[Seriál] Kryptocelebrity – (11. díl) Marek Slush Palatinus, vizionář z Česka

0
Marek Palatinus

Kryptocelebrit jsme vám představili již poměrně dost, avšak žádná z těchto osobností nebyla České republice tak blízká, jako je ta dnešní. Marek Slush Palatinus k nám určitě ze všech kryptocelebrit, kterým jsme se až dosud věnovali a napsali o nich článek, nejblíže. Pojďme si tedy představit tohoto extrémně zajímavého Čecha a člověka, který stojí za projekty jako Slushpool či Trezor.

Život před kryptoměnami

I přesto, že život Marka Palatinuse je s kryptoměnami velmi propojený, tak o tom, co dělal před nimi, není zas tak mnoho informací. Jak sám o sobě napsal na Bitcoin.com, jako mladý se pokoušel například o hru na housle, avšak vůbec ho to nenadchlo. Vášeň však našel v počítačích, díky kterým se z něj stal opravdový geek (maniak do IT), který trávil téměř všechen svůj volný čas před monitorem.

Díky svému zanícení do počítačů a technologii se rozhodl studovat na univerzitě v Hradci Králové, kde získal v roce 2009 titul v oboru Information Management. během studia na vysoké škole ale pracoval pro různé společnosti zejména v Čechách. Šlo například o NetCentrum, kde se živil jako programátor. Rovněž také pracoval pro Českou spořitelnu, kde si zlepšoval nejen své IT dovednosti, ale navíc si doplňoval vzdělání o financích a bankovnictví jako takovém.

Doporučujeme i náš další seriál: 5 fází evoluce obchodníka s kryptoměnami

Začátky v kryptoměnách

Marek Palatinus se o kryptoměnách a Bitcoinu dozvěděl skutečně velmi brzy. Podle jeho vlastních slov natrefil na Bitcoin již v roce 2010. Postupně se začal o tuto technologickou zvláštnost zajímat mnohem více. Díky tomu se hodně naučil i o ekonomické a sociální stránce Bitcoinu. Již v roce 2011 opustil svou práci a začal se naplno věnovat právě Bitcoinu, čímž zcela do kryptoměn spadl a jak sám říká, netuší ani, jak by se měl z této úžasné cesty a jízdy dostat zpět (ne, že by to chtěl).

Marek Palatinus využíval kryptoměny už od jejich počátku. Právě proto se snažil co nejdříve tomuto sektoru pomoci a být tak aktivním členem kryptokomunity. To se mu určitě podařilo zejména díky dvěma velkým projektům, kterými jsou SlushPool a Trezor.

SlushPool

Slush (jak zní oficiální přezdívka Marka Palatinuse), je rovněž součástí názvu jednoho z nejznámějších Bitcoin mining poolů na světě. SlushPool byl založen již 27. listopadu v roce 2010. V té době se jednalo o ojedinělý koncept sdílené těžby„. Právě s touto myšlenkou přišel Marek Palatinus.

Na začátku byla tato stránka a služby pomocí ní poskytované známa pod jménem Bitcoin.cz Mining. Později byla přejmenována na SlushPool a byla první veřejnoutěžírnou“, která poskytovala své služby uživatelům po celém světě.

Mohlo by vás zajímat: Je těžba Bitcoinu skutečně tak energeticky náročná?

Trezor a SatoshiLabs

Slush Poolem však Marek Palatinus neskončil. A to ani zdaleka. V době, kdy většina z nás pravděpodobně o kryptoměnách ani neslyšela, si už Slush uvědomoval nebezpečí tohoto sektoru. Proto se začal intenzivně zabývat myšlenkou toho, jak bezpečně skladovat kryptoměny mimo počítač.

A tak byl jedním z lidí, kteří založili společnost SatoshiLabs. Dnes v této firmě působí na postu CEO. O této společnosti jste pravděpodobně toho až tak mnoho neslyšeli. Ale minimálně jeden z nejvýznamnějších počinů a výtvorů SatoshiLabs vám bude určitě dobře znám. Trezor, hardware peněženka a pravděpodobně jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak lze skladovat kryptoměny, vám tedy představovat nemusíme.

A právě tuto první Bitcoinovou hardware peněženku, která podporuje dnes již několik známých kryptoměn, má „na svědomí“ Marek Palatinus. O tom, že se mu podařilo vytvořit opravdu skvělý projekt a užitečný nástroj svědčí nejen popularita tohoto zařízení, ale také recenze bezpečnostních specialistů zaměřených na digitální svět. Ty jsou téměř všechny více než pozitivní, přičemž dokonce většina z těchto odborníků dané zařízení doporučuje a tvrdí o něm, že je velmi intuitivní.

Tip redakce: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Závěr

Pokud bychom o tomto člověku a jeho úspěších, kterých v kryptosvetě dosáhl, chtěli říct opravdu všechno, potřebovali bychom hned několik článků. Tento dnešní sloužit jako velmi stručný přehled toho, jak moc je Marek Palatinus pro kryptosvět potřebný a důležitý. Markem určitě nekončíme a další kryptocelebrity do našeho seriálu přibydou již brzy.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroj:
linkedin.com
ccn.com
forum.bitcoin.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na