55 % všech BTC je uloženo v peněženkách velryb, je to problém?

0
velryby BTC

Pokud se obrovské množství BTC nacházející se v peněženkách dlouhodobých investorů dostane do oběhu, mohlo by to způsobit razantní pokles hodnoty. Není otázkou, zda se nastřádané BTC pustí do oběhu, ale kdy. Pokud tedy budeme předpokládat, že nic netrvá věčně. Přirozeně by se tyto prostředky mohly pomalu dostávat do oběhu léta a nebyl by v tom problém. Ten nastane pouze v případě, že velryby začnou panikařit a vyprodávat ve velkém.

Svět kryptoměn se nedělí jen na býky a medvědy. Ale třeba i veverky v podobě HODLerů. Mnohým lidem je jedno, jakou má jejich coin zrovna hodnotu, vědí, že ho budou roky držet.

Tip redakce: Hodl, nebo hold – nejedná se o překlep

A nyní pár zajímavých čísel

Až 25 % všech BTC leží v peněženkách, které byly vytvořeny před cenovým vrcholem v roce 2017 a dosud z nich nebyly provedeny žádné odchozí transakce.

Podle výpočtů Diar.co, většina cirkulujících BTC (55 %) leží v peněženkách majících hodnotu kolem 1,3 milionů dolarů a více než 87 % Bitcoinů je uloženo na peněženkách, které drží přes 10 BTC.

Mohlo by vás zajímat: Peněženka se 110 000 BTC začala být aktivní, chystá se výprodej?

Satoshi a burzy mají také nastřádáno

Pomineme-li adresu Satoshiho Nakamota, která by také mohla s trhem pěkně zamávat, tak i ten zbytek se zdá být majetkem šikovných investorů. Není novinkou, že 3,8 % celkově vydaných BTC patří pěti peněženkám. O nich je známo, že jsou spravovány hlavními burzami. Analytická firma Chainalysis také v dubnu tohoto roku uvedla, že až třetina stávající zásoby Bitcoinů je soustředěna v rukou 1 600 osob.

Velryby nebo veverky?

Diar také poznamenal, že 42 % peněženek s hodnotou 200 BTC a vyšší nevykázalo v prosinci 2017 (v době tehdejšího vrcholu) žádné prodeje. Z toho 27 % peněženek od té doby dokonce navýšilo počet mincí.

Prozatím to tedy vypadá, že dlouhodobí investoři se nenechají zlákat ani vysokou cenu a pořád křečkují další a další BTC. Vydrží jim to i při dalším ATH? Jak se říká, uvidíme.

A co vy, myslíte si, že včasní investoři začnou vybírat zisky nebo budou dále hromadit co nejvíce BTC.

Naše nejnovější video:

Zdroj:
news.bitcoin.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na