Roger Ver a Tone Vays se vsadili o 10 000 USD – Slush Pool to nejspíše rozhodl a způsobil poprask

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Během nedávného Malta AI a Blockchain Summitu se Roger Ver, zastánce a zakladatel BCH (Bitcoin Cash), vsadil s analytikem a obchodníkem Tone Vaysem o 10 000 dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Marek Slush Palatinus, vizionář z Česka – zakladatel Slush Poolu

Sázka vznikla poté, co Roger Ver trval na tom, že se potýkal s transakčními poplatky na BTC kolem 3 USD za transakci. Bitcoin Cash na tom byl dle něj vždy lépe a poplatky se zde pohybovaly kolem jednoho centu.

Vays tento argument odmítl a uvedl, že transakční poplatky ve výši 3 USD jsou zavádějící. Ver na to zareagoval a řekl, že dá 10 000 USD na charitu, pokud mu Vays bude schopen poslat 5 USD v Bitcoinech za poplatek jeden cent (1 satoshi), a to do 24 hodin.

Po deseti hodinách Slush Pool rozhodl sázku

Tone Vays na Twitteru ukázal screen, kde dokazuje, že jeho transakce byla zpracovaná po deseti hodinách. Není vše ale tak jednoduché, jak se zdá. Tonemu totiž ve výhře pomohl Slush Pool, který se o sázce nejspíše dozvěděl a jeho transakci nechal pravděpodobně ručně zpracovat (tato informace není prozatím oficiálně potvrzena ani vyvrácena).

Měl to Slush Pool udělat?

Reakcí na tento čin je mnoho. Zastánce BCH to jistě velmi naštvalo a popisují to jako nečistu hru, podvod a podobně. Na druhou stranu se Tone nijak se Slush Poolem nedomlouval. První mining pool na světě (mimochodem z Česka) si tedy nejspíš chtěl udělat legraci a Tonemu prostě pomoct.

Každopádně to vytvořilo na sociálních sítích pěknou debatu. Jaký je váš názor? Kdybyste mohli dát tuto transakci zpracovat, udělali byste to také? Ať už z legrace, marketingových důvodů, nebo prostě jen vyjádřit Tonemu podporu?

Další reakce z Twitteru

Kdyby Slush Pool nezasáhl

Dle výpočtů některých lidí z BTC komunity by transakce o pět hodin později i tak prošla. Zda by se tak opravu stalo, už asi nezjistíme, ale každopádně je celá tato situace velmi legrační.

Závěr

Z jinak vcelku zajímavé sázky se stala legrační historka, kolem které se rozjela obrovská debata. Jaký je váš názor na to, co se stalo? Napište nám to do komentáře nebo do FB postu.

Další na téma Slush Pool

[NÁVOD] Jak těžit Bitcoin anebo Zcash na Slushpoolu

[Seriál] Kryptocelebrity – (11. díl) Marek Slush Palatinus, vizionář z Česka

Co jsou mining pooly a jak se k nim přidat?

Díky českému Braiins OS na Antmineru S9 ušetříte až 13% energie

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře