Trezor bude podporovat Cashaddr adresy BCH

0
trezor

Pokroky v kryptosvětě jsou na denním pořádku. Ať už z technologického hlediska, bezpečnosti nebo například ve sféře byznysu. A právě technologiím a bezpečnosti se budeme věnovat v dnešním článku. Trezor totiž oznámil, že v budoucnu bude podporovat Cashaddr, který je formátem adres kryptoměny Bitcoin Cash.

Trezor a Bitcoin Cash

Trezor, jedna z nejrozšířenějších kryptoměnových peněženek a skvělý český projekt, nedávno vydal oficiální stanovisko pro podporu Cashaddr adres. Stanovisko bylo oficiálně vyjádřeno uživatelem Bach N. na Twitteru. Taková novinka může měně Bitcoin Cash pomoci nejen co se týče bezpečnosti, ale také může zvýšit její popularitu.

Formát adres Cashaddr byl vyvinut k tomu, aby umožnil jednoduše rozpoznat adresy kryptoměn Bitcoin a Bitcoin Cash. A i přesto, že bylo velmi drahé tuto změnu implementovat, právě Cashaddr vytvořil prostor pro nové a nové technologické pokroky.

Pavel Rusnak ze Satoshi Labs je často zmiňován jako ústřední postava stojící za touto změnou. Sám se vyjádřil následovně:

„Navrhuji, aby došlo ke změně formátu adres. Rozpoznání mezi adresami kryptoměn Bitcoinu a Bitcoinu Cash by mělo být zcela jednoduché a očividné. (Mohly by například začínat na písmeno C).“

Jeden z hlavních vývojářů Bitcoinu Cash Amaury Sechet odpověděl na jeho prohlášení:

„Souhlasím. Mám v plánu změnit formát adres. Změna takového formátu je však velmi obtížná a drahá, a právě proto musíme nejprve podrobně vyšetřit, zda nemáme i jiné možnosti. Rovněž budu muset přesvědčit i jiné lidi k tomu, abychom takovou změnu mohli provést.“

Závěr

Cashaddr vývojář Jochen Hoenicke se v jednom z jeho oznámení vyjádřil, že taková změna nijak neovlivní transakce jako takové, a tedy, že implementování Cashaddru by mělo pomoci nejen Trezoru, ale i Bitcoinu Cash. Trezor v podpoře Cashaddr adres následuje například Coinbase nebo BitPay. Právě takové novinky by mohly této kryptoměně pomoci.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder. 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na