Bitcoin se stává méně volatilní než vznikající fiat. Že bychom mířili to the Moon?

3.7
(7)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle grafických údajů poskytnutých společností Woobull se volatilita BTC od roku 2012 potřetí snížila pod volatilitu měn rozvíjejících se na trhu (EM).

Volatilita Bitcoinu oproti trhům

Graf ukázal, že cenové chování BTC si dává pauzu před jeho hodně napjatým Halvingem. Obchodníci snížili svou každodenní expozici na trhu poté, co stáhli velká množství kryptoměn z burzovních peněženek. To brzy následovalo průměrným objemem BTC transakcí, ten byl nejnižší od března 2020.

Tento trend ukazuje, že BTC se krátkodobě přesouvá z rizikového aktiva do více bezpečného pásma. Co se týče obchodu, kryptoměna se konsolidovala do stran – zasekla se v rozmezí 9000-9300 USD.

Měny EM jsou více riskantní na HODL

Oproti tomu měny EM zažily větší výkyvy cen oproti jejich “bezpečnému útočišti”, americkému dolaru. Průzkum agentury Reuters zjistil, že rozvojové země utrpěly dvojitý úder ve formě pandemie koronaviru a obnovené obchodní války mezi USA a Čínou.

Poptávka po americkém dolaru vzrostla mezi globálními centrálními bankami, když se jejich ekonomiky zastavily po lockdownu. Výsledkem bylo posílení zpětné vazby vůči řadě národních měn.

Většina respondentů v průzkumu očekávala, že volatilita měn EM vzroste, brzy poté, co čínský jüan ve středu klesl na své měsíční minimum. Indická rupie, otřesená zpomalením růstu a dvouměsíčním lockdownem, se také potopila. Také jihoafrický rial, mexické peso a brazilský real.

Mike Keenan, měnový stratég společnosti Absa Capital se sídlem v Johannesburgu, řekl agentuře Reuters, že investoři obvykle používají jako zajišťovací strategii měny s nízkým výnosem EM.

“Volatilita je stále vysoká z topů minulého měsíce. Bude to jen odeznívat, pokud se nám podaří trochu zlepšit situaci ohledně COVID-19 a pokud se nezhorší napětí mezi USA a Čínou,”

dodal.

Krach a pak boom

Přední obchodník Tyler D Coates zdůraznil zajímavou korelaci mezi volatilitou BTC a EM měnami. Ukázalo se, že kryptoměna prochází obrovským výprodejem, který následuje formování dna. Cena se však později odrazila.

“Vypadá to, že se to od roku 2012 stalo dvakrát,” napsal pan Coates.

“Poslední dva časy vedly k rozprodání a poté ke dnu. To by se docela pěkně zarovnalo s Halvingem a poté to the Moon.”

Závěr

Za pět dnů nás čeká Halving. Událost, která se děje každé 4 roky. Co si myslíte, že se stane potom? Půjdeme to the Moon?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Raymund

Halving nie je smerodajný. Záleží na tom, čo urobia “whales”. Ak predajú veľkú časť svojho portfólia, cena BTC sa okamžite rozkolíše.

spot_img