Čínský digitální jüan získává funkce inteligentních smluv spolu s novými případy použití

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Digitální měna čínské centrální banky (CBDC), digitální jüan, prošla modernizací, které jí poskytla funkci inteligentních smluv spolu s řadou nových případů použití.

Funkce chytrých smluv byla spuštěna v aplikaci Meituan, čínské aplikaci nabízející maloobchodní služby a  rozvoz jídla.

Když uživatelé Meituanu zadají objednávku a zaplatí svou e-CNY peněženkou, spustí se smart contract a vyhledá klíčová slova a zakoupené položky v jejich objednávce. Pokud uživatel zakoupí něco ze seznamu klíčových slov pro daný den, bude zařazen do slosování a vyhraje část ceny.

Cenou je podíl z „červené obálky“ známé místně jako hongbao obsahující 8 888 juanů v hodnotě něco málo přes 1 300 USD.

Hongbao jsou malé balíčky tradičně používané k darování peněz kolem čínského nového roku jako gesto štěstí.

V prosinci aplikace e-CNY peněženka představila uživatelům funkci zasílání digitálních červených obálek ve snaze podpořit přijetí před čínským novým rokem.

Digitální jüan a nové možnosti využití

Kromě tohoto vývoje byla v posledních dnech přidána také nová použití pro e-CNY.

E-CNY byl poprvé použit k nákupu cenných papírů. Investoři mohou také využít CBDC k nákupu cenných papírů pomocí mobilní aplikace pro Soochow Securities, místní makléřskou firmu.

Podle zprávy Yicai Global z 11. ledna byla aktualizována také aplikace pro digitální jüanovou peněženku, která umožňuje uživatelům provádět bezkontaktní platby pomocí telefonů Android, i když jejich zařízení není bez internetu nebo napájení.

Závěr

Nové využití digitálního jüanu přichází v době, kdy Čína bojuje s mírou přijetí svého CBDC.

Bývalý úředník Čínské lidové banky (PBOC), centrální banky země, dokonce v prosinci veřejně přiznal, že „použití digitálního jüanu bylo nízké“ a „vysoce neaktivní“. Dále dodal, že výsledky nejsou ideální. “

10. ledna PBOC poprvé zahrnula e-CNY do zpráv o peněžním oběhu a odhalila, že CBDC představovalo zhruba 0,13 % z 10,47 bilionu jüanů (1,54 bilionu dolarů) v oběhu na konci roku 2022.

Jsme nově i na LinkedIn, kde sdílíme nejlepší články. Směle nás tam můžete sledovat. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img