Chainalysis: Rusko obdrželo přes 2 miliony dolarů v kryptoměnách

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Chainalysis, monitorující pohyby na blockchainu, zjistila, že Rusko získalo od začátku konfliktu v darech více než 2 miliony amerických dolarů. Co dalšího se uvádí ve zprávě analytické společnosti?

Chainalysis analyzuje dary v kryptoměnách

Analytická společnost Chainalysis před nedávnem vydala zprávu, ve které monitorovala kryptoměnové dary mířící do Ruska. Zpráva uvádí, že proruské organizace obdržely přes 2,2 milionů amerických dolarů v kryptoměnách jako BTC, ETH, Tether, LTC a DOGE.

“Jak jsme prozkoumali později, velká část těchto prostředků se používá na vybavení polovojenských skupin. Zhruba polovina účtů shromažďujících dary veřejně požádala o podporu pro milice nacházející se v oblasti Donbas na Ukrajině.”

Chainalysis sledovala také sociální sítě, ve které zkoumala, jak byly využity kryptoměnové dary k nákupu zbraní. Na jednom z proruských účtů se například uvádí:

“Zbývá nám vybrat jen 150 tisíc rubů na dron, který bude schopen doručit “dárky” na pozice našich ukrajinských “přátel”. Doufejme, že to budeme moci natočit a potěšit vás zajímavými záběry.”

Nejen Rusko obdrželo dary v podobě kryptoměn. Ukrajinský ministr na začátku konfliktu dokonce oznámil oficiální kryptoměnové účty, kam mohou lidé zasílat dary. Jen na BTC vybrala Ukrajina pro své válečné úsilí více 14 milionů amerických dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 369 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnové dary se na obou stranách z velké části používají k financování válečného úsilí. Ačkoliv se pomalu blíží osmý měsíc konfliktu, částky nejsou zvláště převratné. Více kryptoměnových darů přesto obdržela Ukrajina. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celou zprávu analytické společnosti Chainalysis se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img