Problém není v Bitcoinu, ale v FTX – říká Robert Kiyosaki

4.5
(2)

Bitcoin a kryptoměnový průmysl obecně se stále vyrovnávají s problémy, které přinesl zánik kryptoobchodní platformy FTX. Navzdory tomu zůstává Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta, ohledně dlouhodobé životaschopnosti Bitcoinu a Etherea optimistický.

Kiyosaki poukázal hlavně na to, že dvě největší kryptoměny podle tržní kapitalizace nelze činit odpovědnými za jednání bývalého generálního ředitele FTX Sama Bankmana-Frieda.

Víra v Bitcoin zachována

BTC se minulý týden dostal na dvouleté minimum a odepsal zhruba 20 procent ze své hodnoty. Druhá největší kryptoměna, Ethereum, se během uplynulého týdne rovněž propadla o více než 23 %. Důvod je jasný: pád kryptoměnové burzy FTX.

Hodnota trhu s kryptoměnami se letos snížila o více než 1,4 bilionu dolarů. Tento sektor totiž postihly obrovské problémy, jako jsou obchodní neúspěchy a problém s likviditou, které ještě zhoršil pád FTX.

Před týdnem Kiyosaki prohlásil, že by výrazný pokles ceny Bitcoinu považoval za příležitost a nikoliv za důvod ke strachu. Ve vysílání Rich Dad Radio Show z minulého týdne diskutoval autor bestsellerů o debaklu FTX a Bitcoinu s hostem Markem Mossem.

Podle Kiyosakiho se mnoho lidí v jeho věkové kategorii ke kryptoměnám obrací zády, zejména po nedávné krizi. On sám však zůstává optimistou:

Bitcoin není totéž co Sam Bankman-Fried. Problém není v bitcoinu, ale ve FTX.

Kiyosaki tak zůstává jedním z největších zastánců kryptoměn, především bitcoinu, o němž v rozhovoru potvrdil, že jej získal za přibližně 6 000 dolarů. Toto aktivum neprodal a stále jej drží.

Není to chyba kryptoměn

Zdůraznil, že z neúspěchu FTX a Sama Bankmana-Frieda nelze vinit krypto stejně, jako nelze vinit stříbro za špatnou správu burzovně obchodovaných fondů (ETF) drahých kovů.

Velké potíže burzy FTX se ještě prohloubily, když Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, oznámil, že jeho burza bude prodávat držené tokeny FTT.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

FTT je nativní kryptoměna kryptoměnové burzy FTX. Opatření společnosti Binance přispělo ke krachu FTX. Mimochodem jde o podnik, jehož hodnota byla dříve odhadována na 32 miliard dolarů. FTX poté požádala o vyhlášení konkurzu.

Kevin O’Leary, přezdívaný “pan Báječný – Mr. Wonderful””, kanadský obchodník, podnikatel a televizní osobnost, označil SBF za “Warrena Buffetta bitcoinu”. Kiyosaki jej naopak označil za “Bernieho Madoffa kryptoměn”.

Pokud nevíte, tak Bernard Lawrence Madoff byl americký podvodník a finančník, který spáchal největší Ponziho podvod v historii. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na téměř 65 miliard dolarů.

Závěr

Přesně jak píše Kiyosaki – kryptoměny neselhaly, selhala centralizovaná entita. A vzhledem ke způsobené škodě je jasné, že proběhne důkladné vyšetřování. Aktuálně se o kolaps FTX zajímá Americké ministerstvo spravedlnosti, Komise pro cenné papíry a burzy a Komise pro obchodování s komoditními futures.

Co je asi nehorší, je pošramocená důvěra investorů a zejména široké veřejnosti v kryptoměnový průmysl. Náprava nebude jednoduchá, ale jsem přesvědčen, že je možná.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img