SEC: Kryptoměnové burzy připomínají “Divoký západ”

0
(0)

I když jsou kryptoměny momentálně spíše v pohybu do strany, loňský boom způsobil obrovský nárůst investorů. Společně s tím musel narůst i počet burz. A právě proto se o burzy začínají ve velkém zajímat i velké instituce jako například SEC. Americká Security and Exchange Commission (SEC) si myslí, že nejlepší pro kryptoburzy je, aby se začaly co nejdříve “podobat tradičním burzám.”

Kryptotrhy se podobají “Divokému západu”

Ano, najdou se i regulátoři, ekonomové, experti nebo analytici, kteří si stále myslí, že trhu s kryptoměnami chybí pořádná regulace nebo dohled. V jednom aktuálním prohlášení od VentureBeat bylo napsáno, že kryptotrh se podobá “Divokému západu”. Brett Redfearn, jeden z členů U.S. Security and Exchange Commision, se vyjádřil, že SEC se obává zejména o manipulaci kryptotrhu, cyber bezpečnost, podvody, praní špinavých peněz nebo financování terorismu. V jednom ze svých článků se Brett Redfearn vyjádřil:

“Nejsem si úplně jistý, jak by se všechna pravidla dala přetavit do kryptotrhu, ale určitě se na dnešních burzách (zejména s cennými papíry) nacházejí určitá pravidla a principy, které by se daly aplikovat z tradičních trhů do kryptotrhů.”

SEC se však nezajímá pouze o kryptoměny a kryptoměnové burzy. U.S Security and Exchange Commision se rovněž velmi pozorně snaží sledovat situaci kolem Initial Coin Offering (ICO) a předprodeje tokenů.

SEC sleduje ICO

Už v minulosti se SEC několikrát vyjádřil, že situaci kolem ICO pozorně sleduje a že investoři do těchto ICO by měli být velmi, velmi opatrní. Regulátoři v Americe se obávají zejména faktu, že i přesto, že by ICO měly spadat do kategorie securities (akciové papíry), ne všechny mají stejné vlastnosti a podléhají stejným regulacím jako securities.

Někteří experti z kryptosvěta si například myslí, že pokud se utvoří alespoň struktura možných regulací, kryptoměny z toho budou pouze profitovat. Je tomu tak zejména proto, že vhodné regulace by mohly přilákat pozornost tradičních investorů. Investice by totiž mohly vypadat mnohem bezpečněji a méně riskantně právě v očích těchto investorů.

Závěr

Zda se kryptoměnové burzy skutečně začnou podobat těm tradičním, není jasné. Je velmi pravděpodobné, že by tak přilákaly více investorů do kryptoměnového světa. S přílivem nových investorů a financí by přišlo i určitě více stability a méně volatility. Jak by se ale daly skutečně dobře nastavit regulace, aby to na kryptotrhách nevypadalo jako na “Divokém západě?” Jak by podle vás měly vypadat ideální regulace na burzách? O svůj názor se můžete podělit v komentářích.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img