TOP 5 článků za minulý týden + BRICS vytváří konkrétní plán, jak se zbavit amerického dolaru

4.8
(8)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Changpeng “CZ” Zhao odstoupil z vedení Binance – co to znamená pro kryptoměny?

Informovali jsme vás o návrhu dohody o urovnání obvinění kryptoměnové burzy Binance a ministerstva spravedlnosti USA. Částka pokuty převyšuje 4 miliardy USD. Včera v podvečer přišlo oficiální oznámení ze strany Changpeng “CZ” Zhao, CEO a zakladatele Binance. Uznává, že se staly chyby a odstupuje z vedení. Co to znamená pro kryptoměny?

Burza byla založená v červenci 2017 a je největší kryptoměnovou burzou podle objemu. Jen za loňský rok přes ní protekly více než dvě třetiny všech kryptoměnových obchodů. Samozřejmě si nemůže dovolit být bez vedení. Do jejího čela byl okamžitě jmenován Richard Teng, který doposud pracoval na pozici globálního ředitele regionálních trhů. Pohybuje se již více než tři desetiletí v oblasti finančních služeb a má zkušenosti s regulacemi.

Chcete vydělat na halvingu? Nenechte se zmást cenou bitcoinu

Halving probíhá vždy jednou za čtyři roky. Během tohoto období se odměna za blok sníží na polovinu. Funguje to jako motivační mechanismus zavedený k odměňování těžařů za ověřování transakcí v blockchainu Bitcoinu.

O halvingu se v poslední době na kryptoměnovém trhu mluví často, protože se celý trh snaží po náročném roce 2022 chytit „vítr do plachet.“ Kryptoměnový trh zaznamenal propad své hodnoty z 2,92 bilionu dolarů na vrcholu v listopadu 2021 na 900 miliard dolarů o pouhý rok později.

Od té doby se bitcoin a několik altcoinů pokouší o comeback. Nedávné události, zejména potenciální schválení spotového Bitcoin ETF, dodaly pozitivní sentiment celému trhu. Předpokládá se však, že halving je posledním dílkem skládačky, který by mohl do příštího roku výrazně posunout trh s kryptoměnami do plnohodnotného býčího trhu.

Víte, které ETF jsou dost dobré i pro Warrena Buffetta?

Mnozí považují Warrena Buffetta za jednoho z největších (ne-li za vůbec toho největšího) odborníků s “čichem” na akcie. Možná vás tak překvapí, že společnost Berkshire Hathaway má ve svém portfoliu i dva ETF.

A nejen to, jediné dva ETF, které vlastní, jsou ETF s širokým trhem. Jde o Vanguard S&P 500 ETF (NYSEARCA:VOO) a SPDR S&P 500 ETF Trust (NYSEARCA:SPY). Pokud si zaslouží místo v Buffettově portfoliu, pravděpodobně si zaslouží místo i v portfoliu běžného investora. Pojďme se podívat na pravděpodobné důvody, proč věštec z Omahy tyto ETF vlastní a proč by se mohly hodit i do vašeho portfolia.

Počet bitcoinů, které se po celý rok nepohnuly, dosáhl rekordního maxima 70 %

Podle údajů zveřejněných analytickou společností Glassnode, která se zabývá analýzou blockchainu, dosáhl podíl nabídky bitcoinů (BTC) v oběhu (tedy těch, které se nepohnuly alespoň dvanáct měsíců) rekordní hodnoty 70,35 %. Vidíme tak překonání předchozího vrcholu z července letošního roku, kdy činil 69,35 %.

Nové maximum tak odráží silnou víru držitelů bitcoinu v další budoucnost. Procento bitconů, které se nepohnuly za dva, tři a pět let je rovněž na příslušných maximech. To ukazuje, že dlouhodobí investoři nemají náladu prodávat ani poté, co se cena bitcoinu letos již více než zdvojnásobila na hodnotu vyšší než 37 000 USD.

Schválení Bitcoin ETF je díky vyrovnání Binance na dosah ruky

Členové kryptoměnovékomunity přirovnali vyrovnání Binance s americkým ministerstvem spravedlnosti k dohodě s kryptoměnovou burzou BitMEX. A to proto, že její generální ředitel byl rovněž nucen odstoupit.

Kryptoměnová komunita na sociálních sítích přivítala zprávu o dohodě mezi Binance, Changpengem „CZ“ Zhao a Ministerstvem spravedlnosti Spojených států (DOJ) převážně pozitivně. Doufá, že se tím odstraní jedna z posledních překážek před dlouho očekávaným schválením spotového Bitcoin ETF.

