Rusko se chystá následovat příklad Íránu a začne k dovozu používat kryptoměny

5
(5)

Ruský premiér si bere příklad z Íránu, kde je možné k platbám za dovezené zboží zaplatit v kryptoměnách. Jak ruský premiér uvedl, přijetí digitálních aktiv poskytuje dobrou příležitost k zajištění nepřetržitých plateb za dovoz a vývoz.

Rusko: Digitální aktiva jako “bezpečná alternativa”

Přijetí digitálních aktiv je nezbytné jako “bezpečná alternativa” pro přeshraniční platby, prohlásil ruský premiér Michail Mišustin na úterním strategickém zasedání o rozvoji domácího finančního systému.

Premiér dodal, že digitální aktiva poskytují dobrou příležitost k zajištění nepřetržitých plateb pro dovoz a vývoz. Mišustin rovněž poukázal na důležitost zajištění nezávislosti technologické infrastruktury a kybernetické bezpečnosti finančních institucí a doslova uvedl:

“Musíme intenzivně rozvíjet inovativní oblasti, včetně zavádění digitálních aktiv. Jedná se o bezpečnou alternativu pro všechny strany, která může zaručit nepřerušené platby za dodávky zboží ze zahraničí a také  za vývoz”

Mišustinovy poznámky zazněly krátce poté, co íránské ministerstvo průmyslu, dolů a obchodu schválilo používání kryptoměn při dovozu. Místní média v pondělí informovala, že úřad přešel na kryptografické platby kvůli probíhajícím mezinárodním obchodním sankcím vůči Íránu.

Ruské úřady již dříve uvažovaly o využití digitálních měn pro mezinárodní platby. V květnu Ivan Chebeskov, vedoucí oddělení finanční politiky v rámci ruského ministerstva financí, uvedl, že úřad zvažuje možnost začlenění kryptografických plateb.

“Myšlenka využití digitálních měn v transakcích pro mezinárodní zúčtování se aktivně projednává”

Myšlenka mezinárodních plateb v kryptoměnách získala podporu i od největšího ruského vládního kryptoskeptika, samotné Bank of Russia. V červnu guvernérka banky Elvira Nabiullina prohlásila, že kryptoměny lze používat v přeshraničních nebo mezinárodních platbách, ale pouze v případě, že se nedostanou do domácího finančního systému Ruska.

Závěr

Kdo by to byl ještě nedávno řekl, že Írán, který podle místního zpravodajského serveru Tasnim přijal zákon, jež prostřednictvím komplexního právního rámce umožňuje používat bitcoiny a další kryptoměny k platbám za dovoz, se v tomto stane vzorem i pro Rusko. Zoufalá situace si evidentně žádá až dosud nepředstavitelné činy. Mějme ovšem na mysli, že krpytoměny za nic nemohou a chovají se pouze způsobem, jak byly svými tvůrci navrženy.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

A ví se, jaký tip krypta to bude? Stablecoin? Btc? Tokeny?

pedro

Zoufalá situace si evidentně žádá až dosud nepředstavitelné činy … tak jestli autor myslí zoufalou situaci EU a Ukrajiny tak možná …

Majk

Asi tak👍zapad je vprdeli i z Ukrajinou.skoda ze neni rubl steblcoin ihned bych si ho koupil.

Vojtech

😳

Vojtech

Rusko a postoj ke kryptu = neverending story. Podobné proklamace z RU jsem si už dávno zvyknul brát jako něco na půl cesty mezi bizarním divadlem a mlácením prázdné slámy.

Fantom

Tahle zpráva vůbec není bullish. Rusko bude možná používat krypto v mezinárodním obchodě , ale vlastním občanům ho zakáže ☹️ Tohle není adopce o jakou bychom měli mít zájem.

Vojtech

Přesně tak. A současně pokud by se tou cestou skutečně vydali “oficiálně”, ve větších objemech a logicky asi zejména za účelem posílení dovozu zejm. v současnosti Rusku zapovězených západních hi-tech produktů (což logicky dávno dělají vedle dalších způsobů obcházení sankcí – jde však mj. o rozsah/objem transakcí a onu “oficialitu”), bude to ideální vodou na mlýn Lagardeové a spol., zkrátka snadněji pak zejm. EU bude prosazovat svůj narativ o společenské nebezpečnosti krypta. Akorát jak už jsem psal, v Rusku už se toho kolem krypta nakecalo tolik a neudělo dosud de facto nic, že to lze jen sotva brát vážně.

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Mikael613

Rusko je technologicky a inovativny gigant skoda ze iba na papieri alebo len pokial siahaju jeho hranice. Vsetci vieme ake zaostale rusko je a aka je tamdiktatura a prazdny papier znesie naozaj vela… Na smiech😂😂😂

spot_img