[NÁVOD] Jak nainstalovat mobilní miner a začít těžit Electroneum

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Evropská centrální banka projevila zájem o digitální měny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Večerní souhrn článků] • Tezos mezi Top 10 kryptoměnami • Spuštěn stablecoin, který kopíruje Libru • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Tímto článkem navážeme na předchozí dva, ve kterých jsme vás informovali o spuštění mobilní aplikace Electroneum, která těží na androidech a následně vysvětlili, jak tento miner funguje. Dnes vám popíšeme postup, jak miner nainstalovat a začít těžit své první mince.

Více informací o Electroneum mobilním mineru naleznete v tomto článku.

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

Nejjednodušší cestou jak si být jistí, že stahujete správnou aplikaci, je přejít přímo na stránku Electroneum.com. My vám to usnadníme a přikládáme odkaz přímo na aplikaci. Doporučujeme použít tento link, protože pokud si zadáte v obchodě Google Play výraz Electroneum, nabídne se vám několik dalších aplikací se stejným názvem. Dokonce se tam stále nachází i stará verze mineru, který byl zrušen. Takto vypadá oficiální aplikace:

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

 

Může vás zajímat: Úvod do těžby pomocí grafických karet

Registrace a vytvoření peněženky

Před tím, než začnete těžit, je nezbytné vytvořit si účet na stránkách Electronea. Někomu se to může zdát zdlouhavé, ale z pohledu bezpečnosti jsou tyto kroky nezbytné.

Registrace a vytvoření peněženky

K úspěšné registraci musíte provést tyto kroky:

  1. Použijte příkaz „SIGN UP VIA WEBSITE“ (zaregistrovat se přes webovou stránku). Po stisknutí vás aplikace přesměruje na stránku my.electroneum.com.
  2. Zadejte váš e-mail a heslo, přes které se budete přihlašovat do aplikace, případně peněženky na webové stránce. Nezapomeňte zaškrtnout políčka o podmínkách používání a ověření, že nejste robot (toto políčko musíte odškrtávat v každém kroku registrace).
  3. Po vytvoření účtu vám přijde přihlašovací e-mail. Kliknutím na přiložený link potvrdíte, že e-mailová adresa je pravá a budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com.
  4. Odškrtněte políčko „I am not robot“ (Nejsem robot), vyklikejte okýnka se zadanou úlohou a stisknete „Confirm account“ (potvrdit konto).
  5. Zadejte telefonní číslo, na které vám přijde potvrzovací sms zpráva. Po stisknutí příkazu k odeslání sms vyběhne krátká zpráva, zda jste si jisti, že vámi zadané údaje jsou správné. Znovu si překontrolujte telefonní číslo (musí být zadáno v mezinárodním formátu s předvolbou) a stiskněte „OK“.
  6. Do polička „Confirmation code“ (potvrzovací kód) vložte kód, který jste obdrželi formou sms a stiskněte „Submit confirmation code“ (ověřit potvrzovací kód).
  7. V dalším kroku budete vyzváni k zadání obnovovacího e-mailu. Je to jediný e-mail, přes který bude později možné, v případě zapomenutí, resetovat a následně vytvořit nový PIN kód. PIN kód je nezbytný ke každodennímu přihlašování do aplikace. Obnovovací e-mail musí být odlišný od toho, který jste uvedli při registraci. Tento krok je natolik důležitý, že před potvrzením budete muset znovu zadat heslo (to, které jste si vytvořili při registraci v druhém kroku).
  8. Na váš registrační e-mail přijde zpráva s odkazem, že Electroneum obdrželo žádost o zaregistrování druhé e-mailové adresy, jenž bude sloužit k obnovení PIN kódu.
  9. Po potvrzení adresy budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com a vyzváni k potvrzení zadané e-mailové adresy.
  10. Po potvrzení adresy se vám otevře okno, ve kterém si vytvoříte a potvrdíte svůj pětimístný PIN kód. Tento kód budete potřebovat při každém přihlášení do aplikace a pro provedení jakékoliv transakce.

Tadááá! Registraci máme úspěšně za sebou. Přidejte se k nám na facebook a získejte všechny články včas.

Pojďme těžit

Přejděte zpět na aplikaci a přihlaste se pomocí tlačítka „Log in“. Poprvé zadáváte svůj registrační e-mail a přihlašovací heslo. Pravděpodobně budete vyzváni k autorizaci zařízení přes link, který vám aplikace odešle do vaší e-mailové schránky. Po potvrzení zařízení se můžete znovu vrátit do aplikace a přihlásit se. V posledním kroku zadáte váš PIN kód a konečně se vám otevře aplikace.

Pojďme těžit

Ke spuštění těžby již stačí pouze klepnout na „START MINING“ a to je všechno. Právě jste začali úspěšně těžit své první mince.

