[NÁVOD] Jak nainstalovat mobilní miner a začít těžit Electroneum

2.3
(3)

Zprávy a souhrny

Tímto článkem navážeme na předchozí dva, ve kterých jsme vás informovali o spuštění mobilní aplikace Electroneum, která těží na androidech a následně vysvětlili, jak tento miner funguje. Dnes vám popíšeme postup, jak miner nainstalovat a začít těžit své první mince.

Více informací o Electroneum mobilním mineru naleznete v tomto článku.

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

Nejjednodušší cestou jak si být jistí, že stahujete správnou aplikaci, je přejít přímo na stránku Electroneum.com. My vám to usnadníme a přikládáme odkaz přímo na aplikaci. Doporučujeme použít tento link, protože pokud si zadáte v obchodě Google Play výraz Electroneum, nabídne se vám několik dalších aplikací se stejným názvem. Dokonce se tam stále nachází i stará verze mineru, který byl zrušen. Takto vypadá oficiální aplikace:

Kde stáhnout a jak nainstalovat aplikaci do smartphonu

 

Může vás zajímat: Úvod do těžby pomocí grafických karet

Registrace a vytvoření peněženky

Před tím, než začnete těžit, je nezbytné vytvořit si účet na stránkách Electronea. Někomu se to může zdát zdlouhavé, ale z pohledu bezpečnosti jsou tyto kroky nezbytné.

Registrace a vytvoření peněženky

K úspěšné registraci musíte provést tyto kroky:

  1. Použijte příkaz „SIGN UP VIA WEBSITE“ (zaregistrovat se přes webovou stránku). Po stisknutí vás aplikace přesměruje na stránku my.electroneum.com.
  2. Zadejte váš e-mail a heslo, přes které se budete přihlašovat do aplikace, případně peněženky na webové stránce. Nezapomeňte zaškrtnout políčka o podmínkách používání a ověření, že nejste robot (toto políčko musíte odškrtávat v každém kroku registrace).
  3. Po vytvoření účtu vám přijde přihlašovací e-mail. Kliknutím na přiložený link potvrdíte, že e-mailová adresa je pravá a budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com.
  4. Odškrtněte políčko „I am not robot“ (Nejsem robot), vyklikejte okýnka se zadanou úlohou a stisknete „Confirm account“ (potvrdit konto).
  5. Zadejte telefonní číslo, na které vám přijde potvrzovací sms zpráva. Po stisknutí příkazu k odeslání sms vyběhne krátká zpráva, zda jste si jisti, že vámi zadané údaje jsou správné. Znovu si překontrolujte telefonní číslo (musí být zadáno v mezinárodním formátu s předvolbou) a stiskněte „OK“.
  6. Do polička „Confirmation code“ (potvrzovací kód) vložte kód, který jste obdrželi formou sms a stiskněte „Submit confirmation code“ (ověřit potvrzovací kód).
  7. V dalším kroku budete vyzváni k zadání obnovovacího e-mailu. Je to jediný e-mail, přes který bude později možné, v případě zapomenutí, resetovat a následně vytvořit nový PIN kód. PIN kód je nezbytný ke každodennímu přihlašování do aplikace. Obnovovací e-mail musí být odlišný od toho, který jste uvedli při registraci. Tento krok je natolik důležitý, že před potvrzením budete muset znovu zadat heslo (to, které jste si vytvořili při registraci v druhém kroku).
  8. Na váš registrační e-mail přijde zpráva s odkazem, že Electroneum obdrželo žádost o zaregistrování druhé e-mailové adresy, jenž bude sloužit k obnovení PIN kódu.
  9. Po potvrzení adresy budete přesměrováni zpět na my.electroneum.com a vyzváni k potvrzení zadané e-mailové adresy.
  10. Po potvrzení adresy se vám otevře okno, ve kterém si vytvoříte a potvrdíte svůj pětimístný PIN kód. Tento kód budete potřebovat při každém přihlášení do aplikace a pro provedení jakékoliv transakce.

Tadááá! Registraci máme úspěšně za sebou. Přidejte se k nám na facebook a získejte všechny články včas.

Pojďme těžit

Přejděte zpět na aplikaci a přihlaste se pomocí tlačítka „Log in“. Poprvé zadáváte svůj registrační e-mail a přihlašovací heslo. Pravděpodobně budete vyzváni k autorizaci zařízení přes link, který vám aplikace odešle do vaší e-mailové schránky. Po potvrzení zařízení se můžete znovu vrátit do aplikace a přihlásit se. V posledním kroku zadáte váš PIN kód a konečně se vám otevře aplikace.

Pojďme těžit

Ke spuštění těžby již stačí pouze klepnout na „START MINING“ a to je všechno. Právě jste začali úspěšně těžit své první mince.

Pojďme těžit

Technické detaily

Na posledním obrázku můžete vidět váš „Hash rate“ (rychlost těžení), počet vytěžených mincí a počet aktivních minerů. Podle propočtů je k těžení momentálně nejvhodnější Samsung Galaxy S8. Ale těžit můžete na jakémkoliv smartphone. Aplikace běží na pozadí, takže telefon je možné dále bezproblémově používat. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento miner telefon nezpomaluje, nezahřívá, spotřeba dat je na úrovni několika KB a spotřeba baterie klesá přibližně o 10% za noc. Vytěžené mince se vám z „Pending balance“ přesunou do peněženky po prvních pěti vytížených mincích.

Těžit můžete s jednoprocentním bonusem

Pokud si nás přidáte v nastavení na kartě referral, budete celou dobu těžit efektivněji.

etn-referral

Stačí zadat kód: 2A3B6E (enter a code) nebo ho scanovat telefonem.

