[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu pár dní před halvingem na ATH • Transakční poplatky na BTC jsou na 10m rekordu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Cena Bitcoinu se zotavila ze svých víkendových ztrát a dotáhla se zpět nad 9 000 USD. Je zajímavé, že k rychlému zotavení BTC došlo v momentě, kdy americké ministerstvo financí oznámilo, že si plánuje půjčit v tomto čtvrtletí další 3 biliony dolarů, čímž se celkový dluh Spojených států přiblíží k 25 bilionům dolarů. V současné době je také více než 30 milionů Američanů nezaměstnaných. Zprávy z evropských trhů jsou podobně negativní. Vzhledem k nedávné korelaci mezi tradičními trhy a kryptotrhy by všechny tyto faktory měly negativně ovlivnit ceny kryptoměn, ale to v tuto chvíli to zjevně není případ  Bitcoinu.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: zlato a stříbro, ETH a NASDAQ. Dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.  

Kryptoměny

Jen několik dní před tím, než dojde ke snížení odměny pro těžaře BTC o 50%, dosáhla bitcoinová síť svého nejvyššího bodu v historii, měřeno podle hashrate těžby. Podle údajů shromážděných analytickou firmou Glassnode dosáhla jednodenní průměrná hash rate 139 exahashů za sekundu (EH / s), čímž překonala předchozí historicky nejvyšší hodnotu.

Průměrný transakční poplatek v bitcoinové síti vyskočil na 10m rekord před halvingem, protože poptávka po transakcích v síti se zvyšuje. Podle údajů z BitInfoCharts se průměrné transakční poplatky v bitcoinové síti 30. dubna zvýšily na 2,94 USD, což je úroveň, která nebyla vidět od července 2019. V lednu letošního roku byl průměrný transakční poplatek 0,29 USD, podle údajů ze stejného zdroje.

Kryptovelryba, která se často řadí na vrchol žebříčku investorů v BitFinexu, tvrdí, že halving BTC dává falešné naděje na zbohatnutí investorům, kteří chtějí rychlý zisk.  Obchodník, který vystupuje pod nickem Joe007, říká, že událost, která sníží podíl nových BTC, které vstoupí do nabídky o 50%, se stane velkým zklamáním pro ty, kteří hledají okamžité zisky, protože maloobchodní poptávka není dost silná pro udržitelný růst. Pokud jde o rostoucí USDT, Joe říká, že je to proto, že někteří obchodníci prodávají své BTC za přední stabilní coin.

Společnosti Tezos a Chainlink spolupracují a poskytují vývojářům XTZ přístup k datovým zdrojům v reálném čase. Tyto altcoiny se prudce odrazily ve stejnou dobu, zatímco zbytek trhu zůstal dole.

Poté, co minulý týden odložil svůj projekt blockchainu o další rok, Telegram nyní investorům z USA říká, aby opustili projekt s tím, že jim vrátí 72 % peněz. V novém dopise investorům od Telegram Open Network (TON) v pondělí společnost uvedla, že američtí investoři nemohou čekat další rok a v dubnu 2021 nemají nárok na 110% vrácení úvěru z důvodů legislativních překážek v USA.

Tip: Pokud ještě nemáte účet na Binance, můžete nás podpořit registrací pod našim odkazem ZDE.

Blockchain, technologie

Společnost IBM vytvořila nové blockchainové konsorcium  se třemi evropskými provozovateli elektrické sítě, které má usnadnit přechod na obnovitelné zdroje energie. Je to důležitý krok směrem k decentralizaci a demokratizaci způsobu spotřeby energie. Nová platforma Equigy je podporována společností TenneT, poskytovatelem sítě pokrývající Nizozemsko a část Německa; firmou Terna pokrývající Itálii; a firmou Swissgrid pokrývající Švýcarsko. Technologie Blockchain se používá jako účetní systém, takže zákazníci, kteří nabíjejí svá elektrická vozidla (EV) nebo používají domácí baterie, mohou komunikovat se všemi třemi provozovateli přenosových soustav (TSO).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře