Rusko hodlá spustit CBDC k vzájemnému vyrovnání s Čínou

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle ruského zákonodárce a předsedy výboru Státní dumy pro hospodářskou politiku Anotolije Aksakova hodlá Rusko používat digitální rubl při vyrovnání s Čínou. Rusko by se mohlo dočkat vlastní digitální měny vydané centrální bankou v příštím roce.

Rusko chce obcházet sankce

Podle Anatolije Aksakova Rusko v současné době zdvojnásobuje používání kryptoměn. Zpravodajský portál Reuters uvádí, že Rusko je na cestě ke spuštění digitálního rublu začátkem následujícího roku.

Země několik let uplatňovala neutrální, spíše přísnější postoj ke kryptoměnovému průmyslu. V posledních měsících se však situace změnila. Šéf hospodářského výboru Státní dumy Anatolij Aksakov prohlásil:

Téma digitálních finančních aktiv, digitálního rublu a kryptoměn je v současné době ve společnosti na intenzitě, protože západní země uvalují sankce a vytvářejí problémy pro bankovní převody, včetně mezinárodních vypořádání. Pokud to spustíme, začnou to ostatní země aktivně využívat a americká kontrola nad globálním finančním systémem fakticky skončí

Agentura Reuters dále uvádí, že tento krok si klade za cíl snížit dominanci Spojených států nad globálním finančním systémem. Ruská centrální banka si klade za cíl prostřednictvím CBDC modernizovat současné finanční systémy a zrychlit platby.

CBDC má za cíl zefektivnit mezinárodní vyrovnání a vyhýbat se sankcím. Čína v posledních měsících již aktivně testuje vlastní verzi digitálního jüanu v několika oblastech. Spolupráce Moskvy s Pekingem se stala v posledních měsících stále důležitější.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 805 USD dle KMC.

Závěr

Koncem února letošního roku Rusko napadlo Ukrajinu. Země se tak stala terčem sankcí západních zemí, které mají za cíl ochromit ruské hospodářství. Kryptoměny se tak staly v určitých kruzích populární kvůli obcházení sankcí. Co si o CBDC myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Tak o tom jsme se bavili v breznu. Doufam, ze Rusko posle za ty cenne rady nejaky ten rusky digitalni rubl… 🙂

Lada Vondra
Hodnocení článku :
     

Trend nástupu digitálních měn se již nedá zastavit, a to právě z důvodu obcházení sankcí, které byly ze strany Spojených států zvláště v poslední době velmi často zneužívány. Pro nás, řadové občany, ale může být budoucí vývoj používání amerického dolaru v zahraničním obchodu vynikajícím indikátorem, zda daná země je svrchovaná, nebo je v područí globalistické hegemonie USA.

spot_img