Robert Kiyosaki, autor bestselleru o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta“, komentoval současný stav trhu s kryptoměnami, protože se stále projevují dopady kauzy FTX. Kauza vedla k tomu, že krypto aktiva, jako Bitcoin (BTC), nedokázala udržet kritické pozice a čelí tak hrozbě další korekce.
Bitcoin u 10 000 USD?
Kiyosaki se domnívá, že i případný pokles Bitcoinu na úroveň kolem 10 000 USD by měl být vzrušující namísto znepokojující, a zároveň poznamenal, že ho současná trajektorie ceny „neznepokojuje“, jak uvedl 11. listopadu na Twitteru.
BITCOIN? WORRIED? No. I am a Bitcoin investor as I am an investor in physical gold, silver, & real estate. I am NOT A TRADER or flipper. When BITCOIN hits new bottom, $10 to $12 k? I will get EXCITED, not worried. I bet against the Fed,Treasury, Biden, & bet on G,S, & Bitcoin.
— therealkiyosaki (@theRealKiyosaki) November 11, 2022
Kupujte zlato, stříbro a Bitcoin
Kiyosaki vysvětluje, že propad ceny Bitcoinu ho neznepokojuje, protože není obchodník, ale investor. Dále vyzdvihl fyzické zlato, stříbro a Bitcoin jako význačná aktiva, do kterých je vhodné investovat, a také kritizoval politiku Federálního rezervního systému a ministerstva financí USA. Uvádí přímo, že sází proti Fedu, Ministerstvu financí USA a Bidenovi a naopak na zlato, stříbro a Bitcoin.
Kiyosaki předpovídá krach finančních trhů
Kiyosaki je známý jako dlouhodobý příznivce Bitcoinu, přestože se toto aktivum nachází v medvědím trhu. Autor již dříve varoval před blížícím se krachem finančních trhů a zároveň zdůraznil, že Bitcoin může i v takovém prostředí být polštářem.
Rozdíl mezi ochranou bohatství a bezpečností příjmů
Kiyosaki prohlásil, že Bitcoin může ochránit bohatství, ale zdůraznil, že toto aktivum nezaručuje bezpečnost příjmů. Podle Kiyosakiho by případný krach na finančním trhu byl důsledkem politiky centrální banky, která se snaží zvládnout prudce rostoucí inflaci.
Závěr
Souhlasíte s Kiyosakim, že Bitcoin i přes výrazný pokles jeho ceny zůstává bezpečným přístavem pro případ krachu na finančních trzích? Nebo se začínáte poohlížet po jiném nástroji? A co fyzické zlato a stříbro? Podělte se o svůj názor v diskuzi na některé sociální síti nebo v komentáři pod článkem.
Jsme i na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.
Pokud by toto byla skutečná krize, tak za současného negativního sentimentu jsou indexy už 60% pod OTH. To, že tomu tak není, znamená jen jedno, jde o umělou tj. řízenou krizi. V takové krizi vše záleží na hráčích, kteří ji hrají. Otázka tedy zní – Je v zájmu těchto hráčů aby rostla cena bitcoinu a zlata? A nabízím i odpověď – Ne není, protože za tímto účelem tuto krizi nevyvolali.
Děkuji za Váš zajímavý komentář k tomuto článku (a nejen k tomuto). Napadlo mne, jestli byste nebyl ochoten napsat něco víc z Vašeho úhlu pohledu? Dáváme prostor i pro články od čtenářů, pokud byste měl zájem.
Také bych byl pro, aby to Pavel rozvedl, ale bojím se toho, že to bude vysvětlení ve stylu, že za vše můžou Ilumináti, Židi, korporace, USA apod., – tedy věčně omílané konspirační teorie pro mediálně méně gramotné spoluobčany, postrádající jakékoli kritické myšlení.
Ale třeba se Pavel blýskne a dá do placu relevantní info, které má zdá se jen on..:-)
A jak můžeš vědět, že to tak není! To, že tady máme konspirační teorie, ještě neznamená, že jsou všechny mylné. Mylné jsou jen do té doby, než se potvrdí a potvrdila se jich už hromada. To ale „prudce inteligentní mozkoví atleti“ nechtějí přiznat….
No to tak to bys mohl Pavlovi trochu pomoct a když už ne on, tak řekni ty – jací mocní a proč a jak vyvolávají uměle krize? A pokud bys mohl být trchu konkrétní, tak by to bylo super!
..tak to bys mohl Pavlovi trochu pomoct a když už ne on, tak řekni ty – jací mocní a proč a jak vyvolávají uměle krize? A pokud bys mohl být trchu konkrétní, tak by to bylo super!
Tahle krize je pěkně nafouklá a ještě nepraskla a bude nás čekat strmý pád. FED bude utahovat sazby k směrem k 5 % a bude to dělat, tak dlouho dokud neuvidí jasné výsledky. Po novém roce bude mít řada firem existenční problémy a nastanou krachy a masové propuštění. Dokonce velkým hráčem jako je Kofola se Samarasem uvažují o přesunu výroby do zahraničí .Dále pak tomu nepřipadala krach burzy FTX a zlato ,které bylo manipulováno a je stále podhodnocené. Celé tohle podhoubí způsobila také ECB ,která nesmyslně měla úrokové sazby na nule ,nebo dokonce v záporných číslech. Těch faktorů je celá řada a máme zde namíchaný koktejl ,který zde ještě nebyl .Nepříznivé zprávy nás teprve čekají a dno trhu si teprve najde …
Souhlasím s Lukášem. Ať jde o válečnou nehodu nebo záměr, každopádně i bez války a covid jsme tu měli gelke problémy pramenící z více jak dekády wkonomiky na steroidechbjnenem dluh. Měnový systém navýšil násobne svou měnovou bázi a vytlačil cenu invesricnich aktiv mimo své hodnoty a skrze deriváty naopak tlačil cenu kovů dolu. Čili ten samý systém se snaží tlačit cenu akcií nahoru, protože když pada-roste panika, a zároveň tlačí cenu zkata dolu-neboť když roste, roste panika. Proto také počátkem měsíce v objemu 500 lmd shortovaly systémové banky Zlato a pp sléze nakoupili objem fyzických kovů, který naposledy učinily v roce 1967 a to bylo zkato ještě součástí monetárního systému. Co se dnes děje je způsob oddlužení. Jako 1953 u nás kdy u nás měli Čechislováci velkou kupní sílu v poválečných úsporách, ale sociální centrálně plánované hospodářství nemohlo vyprodukovat tolik bohatsví-zboži a služeb a tak vláda měnovou reformou lidem kupní sílu vzala. Jelikož však nebyla ekonomika tehdy zadlužení, mohla za to komunistická vláda od roku 1953 do roku 1973 učinit nemasivnější výstavbu v hisrii Československa-všechny ty přehrady, fabriky, teplárny, elektrárny a infrastrukturu a hkavnr zástavba mrst a obcí. Dnes si měnovou reformu nwmúžeme dovolit, neboť jde o dolarovou nadvládu a jde o přiznání zneužití yytému centrální tvorby peněz a proto se na to musí opačně. Tu obrovskou měnovou hladinu musí dohnat ta cenová. Čili něco jako cenová reforma. Lidem se veme kupní síla skrze rúst cen. Zároveň tím vlády sníží své zadlužení, neboť vzroste nominální vyčíslení HDP a vše je proto, že se dnes musí v systému preferovat dlužníci před těmi ekonomicky zodpovědnými-tedy střadateli. Neboť stát je vždy tím největším dlužníkem v systému a peněžní systém dříma v rukou právě stát. A ta panika kolem múže být kulisa k tomu. Neboť kdyby opravdu padl dolarový standard, započl by nepokoje v mnoha slabších ekonomikách, ale i ve větších, pozice USA by byla ohrožená a možná by hrozila globální válka, kterou nemá nikdo pod kontrolou. Pak taková válka na Ukrajině, kterou lze operativně řídit a skrze kterou mají všechny vlády vyspelého světa mandát najednou vytvářet neomezené nové dluhy je požehnáním-oml8vam se za výraz, ale jde o kontext.