[NÁVOD] Jak nainstalovat mobilní miner a začít těžit Electroneum

2.3
(3)

Zprávy a souhrny

Tímto článkem navážeme na předchozí dva, ve kterých jsme vás informovali o spuštění mobilní aplikace Electroneum, která těží na androidech a následně vysvětlili, jak tento miner funguje. Dnes vám popíšeme postup, jak miner nainstalovat a začít těžit své první mince.

Více informací o Electroneum mobilním mineru naleznete v tomto článku.

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

Nejjednodušší cestou jak si být jistí, že stahujete správnou aplikaci, je přejít přímo na stránku Electroneum.com. My vám to usnadníme a přikládáme odkaz přímo na aplikaci. Doporučujeme použít tento link, protože pokud si zadáte v obchodě Google Play výraz Electroneum, nabídne se vám několik dalších aplikací se stejným názvem. Dokonce se tam stále nachází i stará verze mineru, který byl zrušen. Takto vypadá oficiální aplikace:

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

 

Může vás zajímat: Úvod do těžby pomocí grafických karet

Registrace a vytvoření peněženky

Před tím, než začnete těžit, je nezbytné vytvořit si účet na stránkách Electronea. Někomu se to může zdát zdlouhavé, ale z pohledu bezpečnosti jsou tyto kroky nezbytné.

Registrace a vytvoření peněženky

K úspěšné registraci musíte provést tyto kroky:

  1. Použijte příkaz „SIGN UP VIA WEBSITE“ (zaregistrovat se přes webovou stránku). Po stisknutí vás aplikace přesměruje na stránku my.electroneum.com.
  2. Zadejte váš e-mail a heslo, přes které se budete přihlašovat do aplikace, případně peněženky na webové stránce. Nezapomeňte zaškrtnout políčka o podmínkách používání a ověření, že nejste robot (toto políčko musíte odškrtávat v každém kroku registrace).
  3. Po vytvoření účtu vám přijde přihlašovací e-mail. Kliknutím na přiložený link potvrdíte, že e-mailová adresa je pravá a budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com.
  4. Odškrtněte políčko „I am not robot“ (Nejsem robot), vyklikejte okýnka se zadanou úlohou a stisknete „Confirm account“ (potvrdit konto).
  5. Zadejte telefonní číslo, na které vám přijde potvrzovací sms zpráva. Po stisknutí příkazu k odeslání sms vyběhne krátká zpráva, zda jste si jisti, že vámi zadané údaje jsou správné. Znovu si překontrolujte telefonní číslo (musí být zadáno v mezinárodním formátu s předvolbou) a stiskněte „OK“.
  6. Do polička „Confirmation code“ (potvrzovací kód) vložte kód, který jste obdrželi formou sms a stiskněte „Submit confirmation code“ (ověřit potvrzovací kód).
  7. V dalším kroku budete vyzváni k zadání obnovovacího e-mailu. Je to jediný e-mail, přes který bude později možné, v případě zapomenutí, resetovat a následně vytvořit nový PIN kód. PIN kód je nezbytný ke každodennímu přihlašování do aplikace. Obnovovací e-mail musí být odlišný od toho, který jste uvedli při registraci. Tento krok je natolik důležitý, že před potvrzením budete muset znovu zadat heslo (to, které jste si vytvořili při registraci v druhém kroku).
  8. Na váš registrační e-mail přijde zpráva s odkazem, že Electroneum obdrželo žádost o zaregistrování druhé e-mailové adresy, jenž bude sloužit k obnovení PIN kódu.
  9. Po potvrzení adresy budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com a vyzváni k potvrzení zadané e-mailové adresy.
  10. Po potvrzení adresy se vám otevře okno, ve kterém si vytvoříte a potvrdíte svůj pětimístný PIN kód. Tento kód budete potřebovat při každém přihlášení do aplikace a pro provedení jakékoliv transakce.

Tadááá! Registraci máme úspěšně za sebou. Přidejte se k nám na facebook a získejte všechny články včas.

Pojďme těžit

Přejděte zpět na aplikaci a přihlaste se pomocí tlačítka „Log in“. Poprvé zadáváte svůj registrační e-mail a přihlašovací heslo. Pravděpodobně budete vyzváni k autorizaci zařízení přes link, který vám aplikace odešle do vaší e-mailové schránky. Po potvrzení zařízení se můžete znovu vrátit do aplikace a přihlásit se. V posledním kroku zadáte váš PIN kód a konečně se vám otevře aplikace.

Pojďme těžit

Ke spuštění těžby již stačí pouze klepnout na „START MINING“ a to je všechno. Právě jste začali úspěšně těžit své první mince.

Pojďme těžit

Technické detaily

Na posledním obrázku můžete vidět váš „Hash rate“ (rychlost těžení), počet vytěžených mincí a počet aktivních minerů. Podle propočtů je k těžení momentálně nejvhodnější Samsung Galaxy S8. Ale těžit můžete na jakémkoliv smartphone. Aplikace běží na pozadí, takže telefon je možné dále bezproblémově používat. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento miner telefon nezpomaluje, nezahřívá, spotřeba dat je na úrovni několika KB a spotřeba baterie klesá přibližně o 10% za noc. Vytěžené mince se vám z „Pending balance“ přesunou do peněženky po prvních pěti vytížených mincích.

Těžit můžete s jednoprocentním bonusem

Pokud si nás přidáte v nastavení na kartě referral, budete celou dobu těžit efektivněji.

etn-referral

Stačí zadat kód: 2A3B6E (enter a code) nebo ho scanovat telefonem.

Upozornění

Pokud se vám mince nepřesunuly, nemějte obavy. Problém se řeší. S rychlým nárůstem počtu minerů dochází k přetěžování blockchainu Electronea. Z tohoto důvodu se transakce momentálně zpožďují, případně se může stát, že někomu mince z „Pending balance“ zmizí. Zde je potřeba být trpělivý, mince vám nikdo neukradl. S největší pravděpodobností jsou na cestě do vaší peněženky. Zkušenosti uživatelů, kteří se setkali se stejným problémem, naleznete na REDD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: