pokud si nejste jistí, zmáčkněte současně klávesy CTRL, ALT, DELETE a otevřete „Task manager“ (Správce úloh). Následně přejděte na „Performance tab“ (Výkon), kde najdete všechny údaje o vašem procesoru.

Pool URL

Na tomto místě je potřeba zadat adresu poolu, přes který budete těžit. Adresa je obyčejně v následujícím formátu:

stratum+tcp://[URL]:[port]

URL nahradíte URL adresou z poolu a port specifickým číslem poolu, jenž se skládá ze čtyř čísel.

Nejjednodušší je začít například s EasyHash Pool. Na tomto poolu se nepotřebujete registrovat, takže si jen vyberete z následujícíh dvou adres podle výkonu vašeho počítače:

  • stratum+tcp://etn.easyhash.io:3630 (pro slabší a středně silné CPU)
  • stratum+tcp://etn.easyhash.io:3631 (pro silné CPU)

Pokud by měl někdo chuť experimentovat s těžbou na jiném poolu, tady je jejich seznam.

Začínáme těžit

Miner máme nastavený, takže nyní už stačí jen kliknout na Start Mining a měla by se vám spustit těžba. Progres se zobrazuje v okně Miner output.

Zároveň na obrazovce vidíte Hash rate (rychlost těžení) a Total shares (to je počet úloh, které vykonal váš počítač pro daný pool). Jak si můžete všimnout na obrázku výše, na mém počítači je Hash rate 42.45 H/s, což je dost málo. Pro maximalizaci vytěžených mincí bude potřeba pohrát si s nastaveními mineru a výběrem nejvhodnějšího poolu. Optimální Hash rate je okolo 200 H/s. Toto číslo byste měli být schopni dosáhnout s procesorem i7 multi-core.

Jak si zkontrolovat množství vytěžených mincí

Miner přímo nezobrazuje množství vytěžených mincí. Pro tento podstatný údaj se musíte přesunout na webovou stránku poolu, na kterém těžíte. V našem příkladu těžíme přes EasyHash Pool, takže přejdeme přímo na jejich stránku. Z horní lišty si vybereme příkaz „My stats“ (moje statistiky). Potom už jen stačí zadat do okna adresu vaší peněženky a zobrazí se vám statistiky o těžbě, která probíhá na vašem počítači.

Stejně jako u mobilního mineru, také tady se mince nejprve sbírají pod „Balance“. Až když vytěžíte 10 mincí, automaticky se vám přesunou do vaší peněženky. Poplatek na tomto poolu představuje 0.1 %. Až budete zkoušet nové pooly, nezapomeňte si všímat těchto poplatků. Každý pool má vlastní a pohybují se od 0 až po několik procent.

Závěr

Tento miner není nejlepší a není ani nejefektivnější. Nicméně jednoznačně patří mezi nejjednodušší, a proto je vhodný pro začátečníky a jejich první kontakt se skutečnou těžbou.

22
Komentujte

avatar
15 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
BlicíPytlíkTomášPavelAnonymTitan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
AdM
Host
AdM

Super článek a lehce srozumitelný návod jak začít těžit, bohužel se mi jen těžba nechce rozeběhnout.

Marty
Host
Marty

Tak mne to pod W10 nefunguje…antivir vypnut vse vyplneno dle navodu,dam start mining…a jedine co to napíše je v Miner outputu Starting process a to tam je uz 30 minut beze zmeny,hash rate nezobrazuje..total shares take ne…

Marty
Host
Marty

Tak jsem muselnodinstalovat antivir a preinstalovat miner..a bezi to..ale co jsem pochopil 10 etn tydne..dost malo a nevyplati se to

Marek
Host
Marek

10 ETN týdně udělám v pohodě na obyčejným mobilu, pokud to tak je, tak to smysl nemá.

Marek
Host
Marek

EDIT ono to asi není limit, ale minimální množství pro přesun do walletky, pokud máš na mysli Threshold. Tipoval bych.

