Pákistán zavádí nové zákony, které mají urychlit spuštění CBDC do roku 2025

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Regulátoři po celém světě vidí digitální měny centrální banky (CBDC) jako způsob, jak zlepšit možnosti fiat měn tím, že zdědí finanční schopnosti technologií, které pohánějí kryptoměny. Pákistán se k tomuto seznamu připojil oznámením nových předpisů. Ty mají zajistit spuštění interního projektu CBDC do roku 2025.

Pákistánská státní banka (SBP) podepsala nové zákony pro instituce elektronických peněz (EMI) – nebankovní subjekty nabízející digitální platební nástroje – s cílem zajistit včasné vydání CBDC v příštích třech letech. Podle místních médií Arab News pomohla Pákistánu navrhnout nové předpisy Světová banka.

Kromě dodržování časového plánu pro spuštění CBDC předpisy zaručují preventivní opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu, přičemž se berou v úvahu požadavky na ochranu spotřebitele a podávání zpráv.

Státní banka SBP vydá licence EMI na vydávání CBDC. Během oznámení ministr financí Asad Umar uvedl, že použití EMI při podpoře digitální ekonomiky ochrání finanční instituce před hrozbami kybernetické bezpečnosti. Zástupce guvernéra SBP Jameel Ahmad si představuje omezení korupce a neefektivnosti vyvolané fiat měnami prostřednictvím CBDC.

Tyto přelomové předpisy jsou důkazem závazku SBP k otevřenosti, přijetí technologií a digitalizaci našeho finančního systému.

Sousední země

Zahájení rychlého regulačního prostředí řadí Pákistán mezi téměř 100 zemí, které se aktivně podílejí na výzkumu a spouštění iniciativ CBDC.

Sousední země Indie se také nedávno zapojila do závodu o spuštění domácího CBDC. 22. listopadu oznámila The Reserve Bank of India (RBI) ambiciózní plán spustit do konce roku 2022 maloobchodní pilotní projekt CBDC.

Indická centrální banka, RBI, je údajně v závěrečné fázi přípravy pilotního zavádění maloobchodních digitálních rupií, které bude zpočátku testováno mezi 10 000 až 50 000 uživateli zúčastněných bank.

Závěr

Ačkoliv se kryptoměnám aktuálně moc dobře nevede, projektů na spuštění CBDC stále přibývá, což značí důležitost a potřebnost blockchainové technologie.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img