Cathie Wood: Kryptoměny uprostřed runu na SVB a Signature bank působily jako bezpečný přístav

5
(3)

Cathie Woodová uvedla, že probíhající bankovní krize je naprostým selháním politiky Fedu. Podle jejích slov mohla být navíc odvrácena pomocí decentralizovaných krypto řešení.

Cathie Woodová, generální ředitelka společnosti ARK Invest, která se zabývá správou aktiv, uvedla, že v době probíhající bankovní krize ve Spojených státech působí kryptoměny jako bezpečný přístav. Za nedávným pádem bank, jako je Silicon Valley Bank (SVB), Signature a dalších, vidí selhání politiky Fedu.

BTC na několikaměsíčních maximech

Ceny kryptoměn vystřelily nahoru a jejich zisky se pohybovaly v desítkách procent. Primární kryptoměna, Bitcoin (BTC) se uprostřed probíhající krize vyšplhala na několikaměsíční maximum.

Woodová na Twitteru kritizovala neschopnost Federálního rezervního systému odvrátit run na banky. A to i přesto, že tomu vše nasvědčovalo. Uvedla, že je “zmatená, že banky a regulátoři nedokázali Fed přesvědčit, že hrozí katastrofa”. Podle ní je politika Fedu hlavním viníkem probíhající bankovní krize v důsledku problémů ve financování rizikového kapitálu.

Poukázala na nesoulad mezi aktivy a pasivy, který je za většiny okolností pro banky typický. V současném scénáři, kdy vklady poprvé od 30. let 20. století opouštějí bankovní systém, je ovšem neudržitelný. Výnosy z cenných papírů pro banky činily pouze 1-2 % oproti vkladům vypláceným ve výši 3-5 %. To se nakonec ukázalo jako neudržitelné, protože vklady začaly ze systému odcházet. Stejně jako SVB byly některé banky nuceny prodat držené cenné papíry před splatností a tím zpečetit

Woodová také všem připomněla, že probíhající krize nebyla způsobena kryptoměnami, kdy je navíc tento ekosystém od pádu FTX pod přísnou kontrolou. V dalším svém tweetu uvedla, že regulátoři používají kryptoměny jako obětního beránka za svá vlastní pochybení během dohledu nad tradičním bankovnictvím.

Závěr

Woodová je již dlouhou dobu známou zastánkyní digitálních měn. To se i často odráží v investicích její společnosti do rozvíjejících se trhů – zejména do kryptoměn. Poznamenala, že současná bankovní krize by nebyla možná v decentralizovaném, transparentním, kontrolovatelném a překolateralizovaném ekosystému kryptoaktiv.

A zašla ještě dál a navrhla krypto jako řešení ústředních bodů selhání, neprůhlednosti a regulačních chyb v tradičním finančním systému. Podle ní navíc hrozí, že jako obětní beránek za politické chyby se kryptoměny přesunou do zahraničí, čímž připraví USA o jednu z nejdůležitějších inovací v historii lidstva.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img