Volatilita akciového trhu strovnatelná s rokem 1929

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Historie akciových trhů nám prozrazuje, že většina medvědích trhů se vyznačuje velkými vzestupy, které jsou spojené s nižšími minimy. Při velkém krachu v roce 1929 Dow Jones klesl asi o 50 % a poté se zotavil o 40 %. V příštích několika letech znovu poklesl o 85 %. Jak se situace podobá aktuálnímu dění na trhu?

Srovnání s historií

Hospodářská krize v roce 1929 byla vytvořena spekulacemi na akciovém trhu, zatímco současná krize je způsobená pandemií koronaviru Covid-19, protože v důsledku vládních opatření celý svět čelí zmrazení ekonomiky.

Analytik a právník Jake Chervinski na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, kde porovnává aktuální situaci na trhu s rokem 1929, který je velmi často spojován s velkým krachem na newyorské burze. Obecně se nazývá Černé úterý.

„Zajímalo by mě, zda se jedná o to, co bylo na trhu v roce 1929. Dow klesl téměř o 50 % od září do listopadu – z 386 na 195. Poté se zotavil téměř o 40 % za pouhých pět týdnů, až na 268. Mysleli jste si, že tato bolest skončila? V následujících letech Dow poznal své dno na 41 po pádu o 85 %.“

graf
zdroj: twitter.com

Bude se historie opakovat?

Během krize v roce 1929 vznikly finanční instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Světová banka, aby se po krizi vypořádaly s globálními finančními problémy. V současnosti však většina zemí vytváří individuální rozhodovací procesy.

Analytici situaci pojmenovali jako deflační skok. Pokud bude současná situace zmrazení některých odvětví pokračovat, lze očekávat bankrot. Dle zpravodajského portálu Bloomberg je nejpravděpodobnějším scénářem deflační spirála.

Závěr

Porovnáme-li graf vývoje akcií z roku 1929 s tím současným, můžeme zde nalézt několik podobností. Jak zareagují kryptoměny na současnou krizi z dlouhodobého hlediska nemůžeme určit. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 6970 USD dle KMC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: