Craig Wright pod palbou komunity – Blíží se konec samozvaného Satoshiho Nakamota?

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Je Craig Wright Satoshi? Není Craig Wright Satoshi? Které z těchto tvrzení má nejblíže k pravdě a jak to tedy s Wrightem vlastně je?

Je to pravý Sathoshi

Craig Wright (pro ty, co jej neznají), je poměrně kontroverzní kontroverzní postava na scéně kryptoměn. Hlavním hnacím motorem jeho rozporuplností je fakt, že tvrdí, že je Satoshi Nakamoto. Proč by to mohla či měla být pravda? Existuje mnoho indicií a zveřejněné dokumenty na twitteru dokazují, že Wright mohl mít k Satoshimu opravdu poměrně blízko.

V případě, že by byl Satoshi chápán jako tým lidí, tak je docela dobře možné, že i Wright by se rozumně mohl domnívat, že je doopravdy Satoshi. V celé kryptokomunitě ovšem panuje shoda, že existuje naprosto jednoznačný důkaz o tom, kdo je Satoshi. Bude to totiž držitel privátních klíčů k Satoshiho BTC peněžence.

Mohlo by vás zajímat: Satoshi Nakamoto údajně píše knihu o počátcích Bitcoinu

Není to Satoshi

Wright nebyl schopen přinést důkaz, že je držitelem těchto klíčů, takže ačkoliv panuje nejistota, kdo to je, víme, že to není Wright, protože ten mohl klíče zveřejnit. Tento problém je velmi jednoduchý. Wright prostě není Satoshi.

A tady se dostáváme k jádru problému. Wright je sice lhář, podvodník a opovrženíhodná bytost, ale právě tyhle vlastnosti jej dovedly až na vrchol kryptokomunity. Téměř každý ví, kdo je Craig Wright a bohužel lidská společnost má ve zvyku glorifikovat známé postavy. Z toho Wright profituje.

Lidé obecně tíhnou k příběhům. Jsou jim totiž daleko bližší než chladná logika a rozumová kalkulace. A mediální svět je plný příběhů. Příběhů, které lidé rádi poslouchají. A tak je tomu i zde. Wright je příběhem, který rozděluje. A čím více rozděluje, tím více se ten příběh šíří.

K tématu jsme již psali: Je Craig Wright skutečný Satoshi Nakamoto, nebo jen podvodník?

Příběh bobtná

Nedávno se do tohoto příběhu vložil další významný člen komunity kryptoměn. CEO Binance, známý pod nickem CZ, vyhrožuje Wrightovi, že delistuje jeho Bitcoin SV. To bohužel prospívá dalším příběhům. CZ buduje svůj image rytíře v zářivé zbroji (kterým ale není) a bojuje proti zrůdnému Wrightovi.

Nic se ovšem nestalo. BTC SV je stále obchodován i na Binance a dvě strany společně vytěžily další mediální kapitál. A v komunitě se dál vypráví příběhy o Wrightovi a jeho zlotřilé cestě za ukradením Satoshiho vize. A pokud někde stále vidíte jedno jméno, dříve či později je lidský mozek začne chápat jako důležité. Už jen proto, že je stále opakováno.

Existují dvě cesty, jak zastavit takto zhoubný příběh. První je jednoduše přestat s vyprávěním. Wright není pro kryptoměny důležitý a je úplně jedno, jestli o něm někdo mluví, či nemluví. Prostě stačí přestat jeho příběh dál vyprávět. To se ale bohužel nestane, protože lidé milují drama.

Druhá cesta je pak odsouzení ze strany burz, které mají moc něco změnit. Pokud CZ doopravdy delistuje BTC SV, bude to kritická rána a tento náhodný fork BTC nastoupí cestu do záhuby (V době před vydáním článku Binance opravdu delistovala Bitcoin SV). Do té doby se ovšem může Wright tetelit. Velká většina lidí jim sice opovrhuje, ale on z toho stále profituje. A dokud o něm budeme mluvit, bude profitovat i nadále. Až vyprávění jeho příběhu skončí, zůstane jenom obraz člověka, který udělal vše pro to, aby poškodil vývoj kryptoměn a maximalizoval vlastní profit. A k takovým lidem není, naštěstí, historie laskavá.

Co číst dále?

Bitcoin Futures – Co to je, jaké jsou jejich výhody a kde je můžu obchodovat?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře