BitMEX: Krize 2020 bude pro Bitcoin největší příležitostí

0
(0)

Zprávy a souhrny

Analytici společnosti BitMEX ve své nové studii hodnotili dopad koronaviru na ekonomiku a finanční trhy. Podle nich bude reakce na virus znamenat významnou změnu ekonomického režimu. Ekonomická situace bude v mnohém připomínat nestabilní sedmdesátá léta. Bitcoin tak bude mít v tomto prostředí největší příležitost se ukázat.

Propad na akciovém trhu v roce 2020 patří společně s následujícím seznamem krizí mezi největší kolapsy v historii.

  • Globální finanční krize (2008)
  • Dotcom bublina (2000)
  • Asijská krize (1997)
  • Černá středa (1992)
  • Japonská bublina aktiv (1991)
  • Černé pondělí (1987)
  • Ropná krize (1973)
  • Wall Street Crash (1929)

17. března 2020 dosáhl index volatility (VIX) až na hodnotu 84,83 (nejvyšší hodnota indexu 89,53 byla dosažen během finanční krize v roce 2008). Index S&P 500 klesl v roce 2020 z maximálních hodnot o více než 30 % a index Dow Jones zaznamenal největší jednodenní pokles od Černého pondělí v roce 1987. V současné době není pochyb o tom, že krize 2020 se zapíše do učebnic dějepisu a ekonomie.

A vítězem se stává…? INFLACE!

V nové éře fiskální expanze bude jeden jasný vítěz – inflace. Bude to nejen inflace, ale také šok. V naší kolektivní paměti neexistuje žádná vzpomínka na takovou inflaci – inflace byla více než 30 let poměrně nízká a stabilní. Nemůžeme předvídat, jak a kdy k inflaci dojde, ale v určitém okamžiku dojde k náhlému šoku. Nejen k tomu ekonomickému, ale čeká nás i šok kulturní.

 “Podle našeho názoru jsou nejlepší analogií, kam nyní směřujeme, sedmdesátá léta, kdy inflace byla velice volatilní a dosahovala až 15 procent”

– píší ve svém článku výzkumníci BitMEXu.

Pravděpodobně nás čekají pěkně volatilní časy

Trhy nemají rády změny. Politici, ekonomové, ale i oblast kultury bude v šoku díky této inflaci. A pak tu jsou již zmiňované finanční trhy, které jsou zvyklé na současný režim. Velmi zajímavý bude přechod na nový režim vyvolaný fiskální expanzí a volatilními inflačními očekáváními. Velmi volatilní časy nás čekají.

A v takových ekonomických podmínkách, s vysokými inflačními očekávání vypadá zlato jako velmi atraktivní a chytrá volba. Ale co Bitcoin? Bitcoin zaznamenal minulý týden pokles o téměř 53 % (měřeno z high k low letošního roku), když se investoři rozhodli jej směnit za americký dolar. Nutno doplnit, že v mnoha případech ani neměli jinou možnost. Nyní, v těchto volatilních časech v důsledku kolapsu světových trhu, má ale Bitcoin skvělou možnost se předvést a ukázat v tom nejlepším světle.

„Podle našeho názoru, v tomto změněném ekonomickém režimu, kdy jsou ekonomika a finanční trhy uvolněny a bez pořádného ukotvení – dokonce ani k cílené inflaci, by to mohla být pro Bitcoin v jeho zatím krátké historii ta největší příležitost.“

– uzavírají odborníci z BitMEXu svou zprávu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: