Craig Wright podepsal na univerzitě v Číně Bitcoin whitepaper

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Craig Wright zahájil své první turné s Bitcoin SV. jeho první zastávkou se stala univerzita Tsinghua v Číně, kde mimo jiné podepsal výtisk Bitcoin whitepaper. Wrightova návštěva v Číně se setkala s vlnou nevole a mnoho dalších kritizovalo Tsinghua Blockchain Association za poskytnutí azylu pro tak kontroverzní postavu.

Bitcoin SV

Bitcoin SV (BSV) je jedním z forků Bitcoin Cash (BCH) a jeho cílem je naplnění původní vize Bitcoinu (BTC). Toto celosvětové turné, které odstartovalo dne 6. prosince na univerzitě Tsinghua v Číně, je pořádané kontroverzním zpravodajstvím CoinGeek a Bitcoin Association.

Craig Wright
zdroj: cryptoslate.com

Samozvaný Satoshi Nakamoto byl na reklamních panelech na Tsinghua University představován jako hlavní atrakce. Hovořil zde především o historii bitcoinů. Jak později informovalo zpravodajství CoinGeek, Craig Wright byl „hvězdou noci“ a příjímal chválu a celou řadu darů od účastníků přednášky.

Na jedné z fotografií pak Craig Wright dokonce podepsal pro jednoho ze svých fanoušků kopii Bitcoin whitepaper. V souvislosti s tímto aktem je potřeba připomenout, že společnost Wright podala počátkem tohoto roku přihlášku autorských práv pro Bitcoin whitepaper a původní bitcoinový kód. Kromě rychlé pumpy BSV však tento krok nepřinesl nic smysluplného.

Twitter
zdroj: twitter.com

Ztráta důvěryhodnosti

Jak se zdá, tak jakékoli spojení s Craigem Wrightem je tím nejjednodušším způsobem, jak v kryptoprůmyslu ztratit důvěryhodnost.

V minulosti se o tom přesvědčila například Kristy-Leigh Minehan, tvůrce progresivního důkazu práce Ethereum a současná CTO Core Scientific. Ta nebyla dne 3. října pozvána na Classic Summit Ethereum. Oganizátor summitu pro komunitu ETC Bob Summerwill sdělil, že pozvánku stáhl kvůli jejím kontaktům s některými z nejkontroverznějších postav v kryptě. Těmi osobami byli Craig Wright a Calvin Ayre.

V říjnu letošního roku zase BitMEX Research a tvůrce Litcoinu (LTC) Charlie Lee odsoudili londýnskou konferenci CC fórum za pozvání Craiga Wrighta, který zde vystoupil jako samozvaný Satoshi Nakamoto.

Závěr

Wrightovy reklamní panely v Číně byly částečně sponzorovány Tsinghua International Blockchain Association (TIBA), skupinou zaměřenou na blockchain a kryptografické vzdělávání v Číně.

Matthew Graham, generální ředitel společnosti Sino Global Capital, oslovil jednoho z organizátorů akce a řekl mu, že pozvání Craiga Wrighta je

„neuvěřitelně špatným rozhodnutím.“

Člen TIBA bránil rozhodnutí sdružení a řekl, že je důležité získat

„nové perspektivy od různých lidí.“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře