Jak funguje mobilní miner Electroneum

1
(1)

V průběhu týdne jsme vás informovali, že Electroneum spouští převratnou novinku ve světě kryptoměn a to mobilní miner. Odkaz na článek naleznete zde. Mnohé z vás toto téma zaujalo a ptali jste se v komentářích na podrobnosti ohledně této aplikace. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl připravit další článek, ve kterém se vám pokusím zodpovědět všechny vaše otázky.

Co to mobilní miner je a jak funguje

Electroneum, jako první kryptoměna, umožňuje svým uživatelům těžit mince pomocí jejich smartphonů. Tato nová funkce umožní milionům lidí po celém světě začít s těžbou kryptoměn, která byla do teď vyhrazena pouze pro počítače a těžařské zařízení. Ve skutečnosti však na vašem telefonu žádná těžba neprobíhá. Je to spíš jen simulace těžby. Namísto skutečného využití kapacity procesoru vašeho telefonu, pro řešení složitých kryptografických problémů, aplikace pouze monitoruje jeho dostupnou kapacitu.

Tímto způsobem sbírá údaje o tom, na kolik procent by bylo možné procesor zatížit, kdyby na telefonu probíhala skutečná těžba. Z těchto údajů je následně vypočítaný „hash rate“ (rychlost těžby) a podle výšky „hash rate“ se připisují mince přímo na vaši peněženku, která je součástí mineru. Aplikace je momentálně dostupná pouze pro operační systém Android a je možné stáhnout si ji přímo z Google Play nebo oficiální stránky Electroneum.com. Aplikace pro iOS je stále předmětem zkoumání společnosti Apple a měla by být spuštěna v dohledné době.

Odkud pocházejí mince, pokud neprobíhá skutečná těžba

Fond Electronea byl rozdělen na dvě části. Jedna část je rezervována pro mobilní těžbu a druhá, nezávislá od první, je rezervovaná pro těžbu na počítači a na těžařských zařízení. Z tohoto důvodu nebude těžba prostřednictvím počítačů nijak ovlivňovat těžbu na mobilních telefonech a naopak. Skutečné množství uvolněných mincí pro mobilní těžbu se bude vypočítávat na serverech společnosti Electroneum a bude záviset na několika faktorech a to na:

  • celosvětovém množství transakcí provedených prostřednictvím Electronea,
  • množství aktivních minerů,
  • aktuálním kurzu Electronea na burzách.

Nicméně, zakladatel společnosti, Richard ELLS, oznámil, že se zvyšujícím počtem minerů se množství vytěžených mincí bude snižovat. Zároveň dodal, že se tak bude dít v zájmu co nejvyššího růstu množství uživatelů a masové adaptace Electronea.

Závěr

Mobilní miner představuje obrovský milník ve světě kryptoměn a umožní snadný přístup ke kryptoměnám milionům lidí po celém světě. Můžeme to sledovat i na nárůstu uživatelů od jeho spuštění 5. 3. 2018. Jen v průběhu tohoto týdne si aplikaci stáhlo více než 100 000 uživatelů. Electroneum se bude používat jako platidlo. Mezi prvními, kdo má zájem přijímat Electroneum za své služby, jsou mobilní operátoři, se kterými má tato společnost podepsáno partnerství v devíti zemích. Bude zajímavé sledovat další vývoj tohoto mladého projektu, protože od 20. 10. 2017, kdy skončilo ICO, dokázal toho udělat více než kryptoměny s největší kapitalizací.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img