Bitcoin (BTC) se díky koronaviru poprvé ve své existenci dočká bodu zvratu, říká podnikatel a jeden z dvojčat zakladatelů kryptoburzy Gemini, Cameron Winklevoss.
Winklevoss, ve svém tweetu tento týden zdůraznil význam celosvětové pandemie Covid-19 pro Bitcoin a jeho uživatele.
This pandemic will be an inflection point for Bitcoin and the Metaverse.
— Cameron Winklevoss (@winklevoss) April 12, 2020
Cameron Winklevoss: Držte své BTC
„Tato pandemie bude bodem zvratu pro bitcoiny a jejich vesmír“
Když Winklevoss řekl svým následovníkům, aby drželi své BTC, naznačil, že kryptotrh s BTC by měl za současných podmínek podstoupil metamorfózu.
Jeho optimismus se odráží i od názorů různých známých osobností z kryptoprůmyslu. Tyto názory tvrdí, že bitcoiny se zrodily z předchozí finanční krize, která byla dle ekonomů dokonce méně závažná než ta, jež nastane v důsledku koronavirové pandemie.
Trhy již tuto teorii potvrdily. Bezprecedentní tisk peněz podpořil náladu na akciových trzích jen na malou chvíli. Trhy nebyly bezprostředně odraženy zpět a zůstaly prozatím ve ztrátě.
Vrácení aktiv makra k 13. dubnu Zdroj: Skew
Analytik říká, že ropné škrty „nestačí“
Ropa tento týden po dohodě zemí OPEC snížila produkci o zhruba 10 %. Již však existují náznaky, že to nestačí.
Podle údajů z Bloombergu struktura cen, která může signalizovat nadměrné zásobování komoditou, navzdory dohodě dále rostla.
„Nadměrná nabídka je stále příliš velká a tržní interpretace dohody je, že to nestačí,“
řekl Andy Lipow, prezident společnosti Lipow Oil Associates LLC, v pondělí.
Bitcoin však zůstává zatím náchylný na pohyby na tradičních finančních trzích. Analytici doufají, že to se změní a aktuálně směřují svou pozornost k příštímu měsíci, kdy má dojít k halvingu Bitcoinu.
Závěr
Jisté je, že pokud někdy byla doba, kdy by měl Bitcoin a ostatní kryptoměny prokázat svou odolnost vůči krizi, je to nyní. Všichni tedy napjatě čekají na to, jak se bude vyvíjet cena Bitcoinu před blížícím se halvingem a jak bude Bitcoin reagovat na případné další výkyvy cen na tradičních trzích, které jsou nyní těžce pokřivené zásahy centrálních bank, majících za cíl pomoci ekonomikám.
Rád bych zdůraznil, že halving bude mít logický dopad na cenu BTC až poté, co proběhne. Pokud cena po halvingu vystoupá nad cca $10’000, mohlo by to znamenat záchranu sítě BTC. Těch deset tisíc je z mého pohledu minimální cena pro období po aktuálním halvingu, garantující rozumný chod BTC sítě. Měla by představovat absolutní dno. Nepodaří-li se cenu vyhnat nahoru, což závisí na tlaku na burzách a jinde ze strany minerů, síť přestane být důvěryhodnou, neboť jí zcela ovládne nejspíše Bitmain. Zranitelnost v takovém případě se bude týkat právě probíhajících transakcí. Historie blockchainu by měla být i za této situace ochráněna principiálně. Zdá se, že halving na BTC přinese extrémní situaci. Jen nevíme, jestli to dopadne dobře nebo špatně. Je to podobné, jako se sledováním vývoje trhu. Vše se dá relativně přesně predikovat, jen se neví, jestli „to půjde“ nahoru nebo dolů. Samozřejmě předpokládám, že síť BTC bude vypadat jako 100% funkční i v případě centralizace, pokud spadne hashrate. V takovém případě však půjde o pouhé zdání. Samozřejmě oproti klasickým fiat digitálním měnám dneška půjde stále o bezpečnostní pokrok, nicméně pevně věřím, že existují bezpečnější, ekologičtější i celkově lepší technologie kryptoměn. Přesto držím BTC palce.
Držet palce můžeš jak chceš 60% trhu patří Bitcoinu pokud se tu něco posere půjde to všechno do kopru i z Bitcoinem .Nebo je opravdu někdo tak naivní že si myslí že 60% investic v bitcoinu začnou investoři přelévat do altcoinu ? to spíš bych věřil v totální konec všech kryptoměn pokud se bitcoin rozsype vše vezme sebou .Jen opravdový trotl si může myslet že všech 60% investic do bitcoinu někdo přelije do XRP či CARDANA či jinde a bitcoin z hyne a zůstanou jen vzpomínky jen proto že se mu snížil Hash rate a sít tím už není tak bezpečná jako kdysi .Když se najde vůl který investuje do LTC , Bitcoin SV , Bitcoin Cash atd. kde jejich hash rate klesl na totální dno a jejich sítě se stali totálně nebezpečné a stejně se najdou trotli co do těchto coinu narvou miliony dolarů tak o samotný bitcoin a jeho pokles hash rateu nemám vůbec strach , to stejné platí u Bitmain.Když nějaký hnup věří a staví své investice na jediném člověku či jediné firmě jako je Ripple která když půjde do háje tak si své XRP můžete strčit do análu a stejně se najde plno jelimanů co do XRP investují a že je centralizovaný vůbec je nezajímá a Bitmain o proti skutečné centralizaci XRP je úplně to nepodstatný a proč ? protože Bitmain potřebuje bitcoin a bude dělat vše aby šlo tím směrem jakým má aniž by ho poškodili protože by byli sami proti sobě za to Ripple XRP potřebuje jen jako finanční střik a rozvoj firmy a další rozdíl je v tom jak zkrachuje Bitmain bitcoin jede dál ale jak krachne Ripple tak XRP je bezcenné .
Pokud ztratí ten 60% podíl v Bitcoinu reálnou hodnotu, vemte jed na to, že už ho nikdo nikam nepřelije. Pokud by hypoteticky došlo k diskreditaci BTC, tak vám za něj třeba to Cardano nikdo nedá. Jinak… Já neříkám trhu, ani Bitcoinu, co má dělat. Tím spíše jsem dalek toho, abych věštil osud nějaké konkrétní kryptoměny. A rozhodně netvrdím, že investoři nejsou naivní. Extrémní vykreslení pouze napomáhá k pochopení situace. Zkuste si představit například extrémní situaci, kdy došlo k průlomu v odvětví kvantových počítačů a podařilo se diskreditovat BTC peněženky generováním privátních klíčů z veřejných. Majitel takového počítače by si mohl libovolně posílat BTC z cizích peněženek. Taková situace Bitcoin ochromí ze dne na den v momentě, kdy se to provalí. Myslíte si, že vám v takové situaci někdo prodá například vámi zmiňované Cardano za Bitcoin? Ale kdepak. Bitcoin prostě ze dne na den přijde o likviditu a je konec. A to je také jediná cesta, která skutečně vede k pádu na nulu. Prostě to nikdo nechce. A je jedno, že před hodinou stál Bitcoin $20’000. Prostě v momentě, kdy by něco takového prosáklo ven, je pozdě a Bitcoin i všechny do něj vložené dolary jsou pryč.
Podle me je problem v tom ze lidi porad hledaji v Bitcoinu nebo kryptomenach obecne „uchovatele hodnoty“ nebo investici,vzdyt to ani nebyl puvodni zamer BTC.Proste je to alternativa k FIATu,ktera muze mit pro nehoho svoje vyhody.
To jsou porad dokola cenovy spekulace,kdy nekdo veri ze si ten jeho balik koupi nekdo a draz,ale proc by to delal,jakej k tomu bude mit duvod ? V roce 2017 slysel o BTC mozna skoro kazdy druhy,ale to neznamena ze ho chtel i koupit,to byl jen zajem vyvolany pochybnym cenovym rustem a tak jako kazdy nekupuje akcie tak nebude kupovat ani kryptomeny.
S druhým odstavcem souhlasím. Ale těžko říct, jak to s tím záměrem Bitcoinu bylo a mnohdy má člověk záměr a ono se to zvrtne. Anebo ve skutečnosti udělá něco ještě mnohem lepšího, než chtěl. Já myslím, že Satoshi sám se o Bitcoinu vyjadřoval jako o něčem, co má povahu zlata. A zlato se využívá jako primární uchovatel hodnoty…
Jasne,jestli tezbu ovladne Bitmain,tak je z BTC shitcoin jako 5000 ostatnich.Ale spis bych si vsadil,ze asi ne i kdyz Cinani by na to meli,lepsi bude drzet iluzi jakoze je sit decentralizovana a dal profitovat na tezbe a na burzach,proste je to byznys a pokud je poptavka Cinan poslouzi.
Já bych tu větu pozměnil: Pokud těžbu ovládne Bitmain, tak je z BTC shitcoin ještě daleko horší, než některé z 5000 ostatních (kryptoměn). Jinak těžko říct, jak se situace bude vyvíjet. Netroufám si predikovat. Bitcoin se každopádně vyvíjí také. Uvidíme…