Upozornění

Pokud se vám mince nepřesunuly, nemějte obavy. Problém se řeší. S rychlým nárůstem počtu minerů dochází k přetěžování blockchainu Electronea. Z tohoto důvodu se transakce momentálně zpožďují, případně se může stát, že někomu mince z „Pending balance“ zmizí. Zde je potřeba být trpělivý, mince vám nikdo neukradl. S největší pravděpodobností jsou na cestě do vaší peněženky. Zkušenosti uživatelů, kteří se setkali se stejným problémem, naleznete na REDD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kuba

Zdravím,

již několik dní těžím, ale nikde jsem se nedopátral informace o tom, jaký prospěch z toho Electroneum má?. Pokud dobře chápu jejich vysvětlení – že se jedná pouze o simulaci, na základě níž někde nějaký algoirtmus na PC přiděluje ETN mobilních „těžařům“. Podstat těžení se pak tedy vytrácí nebo ne?

oizoCZ

A jde to i na iPhonech??

Dariusz Matuszyński

Ano už je i IOS verze

maped12

Dobrý den,
nejde mi nainstalovat miner – pořád mi to píše, že zařízení není kompatibilní s programem.
Mám mobil HOMTOM HT7.
Nevíte, čím by to mohlo být?

Marty

Ja zacal tezit na vernee mix2 a v poho v noci dokonce 29h/s

Marty

Jen jedna vec me udivuje na pc na strankach electroneum.com se nemuzu se stavajicim loginem co mam k apce v mobilu prihlasit.

Tomáš

ano sice o mobilní simulaci, ale po natěžení 10etn pak připíšou do peněženky skutečné coiny, mám hashrate přes 30 a po zadání kódu 6B66F7 se zrychlí hashrate a dostaneš nějaké free coiny 😉 bude to raketa 😉 Electroneum tak chce umožnit každému aby získal nějaké mince a rozšířit to tak rychleji mezi lidi i tam kde nemají pc ale mobil ano

Lipo

Len malá oprava.
„Vytěžené mince se vám z „Pending balance“ přesunou do peněženky po prvních ► 10 (nie 5) ◄ vytížených mincích. „

yakoshi

Prvně se mince stáhli po 5 ETN po nějakým čase se to zvedlo na 10ETN (už nevím kdy přesně to bylo) kde se to drží stále. Hashrate se mi úctyhodně zvýšil z cca 14-15 na 30-35/s 🙂
Nicméně prvních 10 mincí se mi „odečetlo“ ale ještě mi nepřistáli na peněženku, podotýkám, že už je to víc jak týden, takže začínám v celý ETN celkem pochybovat. Nyní mám dalších 25 mincí, ty se mi ještě ani neodečetli z pending balance ale stále se mi celkem rychle přičítají. Tak jsem na to vcelku zvědavý.

Mat

Caute,došli už někomu do peněženky coiny?

Karel

Samozřejmě že ne 😉

Ondřej

Já to těžim už nějakou dobu. Coiny se mi vždy přičetly. Ale s posíláním nemam zkušenosti.

Ondra

Ano. Mám přes 400etn

Pavel

Ahoj,
těžba funguje bez problému. Převedení do peněženky chvíli trvá (cca 24 hodin). Používám již nějakou dobu a vše bez problémů…poslední dobou na rozdíl od ostatních coinů cena roste a electroneum má dobře našlápnuto, v appce už je i nově podpora placení, resp. zasílání coinů ostatním uživatelům a vývojáři se snaží jejich způsob imlpementovat mezi koncové obchodníky. Dle mého má electroneum celkem velký potenciál a určitě se ho vyplatí sledovat.
Pro zvýšení Hash ratu a bonusu pro těžení použijte kód 98C9FD

Cryptominer

Chlapi to není těžba ale simulace těžby. Něco málo mám přes mobil. Zbytek jsme koupil.

Michal

Když jsem měl ještě telefon s Androidem, těžil jsem, vše v pohodě, z počátku trochu problémy s připisováním coinů do peněženky, později to opravili a každých 10 to tam hned loupne, někdy to chvilku trvá, ale mám tam asi 200. Škoda že Apple zatím dělá caviky a nechce apku povolit, snad se ale zadaří. Na S9 Plus byl hash asi 40-45.

Rmk

Me to drzi na s6 cca 43 h/s tak uvidime za pul dne mam cca 2 coiny tak uvidime jak to pujde dal

Pazneht

Mě celé Electroneum dost znechutilo. Na papíře to nevypadá zle. Ještě jsem se ale nikde nesetkal s tím, aby někdo chtěl kvůli těžení dva maily a telefonní číslo. Jsem se divil, že nechtěli číslo bot a občanku. Mě to spíš příde jako sběrač dat, než těžební nástroj. Kvůli pěti halířům si nenecham běžet 24 hodin v telefonu nějakou sračku. Při ceně 1 centu je ta těžba úplně nesmyslná a nechce se mi odesílat data nějakym vychytralcům.

cohi

Tohle už je starej/aktualizovanej článek, a myslím, že už není aktuální. Zkoušel jsem těžit, ale ETN adresu URL poolu ukončila, četl jsem jejich prohlášení, tak nevím co je na tom pravdy?

lukas

jen těžte a za rok ten 1dolar snad vyděláte 🙂
Takovej ASIC Baikal ma 480kH/s

Rmk

Uz to netezi z neznámého duvodu to zdechlo. Nenatezil jsem ani tech 5 coinu….

Jiri

Electroneum to přehnali s identifikaci ,nepochopili anonymitu krypta s požadavkem Yoti jsem je vymazal nebudu nějakému kryptu posílat svou obcanku. Je konec Electroneum půjde na nulu přitom takový dobrý nápad.

Reklama: