Arab Bank Switzerland zainvestovala přes 10 milionů dolarů do technologické společnosti Taurus

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Arab Bank Switzerland, jejíž cílem je spojit arabské země se západním světěm, uzavřela sérii financování do švýcarské společnosti pro správu digitálních aktiv Taurus Group. Ačkoliv částka nebyla oficiálně zveřejněná, jedná se o investici ve výši 10 milionů amerických dolarů.

Technologická spojenectví

V září minulého roku spojily své síly Arab Bank Switzerland a Taurus. Cílem tohoto partnerství má být poskytování úschovy a zprostředkovatelských služeb pro  Bitcoin a Ethereum pro klienty banky. Švýcarská finanční instituce byla také jednou z prvních bank ve Švýcarsku, které začaly nabízet kryptoměny.

Generální ředitel Arab Bank Switzerland, Serge Robin, se v minulém roce rozpovídal o tom, proč považuje za velmi důležité spojení s technologickou společností Taurus.

„Pevně věříme, že blockchain naruší tradiční finanční průmysl, jak jej známe. hodláme být mezi prvními bankami, které nabízejí služby digitálních aktiv našim klientům v bezpečném a regulovaném prostředí.“

Banka tak razí myšlenku, že technologie blockchain a chytré kontrakty přinesou finančním poradcům, investorům, finančním institucím a emitentům v celém odvětví finančních služeb výrazné zvýšení produktivity.

Švýcarsko otevřené kryptoměnám

Švýcarsko spolu s Japonskem hlásí velkou otevřenost pro kryptoměny a snaží se nalákat investory a blockchainové společnosti. V zemi tak vzniklo Crypto Valley, kde se soustřeďují kryptoměnové a blockchainové společnosti a pořádají se různé kryptokonference.

V půlce minulého roku švýcarský regulační úřad dokonce udělil licenci dvěma kryptoměnovým bankám Seba Crypto AG a Sygnum. Vláda také vytváří regulační opatření, která mají pomáhat kryptoměnovým startupům.

Závěr

Arab Bank Switzerland dnes také oznámila, že k digitálním aktivům přidá příští měsíc kryptoměnu Ripple. To může mít do budoucna pozitivní vliv na přírůstek klientů. Investice do technologické společnosti Taurus také mohou otevřít cestu na evropský trh.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Kryptomenu Ripple??????

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: