[Seriál] 5 fází evoluce obchodníka s kryptoměnami – (1. díl)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Snad každý, kdo poprvé vstoupí do kouzelného světa kryptoměn, je většinou ztracen a ohromen složitostí celého kryptosystému. Dokonce i když nejste na trzích úplným zelenáčem a máte již ty nějaké zkušenosti v obchodování s akciemi nebo komoditami, budete překvapeni a udiveni některými odlišnostmi, které obchodování s digitálními měnami obnáší. Například se jedná o vysokou volatilitu či dynamiku neregulovaného trhu, který navíc nikdy nespí a je otevřen 24 hodin denně.

Úvod

V prvních měsících máte pocit, že se ztrácíte, zpochybňujete vše, o čem jste až dosud byli přesvědčeni, že bezpečně víte. Začnete hledat více informací o coinech, které držíte ve svém portfoliu a nejspíše začnete i přehodnocovat své dosavadní investice.

Aby to bylo o něco méně zmatené, rozhodli jsme se vám přinést klasifikaci pěti základních fází evoluce. Od naprostého nováčka, až po člověka zkušeného a znalého, který se bez ostychu může pouštět i do velmi sofistikovaných a učených diskusí typu: jak jsou generovány bloky a proč určitá řešení jsou lepší nežli jiná.

Doporučujeme článek: Kryptoměnové burzy připomínají „Divoký západ“

Fáze 1: Dobrý přítel nebo spolupracovník

Všichni, včetně našich maminek, znáte nejspíš nějakého člověka, který bez přestání a zasvěceně mluví o Bitcoinu, hodnotě internetu, decentralizaci peněz a jejich nezávislosti na státu. Začnete se zajímat o jeho úspěch, kterého třeba dosáhl a dostavuje s pocit svrbění. Chcete se ujistit, že vám neujíždí vlak a že nepromeškáváte něco, co by mohlo být příští finanční revolucí. A samozřejmě doufáte, že jednoho dne krásného si budete moci za malou část peněz, které jste ochotni nyní investovat (a které později začnete zkušeně označovat za fiat) koupit nový dům či Lambo.

Proč teď tato osoba mluví neustále o Ripple nebo EOS? Jak se tyto měny liší od Bitcoinu, o kterém jste slýchávali nejčastěji? No, vždyť na tom vlastně nezáleží. A tak vezmete malé procento z vašeho těžce vydělaného platu a rozhodnete se investovat do kryptoměn. Takže byste si měli koupit Bitcoin? No jo, ale jeden celý Bitcoin je příliš drahý a navíc to vypadá, že stále klesá. Navíc někteří lidé tvrdí, že BTC je zastaralý a stejně bude brzy nahrazen jednou z těch ultra rychlých mincí třetí generace, jako třeba TRX. Počkat, neslyšeli jste náhodou, že TRX čeká v nejbližší době ATH? A není XRP ten token, který chtějí využívat banky a různé další finanční instituce? Tedy instituce, kterým můžete důvěřovat. To všechno zní tak super a navíc ta cena! To si přece můžete dovolit. A tak pošlete na Binance či jinou kryptoburzu svých těžce vydělaných pár korun (respektive dolarů), a v očekávání vysokých výnosů investujete do kryptoměn dle finančního poradenství vašich kolegů.

Tip redakce: 3 způsoby jak můžete zbohatnout na kryptoměnách

Na oplátku získáte digitální aktivum, jehož hodnota postupně klesá a začínáte pociťovat úzkost a neklid. Původní plán byl koupit mince a pak na několik let na ně zapomenout a HODL. Teď ale začnete každý den kontrolovat Coinmarketcap či jiné podobné stránky v naději, že konečně uvidíte zelenou svíčku značící růst (nyní ji již srdečně označujete za „Moon“) a neustále se ptáte svého přítele či spolupracovníka na názor a radu. Jak ale zjišťujete, oni vlastně nemají vůbec ponětí o tom, co dělají a prostě měli v průběhu masivního růstu na konci roku 2017 jenom štěstí. Nemají tušení, jak zvládat situaci na medvědích trzích, takže se rozhodnete, že byste měli jít raději dál a začínáte hledat radu někde jinde.

Mohlo by vás zajímat: Je coinmarketcap opravdu důvěryhodný zdroj?

Závěr:

Končím tento článek ve chvíli, kdy jste se sami rozhodli skončit s fází jedna a vstupujete do druhé. Gratuluji, první krok evoluce je za vámi a z naprostého kryptoměnového greenhorna se začínáte pomalu měnit v ostříleného a ve světě digitálních měn respektovaného veterána. Ale počkat, ne tak zhurta! Cesta k tomuto cíli je ještě trnitá a dlouhá. Více v dalších dílech našeho seriálu, takže stay tuned.

A co vy, milí čtenáři, nacházíte se právě v této první fázi? Nebo už jste pokročili dál a na toto období teď již jen s úsměvem a trochou nostalgie vzpomínáte? Budu se těšit, pokud si najdete čas a podělíte se s námi o vaše kryptozačátky tady v komentářích.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: