Deštivé období v Číně může pomoci těžařům kryptoměn

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jarní počasí v Číně znamená převážně deštivo, což je vítaným jevem pro těžaře kryptoměn v určitých oblastech země. Období dešťů přinese levnější elektřinu z vodní energie, což sníží náklady na těžbu Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Období dešťů začíná

V Číně nastává období dešťů převážně koncem jara a začátkem léta, nejvíce během května a června. Cena za elektřinu tak v daném období klesá. Pro kryptoměnové farmy to znamená, že náklady na těžbu se díky levnější elektřině snižují.

Příchod období dešťů také přispěje těžařům kvůli půlení odměn těžařům (halvingu), který se uskuteční za méně než 20 dní. Ze současné odměny 12,5 BTC se odměna sníží na 6,25 BTC, což bude mít větší vliv na příjmy těžby Bitcoinu.

Čínská těžební společnost Poolin před nedávnem provedla průzkum zaměřující se na farmy využívající energie z vodních zdrojů poblíž vodních elektráren. Dle výpočtů budou úspory elektřiny stejně tak důležité jako užití efektivnějších těžebních zařízení.

Čínské farmy aktuálně řeší problém, co provést se stávajícím vybavením. Zda zakoupit nové a výkonnější vybavení nebo kdy a jak vypnout starší zařízení. Vše bude záležet na tom, jak se situace vyvine po halvingu.

Dle analytické společnosti CoinShares Čína představuje 65% veškeré výpočetní síly Bitcoinu, přičemž jihozápadní provincie S’-čchuan představuje více než 50% celkového počtu síti v zemi. Problém zažily tamní farmy na začátku letošního roku, kdy se kvůli epidemii koronaviru rušil provoz některých farem. Zpozdily se také dodávky nového zařízení.

Závěr

Těžaři netrpělivě vyčkávají, jak se zachová cena Bitcoinu po halvingu v květnu letošního roku. Podle toho se ukáže, zda některé farmy vypnou staré těžební zařízení nebo zakoupí zcela nové výkonnější zařízení.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img