Rusko si klade za cíl stanovit pravidla pro krypto přeshraniční platby do konce roku

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ruský premiér Michail Mišustin v úterý oficiálně nařídil vládě, aby do 19. prosince 2022 dospěla ke konsenzu ohledně regulace kryptoměn v Rusku.

Premiér konkrétně vyzval Dumu a další státní orgány, aby přišly s koordinovanou politikou regulace vydávání a oběhu digitálních měn v Rusku. Mishustin také požádal regulační orgány, aby dokončily předpisy pro těžbu kryptoměn a přeshraniční transakce v digitálních měnách.

Úředník zdůraznil, že připravované návrhy kryptoregulací by měly být v souladu s ruským ministerstvem financí, centrální bankou, úřadem pro boj proti praní špinavých peněz, Federální daňovou službou a Federální bezpečnostní službou.

Kryptoměny pro přeshraniční transakce

Nejnovější zprávy přinášejí další oficiální potvrzení toho, že Rusko se stále vážněji zabývá možností kryptoměn pro přeshraniční transakce.

Minulý týden náměstek ministra financí Alexej Moiseev oznámil, že Ruská banka se dohodla s ministerstvem financí na legalizaci kryptoměn pro přeshraniční platby. Navzdory své ochotě schvalovat přeshraniční transakce se ruská centrální banka stále stavěla proti legalizaci místních krypto burz a legalizaci kryptoměny jako platebního prostředku.

Proveditelnost zákazu domácích kryptoburz a zároveň povolení přeshraničních plateb zjevně vyvolává mnoho otázek, zejména vzhledem k tomu, že Rusko dosud nepřišlo s rámcem, který by takové zákony poskytoval.

Rusko může být první zemí na světě, která povolí přeshraniční kryptoplatby a zároveň zakáže místní kryptoplatby, řekla Maria Agranovskaya, právní zástupkyně a expertka na fintech v ruské Státní dumě.

“Pokud vím, toto není běžný přístup.”

Otázka, jak přesně Rusko plánuje rozlišovat mezi domácími a přeshraničními kryptoplatbami, musí být ještě zodpovězena, poznamenala Agranovskaya.

„Toto rozlišení ještě neexistuje. Všechny cizí kryptoměny jsou považovány za digitální měny a to je prozatím vše.“

Závěr

Rusko se ukázalo jako jedna z velmi nejistých jurisdikcí pro kryptoměny, přestože v roce 2020 přijalo svůj hlavní zákon o kryptoměnách, o digitálních finančních aktivech. Zákon zakazoval Rusům používat kryptoměny jako platby, ale nezakazoval činnosti, jako je obchodování a těžba kryptoměn v zemi. Ruští finanční regulátoři neschválili žádnou místní platformu pro obchodování s kryptoměnami, povolují pouze kryptoobchody prostřednictvím zahraničních kryptoburz, jako je například Binance.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img