Pavel
Host
Pavel

na mobilu 5 ETN za den

Pavel
Host
Pavel

odinstalovanej antivir a přesto to napíše na mineru červenou tabulku a nejde spustit
http://prntscr.com/irvjb5

Marek
Host
Marek

Na Win 8 mi to taky neběží, neukazuje se hash rate ani # shares, EasyHash My stats mi zobrazuje jen Loading…

Pepid
Host
Pepid

Ja osobně používám wolfminer, je rychlejší a jediná složitá část je konfigurace, která se místo do uhlednych políček píše do textového souboru. Ale chápu že se jedná o jednoduchý návod pro úplné začátečníky

Kub
Host
Kub

Pise mi to jen startyng proces a nic to nedela, kde delam chybu?

Kub
Host
Kub

tak uz mi to taky frci ale bere to 60% procesoru a pokud je to tedy tech 10 ETN tydne tak to se fakt dost nevyplati 🙂

Libor
Host
Libor

Nechápu to – když těžím na mobilu 11H/s, tak vydělám týdně cca 15ETN, ale na PC s i5 a 100H/s jen cca 20ETN. To jsem nevěděl, že ty telefony jsou dnes tak výkonné 😀

Macpavel
Host
Macpavel

Jaky mobil, ze udela az 15 za týden

BlicíPytlík
Host
BlicíPytlík

Mám samsung a vytěžím 10 ETN za dva dny.

Martin Kreif
Host
Martin Kreif

Zdravím ten jejich miner jsem správně nastavil ale když jsem dal start mining nic se nedělo a nepřišel jsem na důvod, každopádně jsem těžbu rozjel pře Awesome miner a tam mi běží na 500 hash/s a přijde mi to jako by tam byl limit rozmezí se pohybuje kolem 470-500 a nikdy ani o 1 bod to nepresahne tech 500 tak si myslím jestli to není omezený tím že AM nemám v placené verzi ale jen free. Nicméně větší starost mi dělá to že už 3dny a 3 noci těžím na Easyhash.io a když hlídám statistiky zadám adresu peněženky tak vidím… Číst vice »

Aleš
Host
Aleš

Tak mě to taky nefunguje.. vše zadáno správně.. na telefonu tezím už přes týden bez problémů. Mám win 7 profesionál 64 bit a CPU i7 osmi jádro na 2,8 GHz. VZDY NAPÍŠE POUZE STRATUM DETECTED NEW BLOCK nebo BINDING THREAD 6 TO CPU 6 ale nic se nestane :-(. můžete někdo poradit ?? Jo ještě bych uvítal radu jak rozběhnout tu aplikaci na tabletu. Mám Lenovo yoga s androidem 6.0.1

Daniel
Host
Daniel

Zdravím, chtěl jsem zkusit těžit podle návodu, ale po rozkliknutí stránek electronea se mi žádný „Beginner’s Pool Mining Software“ neobjeví. Takže nevím jak dál.Poradí někdo? 🙂

Anonym
Host
Anonym

Je to pul roku stary clanek…resp. doslovny preklad z jineho webu.

Tomáš
Host
Tomáš

Mám to samý, neobjeví se Beginners Pool Mining Software

Moucha
Host
Moucha

etm.easyhash.io je mimo provoz, než uveřejníte článek zkontrolujte jeho aktuálnost…

Titan
Host
Titan

Fajn navod ale uplne k nicemu, tezba na klasickem pc se nevyplati pokud musite platit za elektrinu…. takze tento navod je opravdu jen pro jedince kteri maji pristup k elektrine za kterou nemusi platit…. Tezba etn je rentabilni pouze pres ASIC zarizeni, ktera maji uplne jiny pomer vykon/spotreba/nakupni cena nez klasicka pc.

Pavel
Host
Pavel

nejhorší je synchronizace nějakejch 570 dnů historie to bude tak týden než se to sesynchronizuje