Mezinárodní měnový fond: Centrální banky vydají své digitální měny

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Mezinárodní měnový fond (MMF) se domnívá, že centrální banky začnou vydávat digitální měny.

Podle celého dokumentu provedly MMF a Světová banka průzkum ve fintech odvětví, který si vyžádal odpovědi od finančních institucí ve všech členských zemích. Své závěry založily také na 96 odpovědích, které od dotázaných získaly.

Centrální banky mají o CBDC zájem

Několik centrálních bank v různých zemích údajně sdělilo, že o digitální měny (CBDC) mají zájem. Uruguay již údajně spustila pilotní program CBDC, zatímco Bahamy, Čína, Východní Karibská měnová unie, Švédsko a Ukrajina začnou brzy také.

Řada centrálních bank navíc údajně prováděla výzkum potenciálního dopadu CBDC na finanční stabilitu, strukturu bankovního sektoru, vstup nebankovních finančních institucí a přenos měnové politiky.

Digitální peníze chtějí i rozvojové země

Jak rozvíjející se, tak i ty vyspělé ekonomiky údajně zvažují možnosti CBDC. Ty pokročilejší se snaží poskytnout alternativu k hotovosti. Naproti tomu v případě rozvíjejících se ekonomik v rozvojových zemích by hlavním cílem CBDC bylo snížení nákladů na bankovnictví.

Mohlo by vás zajímat: Centrální banka Ruska zkoumá CBDC – a co anonymita transakcí

Závěr

Většina centrálních bank však nemá zájem o vydání zcela anonymního CBDC. Pokud by tedy měly tyto digitální peníze nahradit hotovost a vláda by věděla, kdo a kdy přesně co koupil, tak to asi není ten scénář, který bychom si přáli. Pokud tedy budete jásat, až bude debata o CBDC, vězte, že bez anonymity nebo alespoň nějakého pokusu o ni bude CBDC jen nástroj pro sledování.

Co číst dále?

Stablecoiny – výhody a nevýhody

[Zprávy] • Binance zvažuje spolupráci s Librou • Dimon: Kryptoměny nejsou hrozbou • a další dnešní zprávy

Zdroj: 
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: