Dnes oslavujeme desáté výročí publikování Bitcoin whitepaperu – přečtěte si jej!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Přesně před deseti lety Satoshi Nakamoto publikoval na internetu svůj návrh na decentralizovanou kryptoměnu fungující na nové technologii, která je známá jako blockchain. Dnes mnozí lidé označují blockchain jako technologii, která pomůže decentralizovat. A my vás vyzýváme, přečtěte si Bitcoin whitepaper!

A… já vím, že mnohým se do toho nechce. Číst osmistránkový dokument plný technikálií a odborných slov? Naah, to se mi nechce. Na druhé straně, pokud čtete tento článek, s největší pravděpodobností jste již do Bitcoinu (nebo jiné kryptoměny) investovali své peníze. Nechcete vědět, do čeho přesně jste investovali?

Bitcoin whitepaper je úžasný

Opravdu. Věřte mi, pokud si ho přečtete a zamyslíte se nad tím, co všechno ten kousek papíru (spolu s reálnou implementací) za posledních deset let dokázal, budete ohromeni. Jde o myšlenku, která definovala novou éru. Za devět let se tržní kapitalizace Bitcoinu vyšplhala z nuly na více než téměř 100 miliard dolarů! Na trhu s kryptoměnami cirkuluje 200 miliard dolarů! Nechcete vědět, jaká myšlenka stojí za tímto úspěchem?

Není až tak dlouhý

Hmm, ale osm stran je fakt hodně. Neexistuje nějaká zkrácená verze?

Zkrácená verze není nutná. V podstatě stačí přečíst první stranu/kapitolu a získáte alespoň hrubou představu o tom, co vlastně Bitcoin (a další kryptoměny) představuje. Pokud vás to zaujme, můžete číst dál a zjistit techničtější detaily. První strana/kapitola však bohatě stačí.

Tak na co čekáte? Bitcoin whitepaper najdete zde. Pokud neovládáte angličtinu, mrkněte na český překlad.

Ale hlavně, sledujte nás na facebooku.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
cohi

Krypto bible;) Stojí za přečtení!

Reklama: