Bitcoin (BTC) se díky koronaviru poprvé ve své existenci dočká bodu zvratu, říká podnikatel a jeden z dvojčat zakladatelů kryptoburzy Gemini, Cameron Winklevoss.

Winklevoss, ve svém tweetu tento týden zdůraznil význam celosvětové pandemie Covid-19 pro Bitcoin a jeho uživatele.

Cameron Winklevoss: Držte své BTC

“Tato pandemie bude bodem zvratu pro bitcoiny a jejich vesmír”

Když Winklevoss řekl svým následovníkům, aby drželi své BTC, naznačil, že kryptotrh s BTC by měl za současných podmínek podstoupil metamorfózu.

Jeho optimismus se odráží i od názorů různých známých osobností z kryptoprůmyslu. Tyto názory tvrdí, že bitcoiny se zrodily z předchozí finanční krize, která byla dle ekonomů dokonce méně závažná než ta, jež nastane v důsledku koronavirové pandemie.

Trhy již tuto teorii potvrdily. Bezprecedentní tisk peněz podpořil náladu na akciových trzích jen na malou chvíli. Trhy nebyly bezprostředně odraženy zpět a zůstaly prozatím ve ztrátě.

Vrácení aktiv makra k 13. dubnuVrácení aktiv makra k 13. dubnu Zdroj: Skew

Analytik říká, že ropné škrty „nestačí“

Ropa tento týden po dohodě zemí OPEC snížila produkci o zhruba 10 %. Již však existují náznaky, že to nestačí.

Podle údajů z Bloombergu struktura cen, která může signalizovat nadměrné zásobování komoditou, navzdory dohodě dále rostla.

“Nadměrná nabídka je stále příliš velká a tržní interpretace dohody je, že to nestačí,”

řekl Andy Lipow, prezident společnosti Lipow Oil Associates LLC, v pondělí.

Bitcoin však zůstává zatím náchylný na pohyby na tradičních finančních trzích. Analytici doufají, že to se změní a aktuálně směřují svou pozornost k příštímu měsíci, kdy má dojít k halvingu Bitcoinu.

Závěr

Jisté je, že pokud někdy byla doba, kdy by měl Bitcoin a ostatní kryptoměny prokázat svou odolnost vůči krizi, je to nyní. Všichni tedy napjatě čekají na to, jak se bude vyvíjet cena Bitcoinu před blížícím se halvingem a jak bude Bitcoin reagovat na případné další výkyvy cen na tradičních trzích, které jsou nyní těžce pokřivené zásahy centrálních bank, majících za cíl pomoci ekonomikám.