Proč miliardáři a správci fondů jako Paul Tudor Jones milují Bitcoin?

5
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Paul Tudor Jones zasypal Bitcoin chválou. Miliardářský investor a manažer hedgeového fondu byl jedním z prvních zvučných jmen, kdo veřejně vychválil BTC do nebe.

Paul Tudor Jones vychvaluje Bitcoin

Makroinvestor Paul Tudor Jones se opět nechává slyšet, že má Bitcoin rád ještě víc než dříve. Odkazuje přitom na květen tohoto roku, kdy poprvé oznámil, že do něj investoval. Tehdy to v komunitě vyvolalo velké haló a řada z nás již tehdy předpověděla, že ho budou další velcí investoři a instituce následovat.

O Bitcoinu tvrdil, že mu připomíná zlato v 70. letech 20. století. Stal se jedním z prvních velkých investorů, kteří přijali Bitcoin do svého portfolia. První menší investici do digitálního zlata učinil již v roce 2017 a po zdvojnásobení hodnoty koncem roku kryptoměnový trh opustil.

Nyní se vrátil se svým fondem a v roce 2020 dal do BTC několik jednotek procent a od té doby nešetří neskrývaným nadšením na účet BTC. Jones zasypal Bitcoin chválou během svého čtvrtečního rozhovoru na CNBC.

Proč investoři milují BTC?

V rozhovoru pro CNBC Jones trval na svém názoru, že bitcoiny jsou výjimečným zajištěním proti inflaci. Tu očekává v následujících letech vysokou. Důvodem jsou nekontrolované politiky centrálních bank kvantitativního uvolňování. Peněžní tisk ad infinitum vede ke znehodnocování fiat peněz. Je nutné na to reagovat.

Podle zkušeného investora z Wall Street je Bitcoin dokonce i ve srovnání s tradičními aktivy, jako je zlato a vládní dluhopisy, „nejlepším [proti]inflačním obchodem.“ Jones chválí Bitcoin a říká o něm, že se stane běžně využívaným úložištěm hodnoty. Dále uvádí:

„Bitcoin má obrovské zapojnení skutečně velmi chytrých a sofistikovaných lidí, kteří tomu věří. […] Tato skupina pochází z celého světa.“

A dodává:

„Je to jako investovat se Stevem Jobsem a Apple nebo investovat do Google v začátcích.”

Závěr

Na Wall Street je Paul Tudor Jones známým a respektovaným jménem. Jeho prohlášení ohledně Bitcoinu nejsou jen plácáním do větru, ale mají reálný dopad na mnohé další, kteří by ho mohli houfně následovat. Vše nasvědčuje tomu, že tentokrát bude bull market poháněný zájmem malých investorů i velkých hráčů. Slovy Petra Novotného se v Bitcoinu potkávají velcí burzovní hráči s drobnými investory.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img