Pojďme těžit

Technické detaily

Na posledním obrázku můžete vidět váš „Hash rate“ (rychlost těžení), počet vytěžených mincí a počet aktivních minerů. Podle propočtů je k těžení momentálně nejvhodnější Samsung Galaxy S8. Ale těžit můžete na jakémkoliv smartphone. Aplikace běží na pozadí, takže telefon je možné dále bezproblémově používat. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento miner telefon nezpomaluje, nezahřívá, spotřeba dat je na úrovni několika KB a spotřeba baterie klesá přibližně o 10% za noc. Vytěžené mince se vám z „Pending balance“ přesunou do peněženky po prvních pěti vytížených mincích.

Těžit můžete s jednoprocentním bonusem

Pokud si nás přidáte v nastavení na kartě referral, budete celou dobu těžit efektivněji.

etn-referral

Stačí zadat kód: 2A3B6E (enter a code) nebo ho scanovat telefonem.

Upozornění

Pokud se vám mince nepřesunuly, nemějte obavy. Problém se řeší. S rychlým nárůstem počtu minerů dochází k přetěžování blockchainu Electronea. Z tohoto důvodu se transakce momentálně zpožďují, případně se může stát, že někomu mince z „Pending balance“ zmizí. Zde je potřeba být trpělivý, mince vám nikdo neukradl. S největší pravděpodobností jsou na cestě do vaší peněženky. Zkušenosti uživatelů, kteří se setkali se stejným problémem, naleznete na REDD.

22 KOMENTÁŘE

22
Komentujte

avatar
14 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
OndraDariusz MatuszyńskiJiriRmkPazneht Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kuba
Host

Zdravím,

již několik dní těžím, ale nikde jsem se nedopátral informace o tom, jaký prospěch z toho Electroneum má?. Pokud dobře chápu jejich vysvětlení – že se jedná pouze o simulaci, na základě níž někde nějaký algoirtmus na PC přiděluje ETN mobilních „těžařům“. Podstat těžení se pak tedy vytrácí nebo ne?

oizoCZ
Host
oizoCZ

A jde to i na iPhonech??

Dariusz Matuszyński
Admin

Ano už je i IOS verze

maped12
Host
maped12

Dobrý den,
nejde mi nainstalovat miner – pořád mi to píše, že zařízení není kompatibilní s programem.
Mám mobil HOMTOM HT7.
Nevíte, čím by to mohlo být?

Marty
Host
Marty

Ja zacal tezit na vernee mix2 a v poho v noci dokonce 29h/s

Marty
Host
Marty

Jen jedna vec me udivuje na pc na strankach electroneum.com se nemuzu se stavajicim loginem co mam k apce v mobilu prihlasit.

Tomáš
Host
Tomáš

ano sice o mobilní simulaci, ale po natěžení 10etn pak připíšou do peněženky skutečné coiny, mám hashrate přes 30 a po zadání kódu 6B66F7 se zrychlí hashrate a dostaneš nějaké free coiny 😉 bude to raketa 😉 Electroneum tak chce umožnit každému aby získal nějaké mince a rozšířit to tak rychleji mezi lidi i tam kde nemají pc ale mobil ano

Lipo
Host
Lipo

Len malá oprava.
„Vytěžené mince se vám z „Pending balance“ přesunou do peněženky po prvních ► 10 (nie 5) ◄ vytížených mincích. „

yakoshi
Host
yakoshi

Prvně se mince stáhli po 5 ETN po nějakým čase se to zvedlo na 10ETN (už nevím kdy přesně to bylo) kde se to drží stále. Hashrate se mi úctyhodně zvýšil z cca 14-15 na 30-35/s 🙂
Nicméně prvních 10 mincí se mi „odečetlo“ ale ještě mi nepřistáli na peněženku, podotýkám, že už je to víc jak týden, takže začínám v celý ETN celkem pochybovat. Nyní mám dalších 25 mincí, ty se mi ještě ani neodečetli z pending balance ale stále se mi celkem rychle přičítají. Tak jsem na to vcelku zvědavý.

Mat
Host
Mat

Caute,došli už někomu do peněženky coiny?

Karel
Host
Karel

Samozřejmě že ne 😉

Ondřej
Host
Ondřej

Já to těžim už nějakou dobu. Coiny se mi vždy přičetly. Ale s posíláním nemam zkušenosti.

Ondra
Host
Ondra

Ano. Mám přes 400etn

Pavel
Host
Pavel

Ahoj,
těžba funguje bez problému. Převedení do peněženky chvíli trvá (cca 24 hodin). Používám již nějakou dobu a vše bez problémů…poslední dobou na rozdíl od ostatních coinů cena roste a electroneum má dobře našlápnuto, v appce už je i nově podpora placení, resp. zasílání coinů ostatním uživatelům a vývojáři se snaží jejich způsob imlpementovat mezi koncové obchodníky. Dle mého má electroneum celkem velký potenciál a určitě se ho vyplatí sledovat.
Pro zvýšení Hash ratu a bonusu pro těžení použijte kód 98C9FD

Cryptominer
Host
Cryptominer

Chlapi to není těžba ale simulace těžby. Něco málo mám přes mobil. Zbytek jsme koupil.

