Konec opatření kvůli koronaviru je záležitost ekonomické svobody – tvrdí Roger Ver

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Předseda Bitcoin.com Roger Ver vyzval k okamžitému ukončení vynuceného uzavření některých odvětví z důvodů pandemie koronaviru. Uvedl, že ekonomická a osobní svoboda je důležitá pro další rozvoj.

Svoboda nebo zdraví?

Roger Ver, kterému se v kryptoměnové komunitě přezdívá “bitcoinový Ježíš” pro týdeník Virtual Blockchain sdělil, že vlády by měly okamžitě ukončit vynucené blokování některých odvětví, protože narušují ekonomickou a osobní svobodu.

„Myslím, že blokovaná odvětví se musí otevřít právě teď. Pokud chce někdo dobrovolně zavřít firmu, ať to udělá. My ostatní bychom měli rozhodovat sami o sobě.“

Roger Ver se tak přidal ke generálnímu řediteli společnosti Tesla, Elonu Muskovi, který předevčírem vyzval vládu Spojených států amerických k ukončení opatření. Musk označil omezení za fašistické a velmi neodborné.

Ver řekl své obavy také pro zpravodajský portál Cointelegraph.

„ nemůžete chodit do práce, nemůžete žít svůj život, nemůžete jít volně do obchodu, nemůžete dělat věci, které byste chtěli dělat. Je to problém nejen ekonomické svobody, ale i osobní.“

Jaká jsou správná opatření?

Jak sladit lidskou bezpečnost s lidskou svobodou řeší každá vláda s odborníky po celém světě. Epidemiologové jasně tvrdí, že pobyt doma zachraňuje životy tím, že nedochází k přenosu nemoci mezi lidmi.

Ver ale dodal, že podobné argumenty však nezohledňují neúmyslné negativní důsledky na celkovou ekonomiku země, což může způsobit větší problémy než samotný koronavirus.

„Úmrtí na koronavirus se objevuje každý den ve zprávách, ale úmrtí způsobené ekonomickými problémy se tam nedostane. Mnoho lidí po celém světě umírá na hlad, nedostatek léků na vysoký krevní tlak, na neschopnost léčby rakovinou, protože lidé nemají peníze.“

Koncem března letošního roku byl Roger Ver zkritizován na svém twitterovém účtu za zlehčování pandemie koronaviru Covid-19.

Závěr

Vlády po celém světě omezují práva občanů za účelem zmírnění dopadu pandemie koronaviru. Budoucnost ukáže, jaká opatření byla ta správná a jaké ekonomické následky sebou Covid-19 přinese.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

Bitcoinový Jidáš ne?

spot_img