Červený kříž nabízí pomoc prostřednictvím blockchainu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnosti Červeného kříže z Norska, Dánska a Keni zavedly dvouleté schéma na zvýšení ekonomické odolnosti a zlepšení finanční situace v zemích třetího světa. Pomoci by měla blockchainem podporovaná ,,místní měna”.

Ve venkovských oblastech Keni se občané potýkají s velmi častým problémem spojeným s tradičními finančními prostředky. Dalším přetrvávajícím problémem v zemích třetího světa je nedostatek snadného přístupu k bankovním službám. Při těchto problémech provedl Červený kříž dvouletý plán na zajištění „oblastí náchylných ke katastrofám“ pro hladkou správu peněz a finanční svobodu – to vše pomocí smartphonu.

Cílem je oslovit až 320 000 uživatelů

Nový plán řeší pomoc prostřednictvím kreditů, které se automaticky zaznamenávají do účetní knihy neboli blockchainu, a lidé je mohou utratit za denní komodity a služby. Adam Bornstein, který pracuje na alternativním financování dánského Červeného kříže, uvedl, že po testování v částech Keni a Etiopie již program přinesl mnoho výhod tím, že umožňuje využití kreditů z pracovních, prodejních nebo pomocných infuzí na běžné výdaje či obchody.

Nyní je cílem projektu oslovit 320 000 uživatelů během dvou let. Testování již začalo v Keni a Etiopii. Program bude rozšířen i do dalších částí Keni a mohl by dále pokračovat do Malawi, Myanmaru, Zimbabwe, Kamerunu a Papuy Nové Guineji.

Lepší efektivita při přerozdělení finanční pomoci

V rámci tohoto projektu bude cílem Červeného kříže zlepšit využívání 1 miliardy USD, která je zde ročně přinášena na podporu a dále rozdělována na poukazy a běžnou hotovostní pomoc. Bohužel většina pomoci je využita příliš rychle na to, aby poskytla trvalejší dopad. Ke zlepšení může přispět nové finanční řešení, jako je vytvoření komunitní měny, která bude fungovat na technologii blockchainu a podpoří tak dlouhodobou odolnost marginalizovaných komunit.

Zatímco blockchain napomáhá k přetváření tváře ekonomiky v těchto zemích, místní banky jsou ohledně tohoto vývoje stále skeptické, jelikož se obávají snížení poptávky po svých službách. Odborníci Červeného kříže se však domnívají, že transparentnost technologie změní poskytování pomoci.

Konzultant Gil k tomuto uvedl,

“Trvalo 15 let, než se organizace přestaly bát dávat lidem peníze místo jídla a dalších věcí během katastrof. Doufám, že nebude trvat dalších 15 let, abychom pochopili, že musíme podporovat místní ekonomiku, místo toho, aby se lidem dávaly peníze.”

Závěr:

Potenciál pro využití blockchainu je v této oblasti obrovský. Uvedený projekt nabízí lepší transparentnost, ochranu osobních údajů a také dostatečné informace pro dárce v reálném čase. To umožňuje přizpůsobit pomoc tak, aby lépe sloužila cílovým komunitám.

Co číst dále:

Rusko si neví s regulací kryptoměn rady

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img