Michal
Host
Michal

Když jsem měl ještě telefon s Androidem, těžil jsem, vše v pohodě, z počátku trochu problémy s připisováním coinů do peněženky, později to opravili a každých 10 to tam hned loupne, někdy to chvilku trvá, ale mám tam asi 200. Škoda že Apple zatím dělá caviky a nechce apku povolit, snad se ale zadaří. Na S9 Plus byl hash asi 40-45.

Rmk
Host
Rmk

Me to drzi na s6 cca 43 h/s tak uvidime za pul dne mam cca 2 coiny tak uvidime jak to pujde dal

Pazneht
Host
Pazneht

Mě celé Electroneum dost znechutilo. Na papíře to nevypadá zle. Ještě jsem se ale nikde nesetkal s tím, aby někdo chtěl kvůli těžení dva maily a telefonní číslo. Jsem se divil, že nechtěli číslo bot a občanku. Mě to spíš příde jako sběrač dat, než těžební nástroj. Kvůli pěti halířům si nenecham běžet 24 hodin v telefonu nějakou sračku. Při ceně 1 centu je ta těžba úplně nesmyslná a nechce se mi odesílat data nějakym vychytralcům.

cohi
Host
cohi

Tohle už je starej/aktualizovanej článek, a myslím, že už není aktuální. Zkoušel jsem těžit, ale ETN adresu URL poolu ukončila, četl jsem jejich prohlášení, tak nevím co je na tom pravdy?

lukas
Host
lukas

jen těžte a za rok ten 1dolar snad vyděláte 🙂
Takovej ASIC Baikal ma 480kH/s

Rmk
Host
Rmk

Uz to netezi z neznámého duvodu to zdechlo. Nenatezil jsem ani tech 5 coinu….

Jiri
Host
Jiri

Electroneum to přehnali s identifikaci ,nepochopili anonymitu krypta s požadavkem Yoti jsem je vymazal nebudu nějakému kryptu posílat svou obcanku. Je konec Electroneum půjde na nulu přitom takový dobrý nápad.

Nejnovější články

Bitcoin není výhradně mužskou záležitostí, jak se často tvrdí

Jak naznačuje zpráva zveřejněná 4. prosince 2019 provozovatelem fondu Bitcoin (BTC) Grayscale, zájem o investování do Bitcoinu není výhradně...

Instacoin přidává stablecoiny do kanadské sítě Bitcoin ATM

Instacoin, operátor kryptoměnových bankomatů v Kanadě, oznámil, že do svých strojů přidává kvůli vysoké poptávce zákazníků sedm stablecoinů, včetně Tetheru (USDT).   Sedm stablecoinů Těchto sedm nových...

3 důvody, proč příští BTC rally může být monumentální – co pošle Bitcoin na měsíc?

V tomto článku si představíme, co by mohlo poslat Bitcoin v následujících letech cenově vzhůru. 3 důvody, které mohou způsobit monumentální rally. V tuto chvíli...

[Hot news] Majitel TikToku pracuje s čínskými médii na blockchainu

Technologická společnost ByteDance, která stojí za aplikací pro sdílení krátkých videí TikTok, zahájila společný vývoj blockchainu s čínským zpravodajským deníkem. Společné podnikání bylo založeno ve...

14.12.19 Technická analýza EOS, ADA: Vánoce – kde se očekává propad?

Stejně jako EOS, i ADA tvoří formaci sestupného kanálu. Momentálně hodnoty čekají na Vánoční propad. Technická analýza EOS/USD Cena EOSu klesla a testovala oblast podpory na...

Doporučujeme

[Hot news] Majitel TikToku pracuje s čínskými médii na blockchainu

Technologická společnost ByteDance, která stojí za aplikací pro sdílení krátkých videí TikTok, zahájila společný vývoj blockchainu s čínským zpravodajským deníkem. Společné podnikání bylo založeno ve...

[Večerní souhrn článků] • Evropská centrální banka projevila zájem o digitální měny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

[Pátek 13.] Je nebezpečné vyjít ze dveří? Proč se lidi bojí třináctky?

Víte, co je dnes za den? Pro některé lidi je pátek 13. spojen s předtuchou něčeho špatného. Utkvělá obava z tohoto data dokonce má...

[Hot news] Bitcoin se stal nejlepším aktivem dekády – podle Bank of America Merill Lynch

Analytici z Bank of America Merill Lynch (BAML) přišli se seznamem nejlepších a nejhorších aktiv za poslední desetiletí. Jak název napovídá, Bitcoin se umístil...
PolandCzechSlovakia