Spolutvůrce blockchainu hovořil o identitě zakladatele BTC Satoshi Nakamota

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Scott Stornetta, který je v kryptoměnové komunitě považován za otce technologie blockchain, se rozhovořil o jménu Satoshi Nakamoto a proč daná osoba neexistuje. Hovořil také o kryptoměnách a jejich vývoji.

Žádný Satoshi Nakamoto

Původní whitepaper Bitcoinu odkazuje na osm děl, kde jedno pojednává o pravděpodobnosti a ostatní jsou základem pro kryptoměnový prostor. Na třech z těchto děl se právě Scott Stornetta podílel.

Stornetta se svým dlouholetým partnerem Stuartem Haberem navrhli decentralizovaný systém, který by umožnil potvrzovat transakce v síti. Dokument vyšel již v roce 1991 a mnoho z principů navržených v tomto dokumentu o několik let později použil Satoshi Nakamoto ve svém whitepaperu.

Předtím, než světlo světa spatřil Bitcoin, již v roce 1995 existoval první „blockchain“, který stále běží dodnes. Stornetta strávil spoustu let v Japonsku, kde se naučil plynule japonštinu i kandži (znakový systém pro zápis japonštiny pozn. red.).

Stornetta tak v několika rozhovorech rozebral jméno tvůrce Satoshi Nakamota:

„Můžete si zakoupit japonský slovník, který se týká pouze japonských jmen. Údajný Satoshi tak mohl mít vlastní slovník jmen, ze kterého čerpal. Jsem nakloněn myšlence, že „satoru“ je japonské slovo vědět a nakamoto patří mezi nejběžnější japonská jména.“

Ačkoliv Scott Stornetta nezná totožnost Satoshi Nakamota, ve svém rozhovoru vyloučil Craiga Wrighta, který se před nedávnem prohlásil za tvůrce Bitcoinu a označil sebe jako údajného Satoshi Nakamota.

Závěr

Ačkoliv je totožnost tvůrce nejdůležitější kryptoměny světa stále neznámá, měli bychom se spíše snažit pochopit Satoshiho vizi Bitcoinu. Sám Stornetta označuje Bitcoin za umělecké dílo, které nám umožňuje anonymně a svobodně kontrolovat naše prostředky bez zásahu vlády nebo centrálních bank zemí po celém světě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img