Bohatí mileniálové mají velkou část svého bohatství v kryptoměnách

0
(0)

Přinášíme vám zajímavé výsledky jednoho průzkumu, za kterým stojí CNBC. Podle nich téměř polovina (47 procent) milionářů z řad mileniálů investovala alespoň čtvrtinu svého bohatství na trhu kryptoměn.

Necelá polovina mladých investorů, kteří mají ve svém portfoliu alespoň 1 milion dolarů, odpověděla, že do kryptoměn má alokováno značný podíl svých prostředků. Starší generace však stále upřednostňují fiat peníze.

Crypto je mezi mileniály trend

Podle průzkumu CNBC, kterého se účastnilo 750 respondentů, téměř 50 % milionářů z řad mileniálů investovalo alespoň 1/4 svého bohatství do kryptoměn. Dokonce více než každý třetí řekl, že má v kryptoměnách alespoň polovinu svých aktiv. Prezident společnosti Spectrum Group (která průzkum provedla) George Walper vysvětlil, proč jsou kryptoměny pro mladou generaci tak lákavé:

„Mladší investoři na tuto vlnu naskočili poměrně brzy, když kryptoměny nebyly ještě tak známé. Myšlenkou kryptoměn se intelektuálně zabývali, i když byla nová“

Na druhé straně pak stojí většina starších investorů, kteří vlastní minimálně 1 milion dolarů. Ti v oblibě digitální aktiva nemají, neboť 83 % z nich digitálním měnám nevěří a nemá tak v nich uloženy žádné prostředky. V reálu tak pouze každý desátý má v kryptoměnách více než 10 procent svých prostředků.

„Starší investoři do značné míry říkali: Je to legitimní? Starší generace jsou v porozumění kryptoměnám ještě stále pozadu.

Krom výše uvedeného téměř polovina milionářských mileniálů odhalila, že vlastní některé NFT a dalších čtyřicet procent nevylučuje, že se do NFT v budoucnu pustí. Tady je ovšem třeba dodat, že většina účastníků průzkumu nebyla obeznámena s tím, co přesně jsou ty NFT tokeny, ale přesto je popsali jako „další velkou věc“.

14 procent Američanů vlastní kryptoměny

Na konci dubna provedla kryptoměnová burza Gemini další průzkum, jehož výsledky naznačují, že zhruba 14 % občanů USA již některá digitální aktiva zakoupilo. Dvě třetiny respondentů se označily za „ohledně kryptoměn zvědavé“ a 23 procent virtuální měny nezajímají. 

Bitcoin (BTC) zůstal nejpopulárnější kryptoměnou, protože téměř všichni dotazovaní (95 %) odpověděli, že Bitcoin znají. 87 % z těch, kteří investovali, uvedlo, že právě Bitcoin je to, do čeho mají zainvestováno. Američané prokázali také poměrně slušnou znalost altcoinů, neboť 36 % vložilo část svého bohatství do Etheru (ETH), 22 % do Bitcoin Cash (BCH) a 16 % má zainvestováno do Litecoinu (LTC).

Závěr

Ze závěrů obou průzkumů vyplynulo, že většina kryptoměnových investorů jsou mladí lidé mezi 25 – 44 lety. “Průměrným” majitelem kryptoměn pak je 38letý muž, který ročně vydělává přibližně 111 000 dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img