Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta a úspěšný americký podnikatel vyjmenoval klíčové důvody, proč je právě teď ta nejlepší doba pro nákup bitcoinu (BTC).
V jednom ze svých posledních tweetů poznamenal, že maloobchodní ceny prudce klesají. Kiyosaki také zdůraznil, že „bohaté značky jsou na prodej“. Vyzval tak investory, aby začali nakupovat dříve, než vláda Spojených států dostane pod kontrolu systémovou inflaci. Podle realitního magnáta není současná inflace přechodná (jak dříve oznámil Federální rezervní systém), ale jde o znepokojivější typ systémové inflace.
Z tohoto důvodu Kiyosaki svým stoupencům vzkazuje, aby nakupovali akcie bohatých značek, jako jsou Prada a Polo. K tomu by měli investovat také do zlata, stříbra a bitcoinu a to dříve, než cena těchto aktiv vyroste.
Kiyosaki patří mezi nejznámější zastánce aktiv, kterými Fed nemůže přímo manipulovat. Již v minulosti investory upozornil, že by si měli „pořídit bitcoin a zachránit se“ tak po neustálých programech masového tisku peněz Fedem na podporu ekonomiky.
BTC za půl milionu dolarů již do dvou let?
Začátkem března zkrachovaly banky Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate a Signature Bank. Mnoho lidí si tak uvědomilo, že předpoklad, že banky jsou nejbezpečnějším místem pro uložení jejich peněz, není zas až tak v souladu s realitou.
Kiyosaki to komentoval slovy, že po krachu tří velkých amerických bankovních institucí se chystají padnout „další a další kostky domina“. Mimochodem Kiyosaki již v srpnu 2020 předpověděl, že svět bude čelit velké bankovní krizi. A v roce 2023 se jeho předpověď naplnila.
Kiyosaki tak věří, že cena bitcoinu je schopna během pouhých dvou let vzrůst až na 500 000 dolarů. To za předpokladu, že Fed bude i nadále pokračovat ve svých krocích tisku peněz. Bitcoin jako zajištění proti znehodnocení dolaru bude vypadat stále více atraktivně a cena této průkopnické kryptoměny by na to mohla reagovat silným růstem.
Závěr
Podle Kiyosakiho je masivní zhodnocení bitcoinu spolu s tradičními bezpečnými aktivy, jako je zlato a stříbro, velmi pravděpodobné, protože důvěra v americký dolar bude zničena. Právě teď se americká vláda snaží zachránit banky a zároveň v ekonomice pouští do oběhu další nově vytištěné americké dolary. Mnoho lidí si tak začíná stále více uvědomovat význam a potenciál bitcoinu. Ten od začátku letošního roku již na ceně přidal více než 70 procent.
Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.
Kyosaki hlásí buy, Burry se omlouvá za své sell, nebudeme náhodou na topu?
Právě teď to dlouhodobě určitě není špatné, na druhou stranu před pár měsíci to bylo za 15,5k o dost lepší, o covidovém výprodeji za 4k nemluvě.
Uvidíme co Binance a Tether, jestli ještě budou nějaké příjemné dokupy za 12-15k. Pokud ne a jdeme jakože už rovnou na +100k, tak taky dobře.
To nejdůležitější nezaznělo. Nakupujte jen tolik, kolik s můžete dovolit ztratit.
Pravda nezaznelo 🙂 ale pamatujte dnesni doba kdy penize nejsou nicim kryte, se ma dluznik lepe nez stradatel 🙂
Při vysoce záporných reálných úrokových sazbách každopádně. Byť říkal včera Singer, že to česká holota ještě moc neprokoukla a nějak masivně si nepůjčuje.
K čemu je to krypto dobrý? Když budu mít miliony v kryptu a padnou banky, nekoupím si za to ani rohlík. Jaké má podkladové aktivum? Co generuje? Jsou to, stejně jako peníze, pouze čísla v počítači. Jenže peníze lze směnit za hodnotu a vytvořit větší hodnotu. Například koupit cihly a postavit barák. Co si koupím za bitcoin?
Podlahovým aktivem je elektrická energie a s ní související míra zabezpečení sítě. Za kryptoměny se dnes dá nakupovat cokoliv. Jestli si za Bitcoin koupíte rohlík, nesouvisí s existencí tradiční banky, ale pekárny. Bitcoin generuje bezpečnou a (doposud) neprolomitelnou globální účetní knihu. Čísla v počítači jsou jediným společným jmenovatelem opravdových a falešných digitálních peněz (které dnes běžně používáme). S čísly Bitcoinu si ale nemůže nikdo hrát, protože je zajištěn blockchainem, decentralizací a konsensem PoW, což tato čísla odlišuje. Bitcoin díky vlastnostem decentralizovaného nezávislého blockchainu generuje důvěru v jeho síť.
Nick souhlasi s tim co jste napsal. Prosim mrknout na procbitcoin.cz dekuju 🙂
Tak zrovna cihly nejsou jako platidlo úplně nejpraktičtější, ale proč ne… třeba dělitelnost je u nich docela slušná