Vyrovnání ve výši 4,3 miliardy dolarů mezi ministerstvem spravedlnosti a největší světovou kryptoměnovou burzou zahrnuje dohodu o přiznání viny bývalého CEO CZ. Ten souhlasil s tím, že odstoupí ze své pozice CEO Binance.

Bonusová zpráva

BRICS vytváří konkrétní plán, jak se zbavit amerického dolaru

Globální finanční svět je svědkem posunu, kdy země BRICS – Rusko, Čína a Indie – směřují k ambicióznímu plánu.

Co je jejich cílem? Odsunout americký dolar v mezinárodním obchodě na vedlejší kolej ve prospěch místních měn. Tato strategie, v jejímž čele stojí převážně Čína, nabírá na síle a láká další rozvojové země, aby se přidaly.

Strategie zahrnuje přesvědčování zemí, jako je Saúdská Arábie, Pákistán, Rusko, Indie a některé africké státy, aby při bilaterálním obchodním vypořádání přešly z amerického dolaru na místní měny, jako je čínský jüan.

Přesvědčovací taktika Číny byla do jisté míry úspěšná. Vliv tohoto východního obra se neomezuje pouze na jeho bezprostřední sousedy, ale sahá napříč kontinenty a mění způsob fungování globálního obchodu.

Současně Rusko, další klíčový hráč v alianci BRICS, obchází americké sankce tím, že rozvojovým zemím nabízí ropu za zvýhodněné ceny a trvá na platbách v čínském jüanu nebo ruském rublu. A ani Indie nechce zůstat pozadu. Ta podporuje nové obchodní dohody se zeměmi, jako jsou Spojené arabské emiráty, a v globálních obchodních vztazích prosazuje indickou rupii namísto amerického dolaru.

Základní strategie těchto zemí BRICS je jasná: pozvednout své místní měny na úroveň, která by zpochybnila, ne-li nahradila, dominanci amerického dolaru v globálním obchodě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Nechápu, že můžeme uvažovat (a třeba Rakousko tak právě činí) o nákupu vojenského materiálu (konkrétně letadel) z Brazílie, která se takto paktuje s Ruskem a Čínou. Celý ten spolek betasamců BRICS je potřeba poslat do patřičných mezí… 🙂

Fantom

Obávám se, že jestliže nebudeme chytřejší tak tento spolek časem někam pošle nás ☹️

Vojtech

A to já zase ano. Byznys je byznys, tak to je a vždy bylo. Když jde o velké peníze nebo nutnost bezprostředního zajištění bezpečnosti (zbraně, potraviny, energie, …), jdou ideologie logicky stranou. Podívejte se na nás – už i Sikela veřejné mluví o nárůstu dodávek ruského plynu a ropy do ČR od října. Ne že by snad celý svět se ruské ropě vyhýbal už dříve – už loni dodávky pumpovali do Číny, ta pak ropu/naftu přebalí a posílá dál po světě a nikdo to neřeší. Business as usual🤝

Čumsem

Právě byznys je byznys a vojenský materiál je vojenský materiál, klidně bych od Brazílie koupil třeba ropu, proč ne. Ale ne vojenská letadla (která se mohou koupit klidně jinde a od spolehlivějšího partnera), dokud si nerozmyslí, na čí straně stojí. Dovoz ruské ropy a plynu do Česka je smutná záležitost dokládající bizarnost této války. Na jednu stranu Rusko páchá na Ukrajině válečná zvěrstva, na druhé straně to stejné Rusko platí té stejné Ukrajině za tranzit ropy a plynu do Evropy a Ukrajina inkasuje a tranzituje. To je jako kdyby za WWII Německo vyváželo zboží do Španělska přes Británii 😀

Poslední editace 5 měsíců před přes Čumsem
Petr Kovář

Hlavně že Saudská arábie se kterou čile obchodujeme je mírumilovná a svobodná země … zvěrstva co dělali na Jemencích ti nevadí? To že ženy tam maj status otroka je taky ok? Sorry ale tenhle dvojí metr je ubohej … používej mozek

Čumsem

a v Americe bijou černochy (a jestli je nebijou dneska, tak je bili ještě předevčírem)…že? …ty mozku

To, jak se USA paktují s Saudskou Arábií, je taky smutný příběh, ale nemám zase ambice napravit hned celej svět 😉

spot_img