Jak přišli k bohatství top 10 krypto miliardáři podle časopisu Forbes

4.9
(8)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Od hodlerů po tvůrce burz a směnáren – toto jsou kryptoměnoví miliardáři na listu Forbes, stvoření zlatou horečnou digitálního druhu.

Krypto miliardáři dle Forbes

Akciový trh dal minulý rok investorům dobrý důvod k úsměvu, ale nikdo se neusmívá tolik, jako držitelé kryptoměn. S růstem kryptoměn roste i seznam klubu krypto miliardářů. Vzhledem k prudkému nárůstu se Forbes rozhodl vypočítat bohatství nejbohatších investorů a podnikatelů v sektoru kryptoměn, nepočítaje pouze hodnotu jejich digitálních aktiv, ale také jejich podíly v souvisejících podnicích a tradičních aktivech. Výsledek: rekordních 11 miliardářů.

Miliardář Brian Armstrong

Všichni známe směnárnu a burzu Coinbase, která patří k největším kryptoburzám na světě a každý den zpracovává obchody za cca 3 miliardy dolarů. Armstrong, který spoluzaložil Coinbase v roce 2012 po Deloitte a Airbnb, vlastní odhadem 20 % společnosti a jeho čisté jmění Forbes vyčíslil na 6,5 miliardy $.

Sam Bankman-Fried

Vystudoval MIT, je bývalým obchodníkem z Wall Street a navíc v roce 2019 zahájil kryptoměnovou burzu FTX. Ve věku pouhých 28 let spravuje Bankman-Fried aktiva v hodnotě 2,5 miliardy USD prostřednictvím Alameda Research, firmy zabývající se obchodováním s kryptoměnami, kterou založil v roce 2017. Převážná většina jeho bohatství je ve vlastním kapitálu a tokenech FTX (FTT), přičemž Forbes odhadl jeho bohatství na 4,5 miliard dolarů. 

Chris Larsen

60letý Larsen vlastní majetek za necelé tři miliardy USD. V průběhu let založil dvě lending platformy a nakonec v roce 2012 spoluzaložil společnost Ripple s Jed McCalebem, aby usnadnil mezinárodní platby bankám prostřednictvím technologie blockchain a tokenu s názvem XRP. Larsen byl obžalován v soudním řízení z prosince 2020, které podala Komise pro cenné papíry (SEC) a které tvrdí, že společnost Ripple prodala XRP veřejnosti v neregistrované nabídce cenných papírů.

Michael Saylor

Generální ředitel softwarové firmy MicroStrategy. Odhadované jmění z něj činí dvojnásobného miliardáře. Stejně jako nyní vlastní spoustu bitcoinů jeho společnost, také Saylor jich má tisíce.

Miliardář Changpeng Zhao („CZ“)

Příběh, který stojí za zpracování ve filmu, patří dalšímu miliaráři na seznamu. Bývalý softwarový vývojář prodal v roce 2014 svůj dům v Šanghaji a založil společnost Binance, která se za necelý rok stala nejoblíbenějí kryptoburzou na světě. Syn profesora, který byl dočasně vyhoštěn z Číny, obracel hamburgery v McDonald’s a pracoval přes noc na čerpací stanici

Tyler a Cameron Winklevoss

Důvodem, proč nám čísla nehrajou do desítky, je, že náš další miliardář není jeden, ale jsou dva. Dvojčata Winklevossové jsou bývalí olympijští veslaři, kteří jsou nejlépe známí tím, že obvinili kolegu z Harvardu Marka Zuckerberga z krádeže jejich nápadu na sociální síť Facebook. Finanční vypořádání pramenící z této skutečnosti dokázali přetavit ve významné bitcoinové jmění. V roce 2014 navíc spoluzaložili kryptoburzu Gemini

Barry Silbert

Barry Silbert založil skupinu Digital Currency Group v roce 2015. Mezi soubory tohoto konglomerátu patří zpravodajský web CoinDesk a společnost pro správu aktiv Grayscale.

Jed McCaleb

V roce 2010 vytvořil Mt. Gox, svého času největší bitcoinová burza, kterou prodal o rok později a která se zanedlouho stala katastrofou pro celý kryptomarket, když oznámila zničující hack. V roce 2012 spoluzaložil Ripple, ale brzy zaznamenal neshody s ostatními zakladateli. Odešel a v roce 2014 spoluzakládal Stellar, konkurenta Ripple. Převážná část McCalebova bohatství pochází z několika miliard XRP, které stále drží a postupně odprodává.

Tim Draper

Investor, který učinil stovky rizikových investic do začínajících společností, včetně např. Tesly. V roce 2014 Drapper koupil 29 656 bitcoinů, které vláda USA zabavila z uzavřeného černého trhu Silk Road, za 18,7 milionu dolarů. Jak sám uvedl, později si koupil pár dalších…

Matthew Roszak

Začal shromažďovat portfolio kryptoměn počínaje rokem 2012. Dnes je spoluzakladatel a předseda Bloq, startupu s blockchainovou technologií v Chicagu, který konzultuje projekty, jako je pomoci bankám bezpečně ukládat digitální aktiva.

Závěr

Světla lamp dopadají na nejbohatší osoby kryptosektoru, ale pravděpodobně zde nejsou všichni. Tak či tak, nemusíte patřit do top desítky, abyste mohli být šťastní, přestože každý z nás někde v koutku duše ukrývá svůj sen o pohádkovém bohatství. Všimněte si, že žádné krypto miliardáře nestvořil trading, spojený s urputnou prací, ale některým se bohatě vyplatil zdánlivě bezpracný HODL.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jožo Koumes

Jožo Koumes
….
🙂

spot_img