Chcete vydělat na halvingu? Nenechte se zmást cenou bitcoinu

4.7
(12)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Blížící se událost halvingu, již nyní vyvolává v kryptoměnové komunitě značné vzrušení.

K fanfárám se připojil i Changpeng Zhao, generální ředitel a zakladatel největší bitcoinové burzy na světě Binance. Na Twitteru zveřejnil odpočet blížící se události halvingu.

Zdroj: twitter.com

Podle obrázku sdíleného na jeho oficiálním účtu X zbývá do halvingu 132 dní a je naplánován na 17. dubna 2024.

Halving probíhá vždy jednou za čtyři roky. Během tohoto období se odměna za blok sníží na polovinu. Funguje to jako motivační mechanismus zavedený k odměňování těžařů za ověřování transakcí v blockchainu Bitcoinu.

Současná bloková odměna stanovená na 6,25 BTC za blok se po uskutečnění této události sníží na 3,125 BTC za blok.

O halvingu se v poslední době na kryptoměnovém trhu mluví často, protože se celý trh snaží po náročném roce 2022 chytit „vítr do plachet.“ Kryptoměnový trh zaznamenal propad své hodnoty z 2,92 bilionu dolarů na vrcholu v listopadu 2021 na 900 miliard dolarů o pouhý rok později.

Od té doby se bitcoin a několik altcoinů pokouší o comeback. Nedávné události, zejména potenciální schválení spotového Bitcoin ETF, dodaly pozitivní sentiment celému trhu. Předpokládá se však, že halving je posledním dílkem skládačky, který by mohl do příštího roku výrazně posunout trh s kryptoměnami do plnohodnotného býčího trhu.

Může halving vynést BTC na nové ATH?

Kryptoměnoví nadšenci pozorně sledují časové období spojené s halvingem Bitcoinu od chvíle, kdy byl BTC představen Satoshi Nakamotem.

Během každého halvingu ocenění bitcoinu obvykle zažívá značný nárůst. Často se jeho hodnota zdvojnásobí nebo zčtyřnásobí. Tento prudký nárůst je z velké části způsoben náhlým snížením nabídky BTC na trhu. Vzhledem k tomu, že poptávka trvale převyšuje množství dostupných mincí, přirozené principy nabídky a poptávky ženou Bitcoin na nová maxima.

Například v polovině května 2020, kdy došlo k půlení bitcoinu, se tato kryptoměna vyšplhala z necelých 10 000 dolarů na působivých 69 044 dolarů v následujícím roce.

Tento trend trvale pozorují tržní experti, kteří nyní očekávají podobný výsledek i u nadcházející události halvingu v dubnu 2024.

Další vhled do této problematiky poskytl významný investor na trhu kryptoměn Rekt Capital. Ten znázornil grafické vyobrazení celého cyklu bull runu BTC.

Pět klíčových fází BTC halvingu

Rekt Capital nastínil pět klíčových fází halvingu:

  • 1. Období pre-halving – Přibližně 5 měsíců zbývá do halvingu v dubnu 2024. Z historického hlediska mají tato období všechny hlubší propady cen, ke kterým během tohoto období dochází, tendenci generovat investorům fantastickou návratnost v několika měsících po halvingu.
  • 2. Pre-halving rally – Circa 60 dní před půlením pak dochází k rallye před halvingem (světle modrá barva). V očekávání halvingu se investoři snaží o „Buy the Hype.“
  • 3. Pre-Halvingový propad – Ke Pre-Halvingovému propadu dochází zpravidla kolem samotného halvingu (tmavě modrý kruh). V roce 2016 tento Pre-Halvingový propad zaznamenal propad -38 %. V roce 2020 pak -20 %. Tento cenový propad nutí investory zpochybnit funkčnost halvingu. Někteří své pozice v tento moment opouští.
  • 4. Re-akumulace – Po Pre-Halvingovém propadu následuje několikaměsíční opětovná akumulace (červená barva). Mnoho investorů je v této fázi zklamaných v důsledku nudy na trhu a netrpělivosti. Zklamání pramení z absence významnějších výsledků jejich investice do BTC bezprostředně po samotném halvingu.
  • 5. Parabolický růst – Jakmile Bitcoin prolomí z re-akumulační oblast následuje posun do parabolického růstu (zelená). Až během této fáze zažívá Bitcoin zrychlený cenový růst a může dosáhnout nového All Time High.

V současné době, v souladu se zavedenými trendy, se trh s kryptoměnami nachází v období před halvingem, které obvykle nastává několik měsíců před ním. Času na akumulaci je tak stále dost.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rastislav Brna

Díky za článek.

Čumsem

Díky za super shrnutí, tohle jsem si chtěl sám dohledat, ale byl jsem línej, taky je to krásně a jasně. Nicméně víme všichni, že se říká: NEEXTRAPOLUJTE! 😀

Kuba
Hodnocení článku :
     

Dobré se přichystat, ale pozor, když tohle většina retailu ví, tak to takhle nemůže dopadnout. Marketmakeři/ smart money atd udělají vždy opak toho, co čekáte, aby mohli vydělat.

spot_img