[Návod] Jak těžit Electroneum na počítači

Zprávy a souhrny

2Naposledy jsme pro vás vypracovali návod, jak těžit Electroneum na mobilním telefonu. Mnohé z vás toto téma zaujalo, a proto se budeme Electroneu věnovat i v dalším článku.

Návod k mobilnímu mineru najdete v tomto článku.
Pokud vás zajímají podrobnosti o mobilním mineru pro Electroneum, odpovědi najdete zde.

Těžit Electroneum na laptopu? Proč ne

Mobilní miner představuje převrat v tom, že lidé mohou získat své první mince, aniž by disponovali super výkonným hardwarem, nebo za něj utratili svoje těžce vydělané peníze. Je to levné a rychlé řešení a nijak to neomezuje výkon vašeho telefonu, což patří mezi největší výhody tohoto mineru. Smartphone ale není jediný přístroj, který má doma každý a používá ho prakticky dennodenně. Mám nyní na mysli naše laptopy, notebooky, či klasické stolní počítače. A právě na tato zařízení se zaměříme dnes.

Počítače jsou hlavním hnacím motorem blockchainu společnosti Electronum. Právě na nich se vykonává potvrzování transakcí a tím pádem i skutečná těžba. Narozdíl od mobilní těžby, kde dochází jen k její simulaci. Z tohoto důvodu je i rychlost těžení na počítačích o hodně vyšší než na smartphonech. V dnešním článku si ukážeme návod na jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak začít těžit Electroneum na vašem osobním počítači.

Miner pro úplné začátečníky

Pokud nemáte žádné zkušenosti s těžbou, nejlepším začátkem pro vás bude využití opravdu jednoduchého těžebního softwaru od společnosti Electroneum. Tento miner je kompatibilní se všemi základními operačními systémy, jako jsou Windows, Linux a Mac. Je opravdu velmi jednoduchý a na rozdíl od běžných minerů, které využívají rozhraní příkazového řádku, technici Electronea pro něj vytvořili grafické rozhraní. Na těžbu přes tento miner se využívá procesor vašeho počítače.

Pokud byste chtěli zkusit těžbu na grafické kartě, podívejte se na tento článek.

Jak začít

Software si stáhnete na stránce downloads.electroenum.com. Najdete ho v levém horním rohu stránky pod názvem „Beginner’s Pool Mining Software“.

Tento konkrétní software je určený jen pro operační systém Windows. Pokud používate jiný operační systém, sjeďte na stránce níž a vyberte si ten, který je kompatibilní právě s tím vaším.

Poznámka:

Může se stát, že vám antivirový program stahovaný soubor přesune do karantény, případně Google Chrome zablokuje jeho stáhnutí. Nemusíte mít obavy, software je ověřený a absolutně bezpečný. V případě blokování Google Chromem, klikněte na ikonu „Menu“ v pravém horním rohu (ikona s třemi tečkami pod sebou), přejděte na příkaz „Stáhnuté“ a daný soubor potvrďte příkazem „Ponechat nebezpečný soubor“.

Stáhnutý soubor otevřete a nainstalujte. Po instalaci se vám objeví na ploše ikona s názvem electroneum poolminer. Poslední dvojklik na ikonu a je to!

Nastavení mineru

Před vámi je hlavní okno mineru. V tomto bodě je nevyhnutelné vytvořit si peňěženku, na kterou se budou vaše vytěžené mince připisovat. Návod na vytvoření peňěženky najdete v tomto článku. Adresu peněženky následně zkopírujete a vložíte do řádku, ve kterém je napsáno Insert your ETN wallet here.

# of Threads

Tady zadáte počet jader vašeho počítače. Pokud si nejste jistí, zmáčkněte současně klávesy CTRL, ALT, DELETE a otevřete „Task manager“ (Správce úloh). Následně přejděte na „Performance tab“ (Výkon), kde najdete všechny údaje o vašem procesoru.

Pool URL

Na tomto místě je potřeba zadat adresu poolu, přes který budete těžit. Adresa je obyčejně v následujícím formátu:

stratum+tcp://[URL]:[port]

URL nahradíte URL adresou z poolu a port specifickým číslem poolu, jenž se skládá ze čtyř čísel.

Nejjednodušší je začít například s EasyHash Pool. Na tomto poolu se nepotřebujete registrovat, takže si jen vyberete z následujícíh dvou adres podle výkonu vašeho počítače:

  • stratum+tcp://etn.easyhash.io:3630 (pro slabší a středně silné CPU)
  • stratum+tcp://etn.easyhash.io:3631 (pro silné CPU)

Pokud by měl někdo chuť experimentovat s těžbou na jiném poolu, tady je jejich seznam.

Začínáme těžit

Miner máme nastavený, takže nyní už stačí jen kliknout na Start Mining a měla by se vám spustit těžba. Progres se zobrazuje v okně Miner output.

Zároveň na obrazovce vidíte Hash rate (rychlost těžení) a Total shares (to je počet úloh, které vykonal váš počítač pro daný pool). Jak si můžete všimnout na obrázku výše, na mém počítači je Hash rate 42.45 H/s, což je dost málo. Pro maximalizaci vytěžených mincí bude potřeba pohrát si s nastaveními mineru a výběrem nejvhodnějšího poolu. Optimální Hash rate je okolo 200 H/s. Toto číslo byste měli být schopni dosáhnout s procesorem i7 multi-core.

Jak si zkontrolovat množství vytěžených mincí

Miner přímo nezobrazuje množství vytěžených mincí. Pro tento podstatný údaj se musíte přesunout na webovou stránku poolu, na kterém těžíte. V našem příkladu těžíme přes EasyHash Pool, takže přejdeme přímo na jejich stránku. Z horní lišty si vybereme příkaz „My stats“ (moje statistiky). Potom už jen stačí zadat do okna adresu vaší peněženky a zobrazí se vám statistiky o těžbě, která probíhá na vašem počítači.

Stejně jako u mobilního mineru, také tady se mince nejprve sbírají pod „Balance“. Až když vytěžíte 10 mincí, automaticky se vám přesunou do vaší peněženky. Poplatek na tomto poolu představuje 0.1 %. Až budete zkoušet nové pooly, nezapomeňte si všímat těchto poplatků. Každý pool má vlastní a pohybují se od 0 až po několik procent.

Závěr

Tento miner není nejlepší a není ani nejefektivnější. Nicméně jednoznačně patří mezi nejjednodušší, a proto je vhodný pro začátečníky a jejich první kontakt se skutečnou těžbou.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: