Herní průmysl se mění díky kryptoměnám

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Odborníci na kryptoměny se domnívají, že klíčem k masové adopci kryptoměn by se mohl stát právě herní průmysl. Podle nedávných statistik mnoho online hráčů právě přechází na kryptoměny kvůli mnohem efektivnějším a bezpečnějším transakcím, než může nabídnout bankovní účet.

Měnící se herní průmysl

Kryptoměny a herní průmysl by si mohly během několika měsíců dobře rozumět. Ačkoliv mají hazardní hry s herním průmyslem jen málo společného, u tohoto odvětví se rozšířila akceptace Bitcoinu a dalších předních kryptoměn nejvíce.

V minulém roce zažila blockchainová platforma ULTRA velký úspěch, když se do projektu připojil herní gigant Ubisoft či technologická společnost AMD. Mimo jiné herní společnost Atari před nedávnem oznámila také svůj vlastní Atari token. Bitcoin se dokonce dostal i do celosvětově populární hry Minecraft.

Největší boom zažily během začátku letošního roku blockchainové hry s vytvářením vlastního světa  jako Decentraland nebo The Sandbox. Vznikají i karetní hry jako Gods Unchained, kterou jsme také zrecenzovali. Hráči po celém světě se tak pomalu začínají dozvídat o kryptoměnách.

Blockchain ve hrách

Největší výhodou pro implementaci technologie blockchain do her je jeho bezpečnost a unikátnost. Hráči, kteří ve hře zabijí například „bosse“ tak získají vybavení, které má vlastní digitální podpis, čímž se stává unikátní. Pokud hráč toto vybavení nevyužije, může ho prodat jiným hráčům. Hráči tak mohou hraním i vydělávat na herních tržištích, kdy herní tokeny lze vyměnit na normální měnu a naopak. Blockchain pak slouží jako zabezpečení proti podvodům a možnému „přeprodání“ předmětů.

Hráči také ocení zabezpečení účtu, který díky této technologii nebude možné napadnout a ukrást. Mnoho odehraných hodin tak nepřijde vniveč. Kryptoměny jako in-game měny umožní anonymní transakce a také ochranu osobních údajů.

Závěr

Kvůli aktuální situaci, kdy je třetina světa v domácí karanténě kvůli pandemii koronaviru, zažívají herní platformy jako Steam nebo Epicgames store velký nárůst počtu hráčů. Nová technologie v herním průmyslu by mohla pomoci tato dosavadní čísla udržet.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: