5 přehnaných aspektů krypto průmyslu – kde máme klapky na očích?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)
Od odborníků často slýcháváme, jak jsou některé prvky blockchainu nebo kryptoměn přeceňované. Zpravodajský server LongHash požádal několik odborníků z mezinárodní krypto scény, aby se s námi podělili o jejich názor, které aspekty kryptoměn jsou přeceňované (over-hyped).

Erik Voorhees

“Myslím si, že přeceňované jsou hlavně firemní uzavřené blockchainy. Nejsem si vědom toho, že by všechny byly úspěšně používané. To neznamená, že nemají žádnou hodnotu, ale myslím si, že jsou prostě přehnané.”

– řekl generální ředitel společnosti ShapeShift

Tyler Spalding

“Přehnané je cokoliv, kde lidé mluví o decentralizaci. Když z toho firma dělá její největší přidanou hodnotu, je to obvykle jen humbuk. Musíte se podívat na to, co znamená decentralizace, co znamená šifrování, jaká je jeho skutečná hodnota. Centralizované databáze fungují opravdu dobře, jsou skutečně výkonné.”

“Pokud tedy vytváříte nový systém, je třeba se zaměřit na jeho potřeby. Co vlastně dělá a proč musí existovat? Pokud tedy někdo vidí všude jen vhodnost decentralizace, je to přehnané.

– řekl generální ředitel společnosti Flexa

Justin Sun

“Myslím, že nejpřehnanějším aspektem je, že vždy věříme, že krypto všechno změní. Přesto si myslím, že největší dopad z krypto sektoru budou mít decentralizované technologie a finance… V poslední době přichází spousta IEO a spousta tradičních odvětví, která neměla nic společného s kryptoměnami, začala vydávat mince (tokeny). Stejně tak tomu bylo v roce 2017. Pokud někdo vytváří token, měl by být v první řadě užitečný a tím pádem vhodný pro daný projekt.”

 – řekl generální ředitel společnosti TRON

Tone Vays

“Myslím, že smart kontrakty jsou hrubě přeceňované. Smart kontrakty jsou skvělé – stroj na výrobu sody je také smart kontrakt: vhodíte dolar, dostanete láhev vody.”

Smart kontrakt je fajn, ale není důvod a je navíc technologicky neefektivní, aby byl ukládán na stovky tisíc počítačů. Inteligentní smlouvy (smart kontrakty) prostě nepotřebují neefektivnost decentralizace a myslím si, že tato oblast je značně přehnaná.

Dominik Stroukal

Také Dominik měl hodně zajímavé názory, na to, co je přehnané, záznam ze streamu si můžete pustit zde:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Měl bych výhrady, ale ostře se musím ohradit proti výroku Tonyho Vayse. On přirovnává smart kontakt k automatu na sodu, protože tento příklad je velmi rozšířený, ale zdá se, jako by sám nechápal, co to ten smart kontakt doopravdy je a jak právě tato vlastnost moderních digitálních měn promění především výrobní a kontrolní procesy na celém světě. Dobře. Takže máme automat na sodu, do kterého vhodím minci, ale protože došlo k poruše, žádnou sodu jsem nedostal. Mince je v automatu a já nemám nic. To už nemá se smart kontaktem nic společného. Pokud chceme použít přesnou analogii s automatem, bylo by zapotřebí, aby u něj stály tisíce svědků (mineři nebo master nody) a pokud se celý kontrakt prokazatelně do puntíku nevykoná, o žádnou minci bych nesměl přijít. Naproti tomu opravdový “centralizovaný” automat na sodu beze svědků mě normálně okrade a hotovo. Chápete ten rozdíl? Naopak. Smart kontrakty jsou podle všeho zatím hrubě nedoceněné, protože málokdo chápe jejich podstatu. Automat je zjednodušující příklad pro absolutní laiky, aby věděli, o čem zhruba je řeč a k čemu to je, ale opravdu to není detailní vysvětlení problematiky smart kontraktů. Smart kontrakty umožňují absenci lidské kontroly procesů, neboť tyto procesy již důvěryhodné jsou ze své vlastní podstaty. A ideální platební platforma je samozřejmě taková, která umožňuje provádění chytrých kontraktů na nativní vrstvě.

Kudrna

Naprosto s tebou souhlasím, pro mě je momentálně mnohem lepší investicí Ethereum než Bitcoin. Ethereum je oproti BTC těžce opomíjeno a podhodnoceno. BTC staví na deflaci což je cesta do pekel, Ethereum je inflační a myslím že nakonec i zůstane. Zdravá inflace je zkrátka motorem každé ekonomiky. A také mi u BTC vadí to nerovnoměrné rozvrstvení bohatství v rámci komunity pouze 20 tisíc vlastníků drží až 60% všech mincí. To je proti tomu to 1% populace co dohromady vlastní polovinu světového bohatství jenom lyrická idylka.

spot_img